Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení a výměna za jiný kus

Dobrý den, koupil jsem si nový notas od Alzy, jenže po koupi jsem zjistil, že displej má špatné proložení barev, barevnou hloubku a také na černém pozadí prosvítá ve všech rozích docela velký koláč podsvícení, tak jej chci vrátit ve 14 denní lhůtě. Byl k tomu ještě batoh a myš. Rád bych ale objednal ten samý notebook, nejspíše se jedná o kusovou vadu. Na foru Alzy mi bylo řečeno, at jej jim vrátím do 14 dnů a že je jeje možno vyměnit za nový.

Jedná se o vrácení notebooku + jmenovaného přislušenství a následně objednání nového na místě či pouze objednání daného modelu bez příslušenství, což mi trochu nesedí. Díky za rady, kdo s tím má nějakou zkušenost.

na vrátenie v 14 dňovej lehote máš nárok jedine v prípade,že bol tovar objednaný cez internet/forma vyzdvihnutia nieje podstatná/,v iných prípadoch nárok na vrátenie tovaru v 14 dňovej lehote nevzniká,je to len dobrá vôla obchodníka,ak umožní vrátenie bezchybného tovaru a vymení ho za iný....

správné slovo je reklamace - reklamuješ jen vadu, chceš ten přístroj opravit.
(což je zvláštěu kupců v alze jen iluze, že se podsvícením blbě navrženého krámu bude někdo zabývat)

pokud by ti šlo o vrácení bez udání důvodu ve 14denní lhůtě* (a následné pořízení jiného stroje), vracíš to sakum pikum tak jak jsi to pořídil, včetně všech krámů "zdarma", prodejce ti poté vrátí prachy.
a je jeho zákonným právem si za tebou obnošené / poškozené příslušenství "zdarma" strhnout jejich reálnou hodnotu.

*) už mi to nemyslí: vrácení ve 14denní lhůtě se samozřejmě netýká pultového prodeje, kde máš čas si ten shit prohlédnout.
je to opatření pro eshopy, kde to poprvé vidíš až po vybalení doma.

Co je to za šunt, ať víme čemu se vyhnout? Co znamená špatné proložení berev termius technokus? Barevnou hloubku myslíš gamut nebo počet odstínů subpixelu? čím jsi to měřil nebo to vidíš pocitově? Požadoval jsi dané parametry (99% adobe rgb nebo 10bit) již při nákupu? v tom případě by to byl "podvod"(klamání) nebo se ti nelíbilo až poté. Notebook sis zkoušel na prodejně (v případě, že nákup byl v prodejně...)
Ty vady podsvícení může být vada kusu (skutečně, podsvícení může prosvítat v závislosti na zatlačení na víko, pak je ale záhada, proč notebook vůbec opustil výrobu) nebo charakteristika displeje(šuntové IPS).

Problém reklamace vs vrácení je v tom, že i když si ho v prodejně vyzkoušíš 2 hodiny a uděláš tam 250 kontrol od signálu BT přes kontrolu maximálního počtu kláves stisknutelných současně, kontrolu PWM LCD a klávesnice po vývoj teplot při zátežích, nikdy nezkontroluješ uplně vše a může se vynořit jiný problém ( i po 14 dnech), který jsi netestoval.

Vrácení z libovolného důvodu mluví samo za sebe, můžeš ho vrátit i kvůli těm detailům výše. Nevím, jak jsou tolerantní na reklamacích, na co vše se reklamace vztahuje a kde to zjistit / kdo má povinnost prokázat, že jde o skutečně chybu a ne vlastnost ( blikající pwm podsvícení klávesnice asi bude vlastnost, Bluetooth bude sporný a subjektivní, chrastivé / nevyhovující repráky taky). Věděl by někdo odpověď na tu otázku (co se považuje za feature, co je vada, kdo to musí prokázat, nebo zda má servis "patent na pravdu", co se subjektivními věcmi (povolení pantů o20% za měsíc))?

Nevím, jak alza, ale myslím že "nad rámec zákona " umožní vrátit zboží i v případě objednání v prodejně (a možná i po 30 dnech), zdarma/ za příplatek.

Jak jiz tu bylo receno, vraci se komplet vsechno a pripadne opotrebeni ti bude nauctovano.

Druha moznost je reklamace, potom reklamujes jen notas bez prislusenstvi, ale vem na vedomi, ze reklamace muze dopadnout v tvuj neprospech.

Alza neumoznuje pultovy prodej, vse je na objednani pres internet, to ze se kolikrat muze objednat primo na prodejne prodejcem na tom nic nemeni, tudiz Alza se 14 dennim vracenim nema problem a pokud ten vyrobek neni nijak opotrebovany od uzivatele, tak to vezme zpet bezproblemu.