Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba o pomoc - nová počítačová sestava padá

Před pár dny jsem zakoupila tuto sestavu:

Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz 4MB 1333MHz 775pin BOX
MSI P6N SLI FI nForce650i
MSI NX8800GTS-T2D640E-HD-OC 640MB, PCI-E
2x Corsair DIMM 2048MB DDR II 800MHz XMS2 Twin2X2048-6400
2x Western Digital Caviar RE WD3200YS - 320GB SATA II
CHIEFTEC, zdroj CFT-650W, ATX-12V, 2.2/EPS, PFC, 22V

Od prvního dne však spadává do modré obrazovky. Potom se to rychle zrestartuje, tak ani nemám šanci si přečíst co se vlastně stalo. Myslela jsem, že je to příliš velkou pamětí pro můj operační systém (Win XP 32bit). Odebrala jsem tedy 1 giga paměti, ale problém přetrvává. Trávím u počítače celé dny, za tu dobu to udělá nanejvýše 1-2x, ale nikdy nevím, kdy to čekat. Nikdy se mi to nestalo při hře, ale je téměř zaručeno, že mi to spadne při instalaci programu, při připojení externího harddisku, při kopírování většího množství dat a co je nejhorší, občas to spadne i při prohlížení stránek internetu. Mrzí mne, že se na počítač nemohu spolehnout a každou chvilku se strachuji, kdy se to zase vypne. Napadá někoho, co by mohlo být za problém?

Uplne bez ohladu co je na bluescreene najprv otestovat RAM.
www.goldmemory.cz. Je dobre mat disketu aby bolo nabootovanie dosu/spustenie gm co najjednoduchsie. Alebo vyber ram modul co tam je teraz a strc tam ten druhy.

P.S. a reklamovat, reklamovat, reklamovat a potom ziadat nazad peniaze. Nenechat sa odbit. vyrobok ma vadu ktora brani riadnemu uzivaniu. toto im povedz a ziadaj opravu alebo nazad peniaze.
ak bol ten pc kupovany ako celok resp. ak ho skladali v tej predajni, a nie ty sama.

Ja vim, bylo by to urcite nejlepsi reseni, ale nejsem z Prahy a navic na tom nejsem fyzicky nejlepe, tak je pro me pocitac porad nekam prevazet veliky problem. Kazdy me strasi, ze je to stejne na vickrat. Proto jsem to chtela vyresit nejdrive sama, pokud to jde. Nevim, zda je to chyba hardwarova nebo softwarova. Pokud bude hardwarova, odvezu jim to zpet, ale pokud je to neco, co mohu udelat sama, bylo by to z domova mnohem lepsi. Koupila jsem si novy, drahy pocitac prave proto, abych s tim nemela zadne potize (alespon na zacatku) a ted si tu akorat zoufam :-(. Takove potize jsem nemela ani s tim starym :-(. Jinak moc dekuji za rady, ktere jsem zatim dostala.

No dobre tak najprv treba otestovat RAM a disk (obe z DOSu, RAM www.goldmemory.cz a disk utilitou od vyrobcu disku www.wdc.com).
Ak nemas disketu/disketovu mechaniku tak najjednoduchsie bude najprv vybrat ten terajsi RAM modul a strcit namiesto neho ten druhy, a skusit pouzivat. Daj vediet ci to pomohlo, a zapisuj si cisla chyb tych bluescreenov, ak budu rozne, resp. ak bude stale ta ista tak to sem napis (kolkokrat uz bola presne ta ista chyba apod), a uvidime co dalej... Ak pri tom cisle chyby je aj nejaky nazov .dll alebo .sys (napr. ze chyba nastala vo win32.sys apod) tak to sem potom tiez napis

este nieco - pozeram ze tam mas DDR2 800, vies vliezt do BIOSu a skontrolovat aku mas frekvenciu RAM, a ake napatie RAM je tam momentalne nastavene? To moze byt dost dolezite (mozno nie je nastavene potrebne napatie pre ten RAM modul, specialita DDR2/800 kedze vyrobcovia RAM modulov su idioti).

... prejdi v BIOSe vsetky podmenu, najdi nastavenia RAM, a opis sem ake hodnoty su tam momentalne nastavene pre RAM.

P.S. inac kto ti poradil tu zakl.dosku? Nabuduce kupuj pre intel CPU aj dosku s intel chipsetom...

Zkusim na to kouknout, snad se odvazim, ja jak s tim moc neumim... Ale proctu si to a zkusim. Dekuju moc. Chybu to hlasi zatim stejnou, aspon dneska 2x to ukazalo to same. Tu zakladni desku mi doporucili oni, celou sestavu navrhovali oni. Ja jsem si jen nadiktovala, ze chci Intel core 2 duo, 4 giga pameti, typ vypalovacky a velikost harddisku. Myslela jsem, ze mi s tim pomohou, kdyz sestavuji pocitace.

Pokud bios neznáte, tak opatrně. Zkuste kouknout sem:
http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content &task=view&id=8783&Itemid=37&limit=1&limitstart=1

Zmínil bych především dva řádky, které jsou v článku trochu zastrčené

Save and Exit Setup
a
Exit Without Saving

Ukončení biosu první volbou uloží provedené změny (pokud na jiných podstránkách něco přenastavíte)
A ta druhá je řekl bych důležitější. Pokud ukončíte bios takto, změny, které předtím provedete, se neuloží. Lze použít, pokud si nebudete se změnami jistá, případně zapomenete, co jste kde překlikla. Ergo: něco jsem změnil a nevím co, raději ukončím volbou Exit Without Saving a začínám znova.

Na možnosti Set Supervisor Password a Set User Pasword raději nesahat vůbec.

edit: návod pro bios je pouze obecný, položky se mohou lišit podle výrobce desky a verze biosu

Inac ked pises ze je to chyba stale ta ista, tak to nebude nic s RAM, ale asi sa jedna o toto
http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Bcs%3B330100 &x=13&y=17

Kedze MS asi zatial nema k tomu fix, najlepsie bude skontrolovat kam presne do dosky je zapojeny datovy kabel od harddisku.
Obrazok dosky je napr. tu http://www.msi-czechrepublic.com/clanek.php?id=1365 1 SATA konektory su tie 4fialove vlavo dole. Do ktoreho mas zapojeny HDD? vedla nich alebo v navode k zakl.doske su napisy "SATA0", "SATA1", atd. Ak nie je disk v SATA0, tak ho (pri vypnutom PC!) prepoj do SATA0. Zapni a daj vediet co sa deje. Ak ani nenabehne Win tak to vypni (podrzis zapinacie tlacitko 5sekund) a zapoj nazad do povodneho a zapni, a daj vediet.

Dalsia otazka - mas tam aj nejaku CD/DVD mechaniku, kam presne je zapojena?

P.S. pouzivas usporny rezim? (ovladacie panely - nastavenie energie), ak tam mas ze usporny rezim po xx minutach tak tam nastav ze nikdy, a skus to pouzivat tak.
P.S.2. a zislo by sa asi preistotu vymenit datovy kabel od HDD a od CD/DVD mechaniky za novy, prip. najprv skontrolovat ci je dobre dotlaceny do dosky a disku/mechaniky.
Este ak je CD/DVD mechanika na PATA (sirokom) kabli sama, tak a) musi byt na konci kabla, a b) skontrolovat ze je prepojka na nej v polohe master.

Zdravím,svého času jsem zakoupil novou skříň CHIEFTEC Middletower ATX BX-02B-B-SL 360W/mimochodem mi slouží dodnes.A měl jsem s PC podobný problém,jako máte Vy.Trvalo to přes půl roku,kdy na PC nebyl absolutní spoleh,byl i týden v servisu,ale bezvýsledně.Zkrátím to,dělal to vadný zdroj.Přestože to byl značkový zdroj Chieftec,byl prostě KO!!