Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Databáze Access, ASP, Syntaktická chyba v příkazu UPDATE

Dobrý den všem.

Potřeboval bych poradit s příkazem UPDATE. Mám stránky v ASP a databázi Access.

  select case request.querystring("save")
  case "new"
      sql="INSERT INTO users ([login], [password], [group], [email]) VALUES('" &  strLogin & "', '" &  strPassword & "', '" &  strGroup & "', '" &  strEmail & "')"
  case "edit"
      sql = "UPDATE users SET login = '" & strLogin & "', password = '" & strPassword & "', group = '" & strGroup & "', email = '" & strEmail & "' WHERE ID = " & ID
  end select
  conn.execute(sql)

Pokud použiji konstrukci case "new" tak se příkaz provede v pořádku a záznam se zapíše do databáze. Pokud ovšem použiji konstrukci case "edit" vypíše mi hlášku: "[Microsoft][Ovladač ODBC pro Microsoft Access] Syntaktická chyba v příkazu UPDATE."
Zjistil jsem, že pokud nechám v sql pouze

sql = "UPDATE users SET login = '" & strLogin & "', password = '" & strPassword & "' WHERE ID = " & ID

pak se příkaz provede. Testoval jsem proměnné strGroup a strEmail - zapsal jsem je do login nebo password a příkaz se provedl. Jakmile ovšem dám do sql group= nebo email= tak to spadne. Podotýkám, že zápis do databáze (INSERT INTO...) se provede.

Bude tam zřejmě nějaká kravina jenže já už do toho čumím druhý den a nic kloudného mě nenapadá. Potřeboval bych "pohled zvenku". Bude někdo ochotný a podívá se na to? Prosím.

GROUP je kľúčové slovo, takže meno stĺpca "group" budeš musieť escapovať, čiže ten príkaz by mohol vyzerať napr. nejako takto:

sql = "UPDATE users SET [login] = '" & strLogin & "', [password] = '" & strPassword & "', [group] = '" & strGroup & "', [email] = '" & strEmail & "' WHERE [ID] = " & ID

Vo všeobecnosti je dobré pomenovať stĺpce (a tabuľky) tak, aby sa ich mená nezhodovali so žiadnym kľúčovým slovom.

Dúfam, že vstupy máš ošetrené tak, že je to odolné voči SQL injection.