Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hledám: Šmírovací software pro Windows

Zdravím,

dneska nám učitel na informatiku řekl něco ve smyslu, že škola už má dost volné zábavy při hodinách typu Counter-Strike a ICQ (nehledě na porušování licenčních podmínek k ICQ protokolu) a že si nainstalují software, který bude logovat veškerou aktivitu, přičemž management a nejspíš i vyvolení pedagogové si logy budou moct prohlížet. Prý už to s tou firmou domluvili na Invexu.

Takže hledám firmu, která spáchala tento ošklivý, řekl bych až nepěknou věc, hint: byla na Invexu. Nepotkali jste je tam někdo?

Btw: Co myslíte, je takové šmírování legální? Podle mě je to trochu diskutabilní, ale nevim, kdo je víc v právu.

Předem díky, Ondra
Změna kategorie, původně: Software (mif)

Mě zrovna se ICQ netýká, úplně jsem ho opustil :-D. Chtělo by to spíš nějakou boss key do Counter-Strike :)), jeden člověk na škole už má ředitelskou za CS, jeden od nás ze třídy za ICQ :-/. Začíná to bejt ostré, budu si muset vypálit Pentoo ]:).

Btw, nejlepší program ve Windows je winchat :-D:-D.

//update: ten software asi nebude logovat síť, ale aktivitu na PC :x:.

Ja ako spravca sieti na skolach stojim na druhej strane barikady a nediv sa moc ucitelom, ze chcu, aby ste sa venovali tomu co mate. Ten bordel po vas, co musim stale upratovat...hrozne. Tlacim skoly do linuxov...zatial bezvysledne. Navyse doteraz nechapem ako dokazete znicit nove ucebne za par mesiacov.
Co sa tyka software na VS sa pokusali nieco podobne zaviest v kniznici pred par rokmi, ale narazili na nejaky legislativny problem (nemohli snimat obrazovky jednotlivych stanic kvoli naruseniu sukromia). Osobne si myslim, ze je to pravne napadnutelne.
Raz sa mi stalo nieco podobne. V jednej kaviarni som nasiel bezat keyloger na pozadi. Ked som upozornil obsluhu na to, co za svinstvo tam maju ta len pokrcila plecami. Pred odchodom som im sformatoval disk (znacne nastvany na takyto pristup).

Mna nenastval ani ten keyloger ale pristup personalu...v tej dobe to bola jedina funkcna kaviaren u nas v meste a ja som ziadal okamzite odstranenie programu z pc a vratenie penazi...majitelopredavac len krcil plecami a tvaril sa ze mu to je jedno. Myslim, ze som vtedy okrem mailov robil chcel robit aj nejaku platbu (tusim platit mobil), co mi vlastne tym padom nebolo umoznene tak som reagoval skratovo.

Já osobně nestojim ani na jedný straně, protože to svinstvo taky vidim. Tyhle metody mi ale přijdou trochu hnusný.

Viděl jsem jedno parádní řešení - ZŠ, Windows 2k, perfektně zabezpečený, každý má svoje konto nezávislé na PC, tzn. žádné vytvořte si složku v Dokumentech a potom vždy seďte na tomhle PC, základ zde byl ale šikovný učitel :-|. Uživatelé jsou prasátka a bez rapidních restrikcí dokážou nadělat opravdu bordel, k tomu ještě strhat samolepky, ba i vylomit dvířka z mechanik, neuvěřitelné.

My máme v práci cestovní profily. Můžu se nalogovat na kterýmkoliv PC (je jich několik set) ve fabrice a všude mám svoje dokumenty - každej má na serveru nějakej diskovej prostor vázaný na profil. Práva máme všichni patřičně ořezaný, takže instalace CS by tam asi neprošla. Udělat to tak ve školách, bylo by po problémech.

Legální to rozhodně bude. Počítače jsou majetkem školy a vy na nich můžete dělat jen to, co vám povolí/nezakáže. Pokud vydá směrnici, že CS se na školních PC hrát nebude, můžete se stavět třeba na hlavu a chlastat u toho z půllitru mlíko, ale nepomůže vám to, prostě CS si hrajte doma. A pokud nemáte adminpráva, tak logovací/šmírovací prográmek neobejdete, to se by takovej program ani nesměli odvážit nabízet.
Takže máš právo držet hubu a hrát CSko s rizikem odhalení a následného postihu, nebo si hrát s kámošama doma, třeba přes Hamachi.
Dnes máte net doma skoro všichni, tak co? Já v práci už taky používám PC jen na práci, nějak jsem toho všeho přesycen.

Vojnu jsem taky absolvoval a nikdo se mě neptal. Taky ji přikázala společnost.

To tě lituji, že jsi ještě musel... Jsem velice rád, že mě tato povinnost minula, rok života v hajzlu úplně zbytečně, nehledě na to, že to když někdo někho k něčemu nutí, považuji za porušování základních lidských práv. Tak jak je to teď, je to správně, ať tam jdou ti, kteří tam chtějí...

Ve zpětným pohledu se říká, že na to špatný zapomeneš. V mým pohledu tam byli bohužel špatní někteří bratři ve zbrani - holt vypatlaný magory najdeš všude a prakticky platilo pravidlo "Pakárnu si dělá každej sám", tj, když nehrál podle pravidel ať už od gum, nebo od staršího čísla, tak měl samosebou mazec.
A nelituju toho, že jsem tam byl, někdo to považuje za ztracenej rok života, já to považuju za zkušenost, kterou jinde nenabereš (nepočítám do toho řvaní a buzeraci od velitelů a dřinu na cvičišti). Jezdil jsem jako řidič BVP společně s tankama a jezdili jsme velmi často a hodně, takže nemůžu říct, že bych zahodil rok života jen proto, že jsem za tu dobu už nemakal a nevydělával prachy. Ne vše se dá v životě hodnotit penězi. Zážitky z vojny patří k životu chlapa, to co jsme dělali s kamarády tam, ničím nenahradíš.

Ano, to nucení k čemukoliv jsem tam taky považoval za porušení lidských práv. Místama to prostě byla šikana ze strany některých velitelů, kteří si tím akorát léčili komplexy a nutili nás, abysme měli dokonale napnutý prostěradla a perfektně upravený barety na hlavě, přičemž sám sloužil za vzor tomu, jak to nemá být.
Na druhou stranu - disciplína byla nutná, kdyby si každej dělal co chtěl, tak si představ, jak by dopadla mobilizace. A pokud by byla, tak věř tomu, že sice první půjdou ti, co tam teď jsou za prachy a dobrovolně, ale pak půjdou všichni, i ti, co na vojně nebyli. To je tvoje občanská povinnost a její neuposlechnutí by mohlo být bráno jako vlastizrada - pokud se to někomu nelíbí, může si najít jinej stát a tam se přestěhovat a získat tam občasntví. Nejsem si tím 100% jist, však on mi to tu někdo potvrdí, nebo vyvrátí.

Jsem taky mladší ročník a vojna mě nepostihla. Už jako malý jsem se na vojnu připravoval (spíš duševně ;-)) a bral jsem to jako samozřejmost. Poté, co se zrušila, jsem o toto téma dost dlouho nezakopl. Nicméně, když slyším vyprávění lidí, co na vojně byli, tak to ve mně budí i občas závist. Věřím, že to byla dřina, ale určitě se zde zažily věci, které nikde jinde těžko zažiješ a je to jistá "etapa" v životě chlapa, kterou už já(my) nezažiju(em). :-)

Když se sejdeme dohromady 3 řidiči BVP, tak máme na pár hodin o čem vykládat. A kámoš, co má modrou, tak jen prská, ať už se bavíme o něčem jiným :-)

angel333: však on ten nápravák těm mladým frackům jen prospěje, naučí se samostatnosti a zodpovědnosti. Ono heslo: Voják se stará, voják má, má něco do sebe.

Jednu velkou věc která člověka vojna naučí je samostatnost... Taky se naučíš brát věci jak jsou. Tedy aspoň to beru dle sebe. Jasné je že podruhé bych tam dobrovolně nešel, ačkoli jsem byl v Praze (na Hradě, předesílám že lidi kteří měli ony aféry, zejména pana psychologa jsem tam nezažil...) kde i bydlím. Takže z vycházky domů a tak.

Ano. Druhou velku věcí do života je ztráta zbytku iluzí o lidech a jejich dobrých úmyslech. Když se mají všichni dobře je lehké být dobrákem, horší je to pod tlakem. Třetím důležitým poznatkem je hranice vlastních možností, překvapení co člověk dokáže snést i když si myslí že už to nepůjde. (Keď vojak nemože, má najviac síl) To dodá odvahu. Zažil jsem tvrdý fyzický i psychický dril. Nejdůležitější přínos vojny chápu v tom že si člověk začne mnohem víc vážit věcí které mu připadaly smozřejmé-svých blízkých, svobody, dobrého jídla, prostě všeho co mu vojna vezme.

Taky mi bylo trapný, když moje moji myšáci měli o 5 let víc a narozdíl ode mě měli vystudovanou vejšku. Já jsem raději na nějaký myšákování nehrál a chodili jsme spolu do hospody vesele chlastat. Odmítal jsem se snížit na úroveň těch, co si chtěli léčit pošahaný ego buzerací jiných.
Ti, co se nejvíc snažili o šikanu jiných, bývali obykle v životě největší trosky a nikdy v životě něčeho nedosáhnuli, byly to totální nuly a vypatlaný mozky, se kterýma bych se jinak nikdy nebavil.

"Původní cíl je naučit se bojovat"
To jsem si myslel taky, když jsem stál před branou. Že mě tam posílají, abych bránil socialismus a vlast (pořadí podle tehdejší důležitosti) po boku cccp a jeho nohsledů. Naučil jsem se spoustu užitečných věcí, jako například krást, lhát, všechno voj*bávat - ale bojovat ne :-D.

Mam podobny nazor na vojnu. Bol som tam sice "len" na rok, ale po rokoch mam uz len pekne zazitky. A to som tam zazil asi komplet, co sa na vojne dalo zazit. Pokusy o sikanu (tvrdo som eliminoval zaco som mal min 3x dostat...nikdy k tomu nedoslo), sikany od velitelov (branil som sa cez Zakl-2, napriek tomu som sedel 3 dni v base za to, ze som nebol na obede) az po demenciu ludi (kopnutie kanadou vodicovi tanku jeho kapitanom, otacanie sa jednoduhecho chlapca s nabitym samopalom a snazivca co hodil ostry granat 3m pred seba do zeme), anarchie, ktora vznikla u nastupujucich kedze neboli mnou sikanovany az som si musel autoritu budovat odobratim vychadzkovych kniziek a trestami (ako velitel druzstva), ale...siel by som tam znovu a tie zazitky a kolko sme sa nasmiali. Vozil som sa v tanku, na bvp, v otecku, strielal som z tazkeho a lahkeho gulometu, pancierovky, hadzal granatmi, strielal zo samopalu kazde 2 tyzdne (strielat napr svietiacimi je celkom zazitok), z pistoli...proste bolo to celkom akcne vdaka nasmu velitelovi, ktoremu som robil osobneho pisara a neskor sme zvysok vojny medzi sebou bojovali az sa to skoncilo vzajomnou remizou (jemu praskli nervy strcil do mna a ja som ho zato natrel a vybavil si prevelenie zatoze som svoju staznost stiahol;o))). Spominam na to rad;o)
Na druhej strane nebyt amnestie nadsluhujem zbytocne, na odber stravy ma pustal vzdy posledneho dojedat zvysky (spolu s veznami), na cviceni nase lenive praporcicke prasa na nas zabudlo takze sme skoro 48h nemali co zrat v terene, plazit sa v snehu, v blate, v dazdi nie je nic prijemne, cistenie zbrani tiez nie je nic zabavne...atd;o).

Hm, na vojnu mám trošku jiný názor... :-/

Naštěstí jsem nemusel na 2 roky, ale jako absolvent vojenské katedry VŠ pouze na jeden... Čerstvý ženáč, rukoval jsem 1.10., 4.10. se mi narodil syn. Jakékoliv žádosti o možnost přeložení někam blíž (z okresu Břeclav mě šoupli do Loun, Stříbra a Boru u Tachova) nehrozila. Ve Stříbře aspoň existovala jakási disciplína a něco se (ve smyslu výcviku) dělo, ale v Boru? :-? Z hlediska možného využití nabytých zkušeností ve válce přesně NULA. Měli jsme sice velitele velkého, ovšem schopnostmi... ]:) .... no Kráťa by mohl taky vyprávět, jelikož jsme nedávno zjistili, že jsme byli ve stejnou dobu na stejné rotě(!)

Opravdu zabitý rok. Sice jsem se jako pomocný písař velitele praporu dostal domů častěji, než bylo obvyklé (asi 8x za rok, z toho 6x na zhruba jeden den...), ovšem ten první rok synátora, který jsem nestihl, mě mrzí furt ]:(

Po 89 roce mě jednou volali na cvičení. Jelikož už byla možnost, odmítl jsem z morálních důvodů a z vojenské služby jsem se definitivně vyvázal. Odevzdal jsem vojenskou knížku, sebrali mi hodnost a vyškrtli ze seznamů potenciálních záloh.

Já bych kliknul pravým na plochu - Vytvořit nový TXT dokument a psal bych co by mi napadlo,včetně sprostných nadávek.V případě postichu bych si za spy stěžoval. Jinak "log" - ja bych si zase učitele nahrával... nesmi jim to projít. Muj mailbox je vždy otevřen pro tel. čísla řiditelnu takovýchto škol 8-)

Takže at se nedostanem od tematu.
Já chodím tady s ondráškem na stejnou školu a myslím si že toto možné není a ani nebude.
Zaprvé naši učitelé při tom co vidím určitě neumí něco takového a museli by se aspon dva roky školit. Dále je to soukromá škola tudíž ty počítače jsou vlastně za naše peníze a pochybuju že školu bude takto zasahovat do naše soukromí to by odradilo další případné žáky které by na tu školu chtěli jít.
Dál si myslím že to je stejně taková věc. Co by mohly udělat pokud by tam opravdu monitorovač byl? Vlastně nic jen těm kdo mají špatný známky by vypis z logu mohly ukázat rodičům. To je vše...
Můj názor :) Můžete s tím nesouhlasit...můžete o tom pochybovat ale to je tak všechno co s tím můžete dělat :)

A pak se divíme, že vzdělanost jde do háje a lidi přestávají umět česky a nejsou schopní bez kalkulačky vystřelit výsledek 12 krát 12. Pedagogům bych dal diktátorská práva, ze zákona. Devítíocasé kočky, Glock za pasem. Nejsem pedagog, ale když vidím, jak si na známou učitelku otvírá sedmiletej fracek hubu a není přitom schopen si ani zavázat tkaničky...
Řeči o "přirozené autoritě" dneska už opravdu neplatí. Kde jsou časy, kdy po nás učitelka matematiky házela židlema...:-)

Nevím jak ty ale pokud učitel nemá přirozenou autoritu tak tam nemá co dělat!]:(
Je to krute ale je to tak. Prostě učitel musí na žáky působit. Výborný příklad je náš učitel na češtinu. Dokáže nás seřvat tak že jsme to v životě neviděly ale taky je vtipnej a naučí hodně věcí. Takový by každej učitel měl bejt. Pak si vem učitelku na ekonomiku ze který máme totální výtlem protože nás opravdu učí kraviny... ( a pak nám choděj promlouvat do duše ředitelé) :D

Neboj, on ho jednou někdo nařkne z toho, že to jeho řvaní mu způsobilo duševní újmu.
A taky záleží, co jste za školu.
Já mluvil o základkách, první a druhý stupeň. Vyšší úrovně už většinou eliminují ty nejhorší případy.

na stejnou školu

Sedíme dokonce vedle sebe.

Dokonce ve stejný třídě co?:P

Jinak soukromá škola je kapánek jiná než státní že? Musíš tam brát to že platíme 18 000ročně za to že nás budou vzdělávat. A oni se podle toho chovaj.
Dál ty bereš všechno moc vážně...učitelka na DAK nám přece taky vyhrožovala že u koho najde hry tak to se bude řešit a já a dalších X lidí tam stejně paří hry a nikdy se nic nestalo. Takže pokud člověk nezaviruje počítač tak myslím že kantoři maj bejt v klidu...

Ještě mě k tématu napadá jedna věc, že dnes si děcka ve škole až příliš uvědomují svoje práva, ale už ne povinnosti, což je dodržovat školní řád. Pak z nich rostou fagani, co si vyskakují na učitele a vyhrožují jim, že jestli na ně sáhne, tak na ně tatínek podá žalobu. Kdož jste viděli film Vratné lahve do Svěráků, tak po shlédnutí několika úvodních scén víte, o čem tady píšu.

Pooky, to nebylo nic osobního, jen jsem to chtěl někam vhodně zařadit k tématu.

Jedenaosmdesátý level minulého století. Na vojně roku posledního století téhož, aneb CJ-01, kdož na vojně byli, co tato zkratka znamená, tak vědí.

edit//
Někomu můžou moje slova připadat příliš moralizující. Jen se snažím dívat na svět reálným pohledem a pokud možno z obou stran. A už se zdá, že jsem dospěl a nedívám se na svět stylem "světe, tady mě máš a buď ohromen!". Ale na to musí přijít každej sám. Pokud na to nepřijde.... no znám spoustu i postarších lidí, co prostě zůstali blbci, ale těm to nevysvětlíš, ti si svoji blbost nepřipustí.

A už dost filozofování pro dnešek, nebo si budu muset sám sobě lisknout po papuli.

Trochu OT, ale:

Síť s Win2003 Server, doména, na stanicích WinXP Pro, doménový účty (profily), data na namapovaným síťovým disku, práva user. Zápis do sdílenejch složek na serveru logovanej.

S omezenejma právama student nic nenainstaluje, prasečiny na servru se odhalí spolu s konkrétním viníkem, každej může pracovat na libovolným PC (profil cestuje s ním), ...

Nu a základem je image instalace každýho PC umístěnej na externím disku.

Vidíte nějaký zřejmý slabiny?

Pavel

mozno by pomohlo, ked postrasili oni Vas,

aby ste postrasili Vy ich :)

dobre, kupia nastroj, ktory by mal pomahat ucitelom mat kontrolu nad ziakmi, ale kde je napisane, ze ten soft nebude mat kontrolu nad vsetkymi, t.j. aj nad ucitelmi - ta 'super' firma :-D:-D:-D

Mozno ani nie tak sci-fi,

Dat do PCs smirovaci soft - je asi take vhodne - ako hrat sa z ohnom.

Pokial to vedia ustrazit, aby sa to nerozhorelo, prosim.

Len aby sa neskor necudovali, co to robi - ako pridanu hodnotu :-D

Ten soft je urcite proprietny - t.j. nie je mozne skontrolovat zdrojovy kod => je dost pravdepodobne, ze tam maju aj nieco, co by zakaznik nemal vediet a vidiet ::):-D

ale nech to kupia, potom sa budu cudovat :-D:-D:-D