Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení souborů a tiskáren - vše nastaveno dobře, přesto.....

Zdravím uživatele poradny a prosím o radu:

Všechny počíteče v síti se bezproblémově připojí k internetu, avšek co se týče sdílení souborů a tiskáren je jeden černou ovcí. Sdílené složky jiných PC tento stroj vidí, avšak sám už je neposkytuje.

Sdílení souborů a tiskáren - vše nastaveno dobře, přesto se k danému počítači nemohu připojit.

[sitwy1.jpg]

Když je počítač řádně připojen k síti, tak hláška vyskočí hned. Když je počítač vypnut (odpojen od sítě) tak tato hláška vyskočí až po chvilce.

Sdílení povoleno v "Průvodci nastavení síťě" a je vidět, že je nainstalováno a povoleno v "Připojení k síti" příslušícímu dané síťové kartě.

Na první pohled bych viděl problém nastavení zabezpečení a sdílení, ale vše vypadá v pořádku:

[http://img232.imageshack.us/img232/2807/90484050pf3 .jpg][http://img232.imageshack.us/img232/8731/76036066im7 .jpg]

Nastavení MS Firewall vypadá stejně jako u druhého PC, kde sdílení funguje.

Nebo tu může být nějaký program, který sdílení blokuje?

Jediný rozdíl oproti minulosti je, že nepoužívám "Zjednodušení sdílení souborů", jak je vidět a předchozích obrázcích, ale to by s tím stejně nemělo mít nic společného.

Nebo neexistují nějaké síťové certifikáty bo co?

Fakt už nevím, co s tím.

Tak mne sa (myslim, neoveroval som to teraz) taky dialog objavuje aj ked napr. zapnem firewall bez vynimiek. Dementny Win namiesto toho aby jasne napisal aky konkretne error nastal, a ci nieco vobec obdrzal, zahlasi taku vseobecnu pi****nu pri akomkolvek probleme.
P.S. a ano nech si nastavi ucty a sposob zdielania tak ako na inych PC ktore funguju (predpokladam ze ma vsade guest ucet a zjednodusene zdielanie) resp. tak ako pises vyssie, predpokladam ale ze to uz davno urobil.

P.S.2. inac citujem z toho co pise vyssie "Zkusil jsem vypnout jednoduché přihlašování a zaheslovat účet a nenabídlo to přihlašovací formulář.", ak by to bolo len v opravneniach tak by mu prihlasenie nabidnut malo, nie?

FileSystem. Prostě - jak jsou nastavena oprávnění na složku? Přidej tam "everyone" aspoň pro "zpobrazit a číst"

P.S.: reaguj prosím pod post (na koho chceš reagovat, u toho klikej na "odpovědět"), na který reaguješ, teď sis odpověděl "sám na sebe"

edit: nahoře jsem ti to psal, neobtěžoval ses ani odpovědět... 3-[

No mal som tento problem, a napokon som ho vyriesil zaujimavym sposobom. Bolo treba vela citania v nastaveniach win-u. Ide o to, ze aj ked povolite guest -ucet, v zakazanych vam zostava Everyone, ktory je nadradeny vsetkym uctom(podla toho, co mi win pisal) takze je treab odstranit/povoilt okrem guesta aj Everyone

Zdravím, mám podobný problém. Pokud nevadí, připojím dotaz do tohoto tématu.
Vše, čemu jsem rozumněla jsem zkusila, jen mi v PC něci chybí.
Máme pevný PC HP, nový HP Mini a starý HP Compaq, všechny XP home.
Nastavuji již 3 dny sdílení, čtu co se dá, ale nic.
Nový HP Mini se se synovo PC nasdílel v poho, ale můj druhý starý NTB Compaq neviděl.
V HP Compaq jsem neviděla žádný PC a nezobrazí se v něm ani pracovní skupina DOMA.
Pokud kliknu na Síť Microsoft Windows – síť nelze procházet. Chybí nebo není spuštěna (tlačítko nápověda nefunguje).
V obou NTB byl účet guest zakázán. Když jsem ho povolila ve starém HP, v novém mi hned naskočily sdílené složky se starého, povolila jsem ho v novém a ve starém se opět nic nezobrazilo.
Dle diskuse jsem zkusila zadat příkaz gpedit.msc – win ho nemůže nalézt.
Firewal vypnula – nic
Služba server spuštěna.
Všude ve složkách jsem sdílení povolila, ale nemám tam kartu zabezpečení.
V Možnostech složky nemám položku - Zjednodušené sdílení souborů.
Ve Správa počítače chybí – Místní uživatelé a skupiny.
To vše zkoumám ve starém HP Compaq. Syn HP Mini vidí.
Napadá vás prosím něco?
Děkuji

Myslím, že XP Home umí jen zjednodušené sdílení, proto Vám tam pak určité věci chybí. Zkuste si upravit soubor hosts v adresáři C:\Windows\System32\Drivers\Etc, kam do řádku napíšete vždy IP adresu PC, pak stisknete klávesu TAB a napíšete jméno PC, do další řádky další PC atd. Tento soubor nakopírujte do všech PC a udělejte jejich restart. Jinak na všech PC si udělejte jednoho uživatele se stejným jménem i heslem (jestli jste to ještě nezkoušela). Compaq má také nastavenu pracovní skupinu DOMA?

o net use a cacls jsi asi neslyšel

Ba ne, to nepomůže. Ty si můžeš v home vytvořit zabezpečený share, to zase jo. Ale režim ForceGuest nejde vypnout, ani v registru (od SP2, systém si hodnotu hlídá), takže na ten veleslavný zabezpečný share se klient připojí stejně jako Guest.

Jinak, k tomuhle threadu se nevyjadřuju, na to nemám energii. Windows jako fileserver mají ospravedlnitelnou existenci jen za firewallovým perimetrem, se sjednocenými adresami a podsítěmi a NT zabezpečením, jinak je to (na domácích pc s aplikačními pseudofirewally, internet securitami, zmixovanými verzemi home/pro a ip adresami nastavenými průvodcem sítí) naprosté peklo. Lepší pak použít FTP server.

já mám stále takový mlhavý pocit, že tu guestí autentikaci lze vypnout v rámci průvodce sdílením, nicméně se mohu plést. Od doby kdy jsem objevil možnost "profesionalizace" Homek, tak už standardní home moc nepotkávám :-)

jinak k hodnocení Win sdílení není co říct, napsal jsi to zcela výstižně :-)

všechno už napsal kolega, tak jen dodatek k firewallu:
pokud je to přenosný krám a připojuje se i do cizích sítí, nikdy bych nevypínal firewall. akorát na něm pohlídat, že má povolenou výjimku pro "sdílení souborů a tiskáren", a pro "protokol icmp".

chyba "síť nelze procházet" - je spuštěna i služba computer browser?

No potěž.
Zde mám něco přepsat? To je jen ukázka. Kám mám ty IP zadat?

# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# Toto je uk zka souboru HOSTS pou§ˇvan‚ho slu§bou Microsoft TCP/IP for Windows. # # Soubor obsahuje mapov nˇ adres IP na n zvy hostitel…. Ka§d  polo§ka # by mŘla bět na jednom ý dku. Adresa IP by mŘla bět umˇstŘna # v prvnˇm sloupci a mŘla by bět n sledov na odpovˇdajˇcˇm n zvem hostitele. # Adresa IP a n zev hostitele by mŘly bět oddŘleny nejm‚nŘ jednou # mezerou. # # Koment ýe (jako napýˇklad tento) lze vkl dat na jednotliv‚ ý dky # nebo za n zev hostitele, koment ý je urźen znakem '#'. # # Pýˇklad: # # 102.54.94.97 rhino.acme.com # zdrojově server # 38.25.63.10 x.acme.com # hostitel klient… x 127.0.0.1 localhost # Start of entries inserted by Spybot - Search & Destroy 127.0.0.1 www.007guard.com
127.0.0.1 007guard.com 127.0.0.1 008i.com 127.0.0.1 www.008k.com
127.0.0.1 008k.com 127.0.0.1 www.00hq.com
127.0.0.1 00hq.com 127.0.0.1 010402.com 127.0.0.1 www.032439.com
127.0.0.1 032439.com 127.0.0.1 www.0scan.com
127.0.0.1 0scan.com 127.0.0.1 www.1000gratisproben.com .....a nekonečně dál

Tak další test nevyšel.
Příkaz: \\HPMini nebo \\192.168.1.103. Po odkliknutí „OK“ se má otevří volaný počítač. Nebyla cesta nalezena.
Sdílení bezdr. sítě nastaveno přes USB flash. Potvrdilo, že byl přidám do bezdrátové sítě DOMA.

Omlouvám se za tolik vláken. Pátrám a vše zkouším postupně, jinak bych to tu najednou asi nepopsala.
příkaz ping xxx.xxx.xxx.xxx (místo xxx zadáte IP adresu druhého počítače) a spustíte klávesou „Enter“ a z druhého počítače to stejné, ale s IP adresou prvního počítače. Pokud spolu počítače bez problému komunikují, vrátí se zpět odezva na odeslaný dotaz (viz. obrázek). Pokud se vypíše vypršel časový limit žádosti, je někde chyba, která blokuje komunikaci, zpravidla to bývá nenakonfigurovaný firewall. Opravíte povolením IP adres ve vašem firewallu.
Jen probliklo okno a nic se nespustilo.
A ve firewallu volbu povolit IP nevidím.

ve firewallu povolíš sdílení souborů..., a v upřesnění pro icmp zatrhneš výjimku pro echo, viz níž.

start - spustit - cmd.exe [enter]
a už máš okno které neproblikne.

helpy příkazů sem neopisuj, já je znám. zkus radši napsat:
- jestli už jsi nastavila firewall
- co máš přesně za verze windows
- jaké blokovací/hlídací/zakazovací/internet-security spratky ještě používáš kromě search&destroy - antiviry, antispyware, antiregistry, antičističe...

Spybot - Search & Destroy odinstaluj. že ti do hostu přidal 1000 amerických serverů které tě vůbez netrápí, zato se jen brzdí ověřování připojení, znamená že jeho tvůrci zešíleli, a program se stal i díky tomu neužitečným.
hosts obvykle obsahuje poslední řádek "127.0.0.1 localhost", zbytek můžeš pravděpodobně smazat. jdou tam cíleně přidávat (české) reklamní servery, jejich adresy bývají stálé. ale servery profláklé šířením škodlivého kódu se neustále mění, toto je mimořádně hloupá "obrana".

firewall: upřesnit - pro protokol icmp - zatrhni minimálně první echo (příchozí zprávy s požadavkem na odezvu), ať ti přichází odpověď na ping/tracert.

jestli chceš sdílet soubory, napiš jaké přesně verze windows používáš. home verze umí jen zjednodušené sdílení souborů, ale i vyšší verze mají tuto blbost nastavenou jako default. čili ověř zda to máš zapnuto - ve vlastnostech složky u xp profi.

Ale vždyt se mohou sdílet jakékoliv počítače a určitě nemají stejná jména.

ty jsi zvyklá používat xp/vista home, že jo?

Sdílení bezdr. sítě nastaveno přes USB flash

tomu dělám že vůbec nerozumím.
na obou pc ti funguje internet? připojení na net je jednodušší než sdílení souborů, protože se při něm nic nenastavuje. ale jestli nejde ani internet, je nastavení sítě špatně.

Mám win XP Home, dřív jsem s Vistami nasdílela tento starý NTB v poho.
protokol icmp - zatrhni minimálně první echo - PROVEDENO A EJHLE. JUPÍÍÍÍÍÍ.
Posílám ti obrovskou pusu. X dní nekonečného čtení v diskusích a návodech končí.
Všechny sdílené soubory naskočily. Co udělá jedna fajfka.:))
VYŘEŠENO