to je prave IMHO omyl. Skus si simulacny program. Ja teraz nemam ani program ani cas na to.protlačí stejnosměrný proud, který bude omezen pouze a jen velikostí té stejnosměrné složky napětí a "stejnosměrným" odporem
Podla teba teda keby som pripojil na idealnu indukcnost (R=0) velmi kratke impulzy napr. aj milion voltov, ale trvajuce len 1ms, a potom sekundu by na nej bolo 0V (a po sekunde by som to opakoval), tak podla teba cez cievku pojde nekonecne velky prud (lebo stredna zlozka napatia>0 a R=0)? To snad nemyslis vazne! Induknost reaguje na zmeny napatia a nie je jedno ci na nu nacpes impulzy alebo jednosmerne napatie!!!
S reaktanciami sa take cachre-machre prepocty ako robis robit nedaju. Da sa ratat len s vektormi a aj to len pri sinusovke, ak nemas sinusovku tak je nutne pouzivat zlozite integraly. Keby som na vyske na skuske urobil "vypocet" ako si teraz popisal tak myslim ze by som okamzite zo skusky letel.
Samozrejme ze si nemozem byt isty takto zhlavy ze aky prud tam pojde ked sa tam nacpe dioda a bude to zavisiet od mnohych faktorov (indukcnost, odpor vinutia), ale vypocet ktory popisujes ty je podla mna nespravny, takto zhlavy si dovolim tvrdit ze prud cez vinutie s diodou bude mensi ako prud cez vinutie bez diody. Potvrdit alebo vyvratit mi to moze len simulacny program alebo pokus, kedze vypocty by boli moc komplikovane (integraly).
Este P.S.: ja viem ze sa tiez dobre vyznas do el.tech. takze to neber v zlom, ale v tomto bode si stojim za tym ze mam pravdu asi bude treba tie screenshoty simulacie...