BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Zeptal jsem se strejdy a cituji jeho první odkaz:
Stejně ale musím nějak udělat přidávání ne proměnných, ale záznamů konkrétní proměnné, oddělených středníkem (%PATH%). To dělají některé instalátory, které potřebují, aby nainstalované binárky/skripty byly spustitelné z konzole, nebo pomocí [Okno]+[R]. Myslel jsem, že něco podobného se dá ve Windows nějak pohodlně řešit. Představoval jsem si třeba nějak takto:
Nebo v tom VBS:
(VBS neznám, tohle je jen pro ilustraci, možná je to syntakticky špatně)
Nejspíš to bude asi jenom v installerech. Nicméně ten skriptík, co jsem si napsal, funguje. Blbý je, že teoreticky, kdyby
a já bych chtěl pomocí skriptu vymazat c:\bin, vymazalo by se mi i c:\binX. Další věc je, že kdyby
a opět bych chtěl c:\bin vymazat, nenašlo by ho to. No, neva, vím, že asi není správný takle uvažovat, ale pravděpodobnost, že se to stane, je malá
.