Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Něco se stalo a Windows 8.1 se nepodařilo nainstalovat

Dobrý den,

snažím se druhý den o upgrade na Win 8.1 z Win 8, leč marně. Používám metodu přes store. Je třeba mít nainstalované dvě aktualizace (nepamatuji si přesně které). Mám nainstalovanou jednu aktualizaci, druhá je pro RT, tak předpokládám, že ji ani nainstalovat nemohu. Nechal jsem Windows Update nainstalovat všechny aktualizace, ale pořád mi to píše chybu "něco se stalo a Windows 8.1 se nepodařilo nainstalovat". Vyskakuje to po tom, co kliknu na možnost "stáhnout."

Tušíte někdo, co s tím, aby to šlo, abych se vyhnul stahování a vypalování DVD a celé té anabázi?
Děkiji

loading...

Hľadaj príčiny, chybové kódy aktualizácií, prehľadaj event log (prohlížeč udalostí?).. takisto sa núka možnosť resetnúť windows akyualizácie, resetnúť windows store.. na všetko ľahko nájdeš návod.

A posledná možnosť stiahnuť inštalačku 8.1 na usb kľúč. A spraviť buď upgrade, alebo najlepšie novú čistú inštaláciu. A starý windows poslať k vode.

Ja si myslim ze ked to obnovis do tovarneho SPOSOBOM OD VYROBCU to znamena klavesoiu po restarte a ne hovadiny z beziacich win a potom ZA PRVE odinstalis antivir ptz vyrobca tam nejaky urcite nadrbal a restart a potom to nechas napokoji zapnute 10minut a restart a skontrolujes windows update a nechas ho prejst a restart a zas skontrolujes update a tak dokolecka a bude vsetko ok.
A otestuj disk (hd tune error scan) a RAM (memtest86+)...

Tak jsem tam dostal Win 8.1 tak, jak jsem psal výše. Rozbalil jsem instalačku na druhý oddíl a spustil z Win 8. Upgrade se udělal.

Co jsem však nepochopil je věc, že když nyní vlezu do recovery a chci obnovit tovární nastavení, tak mi vyskočí hláška "chybí požadovaný díl jednotky". Mohl se upgradem poškodit nebo vymazat nějaký oddíl nutný pro obnovu? Moc tomu nerozumím, co se mohlo stát. Oddíly se zdají být stejné (z hlediska kapacity). Má někdo bližší zkušenost?

Mám původní disk odzálohovaný, takže o originální stav nepřijdu. Jen bych rád, aby byla funkční možnost obnovy.

Vlezes do recovery klavesou po resterte alebo jak? Skus to tou klavesou.
Jake mas oddiely a kam si to rozbaloval tu instalacku a jak?
Upgrade samozrejme mohol poskodit recovery zaznam v bcd napriklad, ale neviem o tom zze by to poskodzoval u W8.1 ale ani som to nikdy neskumal (W10 instalator to poskodzoval). Tipujem ze to je MS bug a predavaju ho ako hura sak tak to ma byt.

Mám na disku hromadu oddílů od výrobce. Instalačku jsem rozbalil na druhý, datový oddíl, ze které jsem ji z běžících Win 8 spustil a provedl upgrade. To proběhlo bez problému. Pak jsem ale zjistil, že nelze obnovit Win 8. Vizuálně vypadají všechny oddíly netknutě.
Tento problém se vyskytl teprve po tom, co jsem obnovoval vlastní zálohu celého disku. Obnovení Win 8 před upgrade na Win 8.1 fungoval.

Používám léta Paragon Backup&Recovery. Zálohoval jsem tím komplet HDD notebooku hned po koupi, abych nepřišel o origo soft a rozvržení oddílů (třeba v případě úmrtí disku). Recovery mi vyhovuje jako zadní vrátka. Obnova je rychlá a vždy k dispozici. Nemusíte mít další media pro obnovu. Nevím, jestli ta kompletní obnova může mít dopad na tento problém, protože po kontrole velikostí jednotlivých oddílů v obrazu a následném rozbalení na disk, se nijak neliší. Jak jsem psal. Windows 8, resp. neupgradovaný, se normálně z recovery obnoví

Ty si fakt predstavuješ obnovy, ako Hurvajs.

Totižto preinštalovaním z ISO inej verzie a edície Windows sa ti mohol pošahať ID Recovery oddielu s OEM OS W8. Výrobca niekedy nastaví ID iné, než je bežné 0x07 NTFS. Napríklad ID nastaví 0x27. Tiež sa zmení zápis na prvom sektore MBR(GPT) UEFI čím sa stane Recovery nefunkčný pritom si nemusel zasahovať do veľkosti a zmeny systémových oddielov.

Otestuj hdd a nahoď W10. Ak je desina kompatibilná s HW zistíš, že nemá chyby v rýchlosti, bezpečnosti, stabilite, úspornosti.

Osobne mám W10 1703 x64 vytunenú, vyčistenú, zbavenú bloatware, apps, Defender a preskinovanú s aeroglass okien, teda absolútne na nerozoznanie od faceliftu obľúbeného OS W7.

Čistá a záplatovaná desina 1703 zaberá na systémovom oddiele v mojom prípade 6.5GiB, samozrejme bez swap a hiberfile. S takouto zálohou sa dá v prípade recovery z image pracovať v pohode, obnova mi z *.PBD (EaseUS Todo Backup Workstation) trvá cca do 6 minút, samozrejme podľa rýchlosti HW.

To, co píšete je pořád jen teoreticky. Upgrade překope ID oddílu atd.... Já jsem si přesně porovnal velikosti souborů původního oddílu recovery a pak obnoveného. Rozdíl v několika kB mě dovedl až k souboru BCD, kde je ten problém.

Po obnově oddílu recovery mi program edituje BCD a kompletně přepíše. Zajímavé je, žes takto upraveným BCD lze po upgrade na 8.1 zpět obnovit origo Win 8. V okamžiku, kdy je na HDD původní BCD soubor, tak po upgrade je recovery nepoužitelná. Mohl bych sem připnout alespoň obrázky, aby bylo zřejmé, jak to myslím, ale nemá to asi význam. Evidentně je to záměr Microsoftu, protože jinak si tu anomálii BCD souborů neumím vysvětlit.

V pohodě, už jsem na to přišel. Ještě něco zkouším.

Zakopaný pes je v tom, že při obnově s Paragon backup&recovery 2012 se automaticky updatuje BCD na oddílu recovery. Kdyby byla možnost se tomu vyhnout, tak by to evidentně fungovalu. Jenomže jak do toho ten program zasáhne, tak ho zmrví a i přestože je v archivu oddíl v pořádku, tak vždy po obnově je nefunkční.

při obnově s Paragon backup&recovery 2012 se automaticky updatuje BCD na oddílu recovery

když myslíš.
alespoň boot verze backup programů se chovají korektně a nezasahují kam nemají. nepíšeš co máš, ani kdes to vyčet o tom bcd v recovery, ani kdo tě nutí to používat.
odkaz na .iso acronis tu byl hodněkrát.

z nejposlednějšího komentáře nevyčtu, jestli popisuješ mrtvý stav pod w10 nebo w8.1 nebo i pod w7.
ale všechny tvé story jsou nekonečně a mě to po druhé zbytečné odpovědi přestává bavit.

jestli je to dnes zrovna w7, snad by pomohlo nové vlákno, popis hw, popis stavu disku před instalací jestli nebyly odstraněny všechny oddíly, nějaké bližší označení edice w7.

Paragon Backup&Recovery 2012 používám boot verzi. Záloha byla provedena v pořádku. Zasahuje teprve při obnově. O úpravě souboru BCD na oddílu recovery píše přímo Paragon v okně o průběhu operací na konci. Acronis použít nemohu, protože jsem zálohu disku před lety prováděl Paragonem, tudíž je nekompatibilní. Navíc nevím, jak se při obnově chová - nikdy jsem ho nezkoušel.

Paragon by se měl dát nějak nastavit, aby BCD neupdatoval, jenomže ta možnost nefunguje. Lze vytáhnou jakýsi log nastavení, kde jde vidět, že update BCD je povoleno... V okamžiku, kdy updatuje BCD, stává se recovery od MS nefunkční a nelze obnovit tovární...
Potřeboval bych vlastně jen zakázat tu možnost update BCD

Protože bych rád notebook používal a disk se mi nedaří obnovit, snažil jsem se na něj dostat Win 7, ovšem to nedopadlo (viz. můj poslední komentář).

Nekonečná témata to jsou, ale můžu za to, že technika nefunguje tak, jak by měla?

myslím že jde o jiný případ, než "při obnově s Paragon backup&recovery 2012 se automaticky updatuje BCD na oddílu recovery"
ten paragon bude při obnově upravovat nově obnovený zaváděcí "system reserved" s \boot adresářem.
třeba acronis vždy nabízí jejich současnou zálohu do jednoho image. jednodušší to být nemůže, přesto mají někteří klonovači obě ruky levé.

diskontinuita zálohovacích programů by nevadila:
1) kdyby se konečně povedlo nainstalovat nějaký systém s ovladači a ten zálohovat
2) kdyby ten program uměl otevřít svou zálohu (přimountovat ji jako disk) aby šly vykopírovat jednotlivé soubory. uživatelská data sice nemají v záloze systému co dělat, ale někdy se taková potřeba naskytne. boot verze acronisu to procházet neumí. easeus todo backup jo, protože má instalovatelnou free verzi.

zálohování a obnova fungují na celém světě, jinak by výrobci těch sw dávno zkrachovali.
takže to bude nedostatkem informací (já tu žádné nevidím) a rukama.

Nesouhlasím s ani jedním Vašim soudem. Rukama to je skutečně těžko :-) Pracuji s tím, co mám k dispozici. Netušil jsem, když jsem zálohu vytvářel, že ten program musí upravovat BCD. Nic více neupravuje - kontroloval jsem bajt po bajtu...
Jaké informace chybí? Doplním, ale nevím, co máte na mysli.

Nemá význam řešit,v čem byla záloha vytvořena. Teď potřebuji zjistit, jak ji obnovit a donutit program nehrabat do BCD nebo tam dát Win 7, ale ten zase nebootuje.

Psal jsem jednoduše, že po obnovení pomocí programu Paragon se upraví záznam v BCD u OEM oddílu "Recovery", která se tak stává nefunkční - to je celé.

Proto jsem pak psal, že když se mi nepodaří obnovit to bez této stupidní úpravy, což se mi nepovedlo a nemá to smysl zkoušet, tak nainstaluji čistý systém (původně jsem zamýšlel Win 10). Nainstaloval jsem Win 7, ale ten se při bootování zasekne u položky CLASSPNP.SYS - snažím se hledat řešení, ale zatím nic.

Zasekne sa to po nej a ne na nej (ak je posledna), alebo sa to vobec nezasekne len nic nevidis z roznych dovodov, reseni je potom nainstalit windows bezchybne alebo opravit vadny HW.

Co sa tyka bcd tak neviem preco by mal paragon upravovat bcd, upravil to najskor ten windows updater. Dolezite bcd zaznamy su aj v systemovom oddieli ptz spusta sa jeho bootmgr a ten potom to moze spustit nieco z recoevry oddielu, ale neviem zhlavy tam treba vela googlit po ms weboch.

Nainstaluj tam W8.1. Instalacka je na MS webe.
(.. resp. obnov to cele z paragonu a nechaj to tak, ked ten windows potom bootuje)

Bezchybně nainstalovat? To mám ten instalátor slušně poprosit? Zkoušel jsem už dva reinstaly a je to stále stejné (podotýkám, že se jedná o originální instalační médium). Opravit HW - nevím jaký a jak, protoe Win 8 a 10 bootuje normálně. Zasekne se to přesně v momentě kdy se zobrazí "NAČTENO C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\CLASSPNP.SYS".

K updatu BCD opravdu dochází v Paragonu viz. link https://www.wilderssecurity.com/threads/cannot-dis able-bcd-modifications-when-copying-a-hard-drive.3 81887/ => je to ten samý případ. Dále sám Paragon na nedostatek upozorňuje, což jsem, žel, před lety nevěděl 258

"Win 8 a 10 bootuje normálně" este neznamena ze neni vadny HW. Neslo ti spravne ani update na W8.1. Moze tam byt vadny hdd alebo co. Moze byt problem aj v biose alebo aj v sposobe akym sa bootuje ta w7 instalacka (uefi neuefi). Napr. uefi boot pre w7 neni moc dobry. (a nechapem naco tam vobec chces davat w7)

UEFI nebootuje. Zakázal jsem Fastboot a Secure boot. Ûpdate nešel z důvodu dokurvené obnovy Paragonem.

Nemám rád Windows 10, nechápu proč to řešíte. Windows 7 mi vyhovuje (za mě druhý povedený OS od MS, co přišel po XP).
Ona snad není podpora pro Win 7 nebo snad nejsou dostatečně trendy pr dnešní vymyté mozky, či co nechápete?

Ano, já se jen rozepsal o nastavení BIOS. Uefi nebootuji. Instalačka normálně nabootuje. Provede se instal systému až do konce. Restarty vprůběhu = OK. Problém je na konci, kdy zadám jméno, název PC a přijde první přihlášení. Naběhne "Vítejte" => "Příprava plochy" => "Vypínání". Následně už nenabootuje (sekne se na zaváděcí animaci). Po pokusu nabootovat v nouzovém režimu se sekne u CLASSPNP.SYS, jak jsem psal výše.

Však ano, já se přeci nehádám, ale také vím, že na tomto stroj lze bezproblémově provozovat Win7. Jak jsem dále psal - N56VZ je totéž a podpor má. Mimochodem na přibaleném CD s ovladači, které jsou údajně je pro Win 8, tak jsem též ovladače pro Win 7, tudíž s podporou to tak zlé není.

Tak si stiahni W8.1 instalacu z microsoft webu ("nastroj na instalaci na jiny pocitac") a nainstaluj tam W8.1. Cislo nezadavas, mas v biose. Ak to povodne nebola "with bing", na to instalacka od MS neni.

.. ked nepojde dobre ani ta instalacka od MS, tak je definitivne vadny HW. Alebo/a po tom paragone si z instalacky W8 vlez do moznosti opravy - prikazovy radok a tam si skontrolovat bcd zaznamy systemoveho oddielu, recovery bcd ta nezaujima.

Tak se znovu vracím k nekonečnému vláknu. Nainstaloval jsem do notebooku Win 7, protože 10 je skutečně děs. Nečekal jsem, že se systém po instalaci nespustí. Zůstane viset na zaváděcí animaci. Poslední načtený ovladač je CLASSPNP.SYS => tam se to sekne. Nepomůže žádná jiná možnost spuštění, ani nouzák. Zkoušel jsem automatickou opravu, pak fixmbr a rebildbcd a změnu v BIOSu u SATA z AHCIna IDE, alenic nejde.

Tuší někdo, o co jde? Protože teď fakt netuším.

Nerozumím. Je k dispozici Win 7, tak proč bych ho nemohl použít? Ta chyba se může objevit komukoliv.
Jen jsem se slušně zeptal, jestli náhodou někdo tuší, jak to vyřešit.

Snesu ještě Win 8.1, ale 10 ne a není to snad povinnost. Jsou zde pořád tací, co chtějí funkční přehledný systém, což Win 7 dle mého je.

Jinak, zeptám se tedy ještě jednou. Tuší někdo, v čem může být chyba? Nic jiného, než co jsem psal výše, nezabralo.