Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jeden riadok titulkov na tv

Dobry den, potrebujem pomoc, v TV ak pustim film cez usb a nahram tam titulky ukazuje mi len prvy riadok. Takze ak je dlhsi text tak polovicu titulkov nevidim. Neviem v com moze byt chyba, pozeral som nejake nastavenia v tv ale nic take som nenasiel.

Dělá to jeden soubor? Nebo všechny? Nebo jen některé? Pokud jen některé, tak v kterém formátu?
Titulky jsou jako samostatný soubor nebo jsou vložený do kontejneru? Atd. atd.

Pokud chceš poradit, nesmíš šetřit s informacemi, na Tvůj televizor nevidíme!

Sharp - jaký typ? Co praví návod k tomu TV? Podporuje formát SRT? Jde třeba nastavit velikost a pozici titulků? Jaký je formát videa?
Člověče - chceš poradit a chováš se jak partyzán u výslechu!

Mimochodem - co ta věta "je to amiko" v předchozím příspěvku?

Otvor si ten *.srt súbor pomocou poznámkového bloku a pozri sa, ako je to práve v tom *.srt zapísané.
Často sa stáva, že nejaký "prekladateľ" dáva dlhý text kuntinuálne (ako jeden riadok) za sebou, lenže telka, podporujúca *.srt titulky má vymedzený rozsah zobrazovania v okienku pre titulky, takže zvyšok nezobrazí.
Stačí však upraviť ten text (hore napísané) a bude sa zobrazovať v dvoch riadkoch.
Príklad zápisu (budem dávať len náhodné znaky pre pochopenie):

6 = poradové číslo titulku
00:00:10:25 --> 00:00:10:55 = rozsah časov podľa filmu pre zobrazenie
Amndrrs bdftriiozt, dhgszture nbsgtztre, vsgfd ngdteh vbvste, bhdzue. = samotný text v kontinuálnom zobrazení.
A práve toto nemusí telka zobraziť - utne koniec, lebo sa prekročil počet znakov na riadok v televízii.
Po úprave
6 = poradové číslo titulku
00:00:10:25 --> 00:00:10:55 = rozsah časov podľa filmu pre zobrazenie
Amndrrs bdftriiozt, dhgszture nbsgtztre,
vsgfd ngdteh vbvste, bhdzue.
= samotný text rozdelený
- a toto už zobrazí v dvoch riadkoch.
Po úprave v poznámkovom bloku to spätne uložiť (poznámkový blok dáva defaultne extension *.txt) zadaním mena spolu s príponou SRT - teda "názov_filmu.srt".

Ide mi to práve naopak, ak to dam na jeden riadok tak mi to spravi potom 2 riadky a už ich vidím, ale neviem či je to dobré, lebo sa napríklad neda cele slovo na ďalši riadok ale iba polovica slova, potom napríklad neviem ako dialógy dať na jeden riadok v tom .srt súbore.