Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 zástrčky pro zdroj??

Ahoj lidi...
mám na vás otázku.
ve svym Fujitsu zdroji 250w (280w) mam dvě zástrčky...jedna je vstupní a druhá výstupní.
Šel by do tý druhý zapojit ještě jeden zdroj?
ten má 300w a znamenalo by to, že elektřina projde přes ten první...nespálim ten první? a vůbec šlo by to?
kdyby jo, tak bych teoreticky měl 550w (580w) ?

Řešení:

A nějaký rozumný argument?

U starých AT zdrojů to šlo přes vypínač, ten, kterým se zapínal počítač (tedy zdroj). Vypínač byl samozřejmě na určitý proud.

Po přechodu na ATX s jeho spořícími standardy (a hlavně monitiry, které se bez signálu vypnou do úsporného režimu) přestala být tato zásuvka nutná a zdroje ji už mnoho let normálně nemají. Ty první ATX co ji měly, ji měly přímo propojenou a tedy nebyl problém na ni připojit cokoliv (nejen monitor). S tím, že to cokoliv bude pod napětím bez ohledu na stav počítače úplně stejně, jako kdyby to bylo v zásuvce. Pokud je to přes nějakou elektroniku, byl bych opatrnější a tady nezbyde než se podívat do příslušné dokumentace a nebo vzít šroubovák a podívat se dovnitř (pokud tomu nebrání záruka).

Nikdo ti nepoví, jak je ta druhá zděř realizovaná (jestli je to vevnitř proklemované natvrdo s tím přívodem, nebo už přes nějaký primární vstupní obvod) - kdysi to bylo použitelné pro připojení monitoru (vzhledem k tomu, že CRT monitory větších úhlopříček si zobly přes 100W, sázel bych na propojení "natvrdo", asi by za to šel připojit další zdroj, a fungovalo by to jako rozdvojka).

A nějaký rozumný argument?

U starých AT zdrojů to šlo přes vypínač, ten, kterým se zapínal počítač (tedy zdroj). Vypínač byl samozřejmě na určitý proud.

Po přechodu na ATX s jeho spořícími standardy (a hlavně monitiry, které se bez signálu vypnou do úsporného režimu) přestala být tato zásuvka nutná a zdroje ji už mnoho let normálně nemají. Ty první ATX co ji měly, ji měly přímo propojenou a tedy nebyl problém na ni připojit cokoliv (nejen monitor). S tím, že to cokoliv bude pod napětím bez ohledu na stav počítače úplně stejně, jako kdyby to bylo v zásuvce. Pokud je to přes nějakou elektroniku, byl bych opatrnější a tady nezbyde než se podívat do příslušné dokumentace a nebo vzít šroubovák a podívat se dovnitř (pokud tomu nebrání záruka).

Vymyšlené to máš,ale přečti si znova odpověď od ml1:cokoliv bude pod napětím bez ohledu na stav počítače úplně stejně, jako kdyby to bylo v zásuvce.
Tj.uřízneš zástrčku od druhého zdroje,namontuješ tu hranatou,zapojíš to do 1.zdroje a budeš mít prostě dva slabé zdroje připojené k 230V síti stejně jako přímo do zásuvky.Takže blbost.

Tento spôsob by odpálil ten prvý zdroj! Samotný zdroj má 280W, musí poskytnúť dostatok energie pre CPU, GPU, HDD a pod. a ty chceš, aby dodával ďalších 300W?
Tá výstupná zásuvka je totiž pre napájanie monitoru, t.z. že zapnutím PC (vypínačom) sa zopla i tá zásuvka pre monitor. Vo vypnutom stave zdroja je bez napätia. Toto riešenie sa používalo pre staršie monitory, ktoré nemali možnosť riadenia spotreby (klasické CRT monitory, prvé modely LCD monitorov).

Takže - nebude ani teoreticky, ani prakticky žiadnych 550W, naopak bude 0W (lebo zdroj preťažíš a odpáliš - dúfam, že máš vedľa PC vhodný hasičák - bude to rachota a menší ohňostroj).

Ten "výstup" se používal pro napájení monitoru. Jelikož je tam klasických 230V AC, nejde to přes žádnou elektroniku, ale je to propojeno natvrdo. Cokoliv tam bude zapojeno, jako by bylo zapojeno přímo do zásuvky. Tímto se akorát ušetřila jedna zásuvka, takže nebylo třeba tolika rozdvojek. Postupně se od toho upustilo, neposkytovalo to žádnou zvláštní výhodu a výrobcům to jen prodražovalo zdroje a bralo cenné místo v konstrukci zdroje.
Pokud tam tedy něco připojíš, nijak to neovlivňuje výkon toho zdroje, nespálíš ho.