Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešenoAnketa Jakej monitor 24 VA vs IPS

Zdravím mám v plánu koupit novej monitor a stávající VA BenQ GW2450HM použiju jinde.Zůstanu asi u 24 FHD protože nová GPU bude následovník GTX1060 6GB použití většinou net filmy a sem tam hry,jenže pořád nevím jestli vzít IPS nebo zase VA.U IPS je to pořád dokola IPS glow dost často atd takže nějaký zkušenosti tipy na monitor ? Z IPS to vidím jenom na iiyama XU2492HSU-B1 kde jsou komenty všelijaký ohledně podsvícení,u VA pak opět BenQ GW2470HM nebo iiyama ProLite X2474HS-B1 má někdo nějakej z těhle monitorů? Recenze se už pomalu nedělaj jako dřív a je jich málo,zaráží mě tak nízký ceny aby dnešní VA nebyl horší než starej jako se mě stalo u monitoru Tn Acer kterej je k ničemu,co sem porovnával parametry toho BenQ tak jsou úplně stejný jako u toho co mám akort je o dva litry levnější a má jinej rámeček.....

Jakej monitor z těhle nejlepší vola?

71%
6%
24%

• Tak, nejlepsi by byl rozhedne vzit [OLED] ze, jenze ...
• No, naké monitory me rukama prosli, i nejkou mensi recenzi jsem delal na nekteré modely, co mas presne za penezni hranici, ale fakt strop.
* Ono, primo je to spis od modelu, [VA] muze bytl lepsi jak [IPS], tak jak [TN] muze mit lepsi pozoravci uhel jak [VA], fakt zalezi, v nizké cenové kategorii je to nastejno bez ohledu na pouzitou DALLE..

• Jinak preferujes nejvic co, prvni vec co ti prijde na jazyk, kdyz si predstavis dobrej moitor ?
- Barva ?
- Odezva ?
- Silny contrast ?
- Velikost|uhlopricka
- PD (Pixel Density) ?

[TiP] ~ Lepsi by byl jiz s input na "DisplayPort" (GTX@1060 miva tusim 2xDP), nekteré maji nebo osazuji jen HDMI 1.x, na vysi Hz je zapotreby HDMI 2.0, jestli chces FHD@1080p tak vem alespon 120/144Hz (urcite chces monitor na par let)..
* Jinak vem vetsi jak 24 fakt. Podle toho, jaky mas k PC zapojené "REPRO", integrovany zvuk v monitoru je ti asi k niemu vid :-).

No jasný Oled Ok ale zase ta cena.Strop no určitě nechci jít moc přes těch 8000 max,jde o to že když sem projížděl ty dražší jako Eizo i jiný tak to podsvícení IPS glow vadný pixely a podobný neduhy kolikrát mizerný jako u toho levnýho kterej to pak ani nemá a je Ok tak to nechci s cenou zase přepálit.Tady Tn nechci to vím na 100% i když to je to nejlevnější ,stačilo mě to.Ten BenQ co mám teď stál ca 4500Kč ,má i neduhy jenže ty maj i monitory za 10.....

Dost čumím na filmy tak priorita je dobrá ta černá a podsvícení,uhlopříčka mno původně jsem chtěl větší 27 jenže FHD je málo i když podle některých to ještě stačí,víc určitě ne jelikož koukám z ca do 50cm od monitoru,takže další volba logicky 27 QHD monitor,jenže teď mám tu GTX770 a nová nebude hned a pak ta GTX 1060 6GB (obdoba cena výkon víc dávat za GPU nebudu) jenže to je málo na QHD,takže se vracím k 24 jako nejlepší volbě k vzdálenosti odkud budu koukat.:-)

Repráky neřeším absolutně k ničemu na monitorech a mám to vyřešený už dávno tím rzesíkem,no vstupama mě sedí ten BenQ protože má i DVI,u toho co mám mě HDMI vstup funguje nějak divně i když by fungovat měl ,GPU,set top box to nenačte ovšem DVD to najede normálně tak spíš taková prevence s tím DVI po těhle zkušenostech i když u novejch to asi bude už OK i u BenQ.120/144Hz sem neřešil stačilo mě těch 60Hz doteď a jinak tam spadá cenově akorát ten VA MSI ,jenže ten má zase do debilní prohnutí s panelem od Samsungu což nechci určitě.Koukám i na záruku i když na tom netrvám zase Samsung ,LG jenom dva roky od ostatních což mínus je.

Stručně nejvíc jde o filmy a pak hry z 40% takže nechci aby mě svítily rohy a nebylo to jak ve dne ve tmavých scénách což mě kloní víc k VA panelům,odezva do těch 5 ms i když si každej stejně píše co chce.

• V tom pripade urcite mrkni i na modely jako :
1) MSI"24" model "Optix MAG24C"
2) Samsung "24" model "C24FG73FQ"
* Levnejsi alternativa snad BenQ 27" LED - EW277HDR, ale neznam, nemuzu ti rict, jestli je dobrej, nebo ..

[TECHNICKE PARAMETRY] :
Uhlopricka : 24
Panel : VA
Odezva : 1ms
Frekvence : 144Hz
Rozliseni : FHD@1080p
Uhel pohledu : 178°
* 110% Gamut|sRGB/85%

PS : Na filmy i hry vyborné, u filmu uvidis i rozdil diky mensimu zahnuti/vyklonu obrazovky, kde je vice omezeno osviceni obrazovky treba denim svetlem, sluncem.
* Jinak to vyhnuti ani nepoznas, naproti je identicky jak plochy, na prvni pohled to nepoznas. (az u tech co maji ten stupen podstatne vetsi)

Jinak prohle TV a monitory, je uple jina hudba.
* To co plati pro jedno, neplati pro druhe.

Dolu u ceho, u her? Pro video je to jedno, jenom musis pouzit kompatibilni port (proste cokoliv az na HDMI pod 2.0
Na 27 se rychle zvyka, neni to moc (takove maximum pro FHD@1080p, nad 27 -> 1440p)

Ok, jinak QHD + GTX1060 kolik herního výkonu by šlo dolů

• QHD : 3840 x 2160 ?
• Ono, pro 2K@1440 GTX@1060 neni, az tak nejhorsi a proc ne, ale na QHD@2160p ma i GTX@1070 co delat.
* Na dlouhou, dlouhou dobu, vem spis to FHD@1080p, navic jestli ti opravdu nejvic vyhovuje "24". Osobne bych tedy zvolil frekvenci 144Hz (na 60Hz muzes vzit GTX@1050, skoda tu GTX@1060 aspon trochu nevyuzit), aspon tu nebudu rikat sam, ze tam rozdil o proti 60Hz videt jde ! :-D

• Ale vazne Az na ty monitory nekdy nekde narazis s nakym DEMO filmem, tak uvidís sam, od pohledu bys i uveril ze jde o OLED, navic s 1ms odezvou se nemusis bát o pomalou odezvu a casto kritikovany "ghosting" (zanechavani duchů pri rychlém pohybu) u panelu VA (8/10ms)

Ok 4 jedu do Prahy tak tam snad to nebude jako tady v zapadákově kde není vystavený nic jenom křápy kterejch se chtěj obchody zbavit,tak zatím dík za tipy na ty monitory projedu ještě recenze co jsou po netu,cena taky jde.:-)

Ps:No tak sem projel ten MSI na newegg.com a na tu cenu píše dost lidí mrtví pixely,na Samsung jsem komentů moc nenašel ale vzhledem k tomu že MSI má stejnej panel od nich tak asi stejná výstupní kontrola,to je co jsem psal mě nevadí si připlatit jenže za trochu kvality,tohle bylo jeden čas i u stejný cennový kategorie u Dellu běžný ty pixely,sice výbava to ano ovšem kvalita jde stranou koukám a na pixely se záruka nevztahuje pokud nejsou všechny v jednom bodě.]:(

na newegg.com a na tu cenu píše dost lidí mrtví pixely

• Kde ze tam pisou o mrtvych pixelych ?? https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824475006 (pozor existuji 2 verze 'G24' a drasi tvuj 'Optix MAG24C ')
• CZ recenci, jsem nasel jen na : CZNEWS (Uvedeny model, jsem mel k dispozici 24 i 27, tusim ze nekde okolo vanoc sem tady nechaval i nejaké screen a mrtvy pixel nemel ani jeden (ano, chtelo by to rozbalit tech monitoru alespon 5 k porovnani pixelu), ono je to pak od kusu a mrtvy pixel hrozi u kazdého monitoru, az u monitoru se zarukou 0dead pixel..(az u tech nejlevnejsich, se s dead pixel tedy osobne potkavam spis min a min, tedy alespon o proti nabidce, jaka byla pred 5 roky, kde alespon zde za 3/5 pixely se vztahovala zaruka na novy monitor..)[/i]

• V CR neni, ze obednane zbozi, muzes do nekolika dnu vratit ?
* Myslim, cas na zmenu rozhodnuti, zde to jde (muzes rict NEVYHOVUJE a poslat ho zpatky), tak v Cr by to melo jit snad taky..
Jestli sem ti je doporucil je proto, ze jsem je zkusil a za tu cenu a tvé pozadavky jsem byl nazoru, ze by to mohlo byt prave presne ono co hledas.

• Jinak 21:9 monitory se ti nelibi-nevyhovuji ? (takovy ty trochu delsi)
* Hodne filmu (cinema) je vlastne ve formatu 21:9..

• Ja treba pouzivam nekolik formatu a rozliseni zaraz :-p
* Vsechny maji neco dosebe, naky +, naky -.
[81614-mv-png]

PS : Jo ja vim, ono to neni sranda zvolit tzv "ten nejlepsi", prece se na to budes divat denodene nejakych par let, tak ta volba neni zkrtka jednoducha.
• Jestli se vyhybas [IPS] kvuli prosvicenym rohum, vsechny IPS to nemaji, u nekterych je te neexistujici, navic to jde videt jen kdyz je cela obrazovka cerna, u normalniho uzivani to videt ani nejde.
U [IPS] monitoru (jako matny, bez svetelnych odlesku 24 palcovy EIZO FlexScan EV2450-GY nebo poripade model -BY), ktery bych urcite doporucil tem co pracuji treba s upravou fotografii, Photoshop, Video etc, ktery jde na nejakych 15W (jen mohl mit o chlup lepsi pozorovaci uhly), nebo 2K@1440 "25" palcovy BenQ PD 2500 na 60Hz, coz je pro 6 gigabytovou GTX@1060 pro hrani na 2K akorat.

• Mezi prvni trojku vyrobcu mam LG, ktery nema vubec spatné vyrobky a to i televize, vlastni panely, ale i [AOC] nema spatné monitory 2K@1440p (jako Q2775), samozrejme zalezi od kusu, ale celkove nejsou spatné, kde se muzeme setkat i s docela kvalitnim osazenim.
U mladych znacek, se muzeme casto setkat s kvalitnim osazeni, kde kvuli kokurenci (ktera osazuje presne vse spocitané na 3 roky chodu), kvalitnejsi soucastky, jinak by zakaznik nemel duvod zvolit X pred znamejsim treba [ASUS], dle urcitého marketingu.

Jinak 21:9 monitory se ti nelibi-nevyhovuji ?

Sou moc dlouhý a nevejdou se mě na stůl.:-)

No vrátit monitor jde do 14 dnů jenže prachy vrátěj až za měsíc,zaboha to nemůžu teď najít,ale louskal jsem to přes překladač včera tam bylo 32 recenzí k tomu a zmiňovali to ca 4 uživatelé.....
Jasný že je to kus od kusu ale ono jde o to co projde kontrolou u drahejch monitorů a u levnejch na to moc pak nenarazíš,to je jak píšeš malý výrobci co používaj panely AU Optronics a dávaj si bacha aby si nedokurvili jméno,Samsung,LG maj na trhu většinu a vypouštěj s klidem i zmetky,viz dřív Tv Panasonic tam muselo bejt všechno max v pořádku (IPS LG ,známá am dělala tak vím z první ruky co všechno projde s nějakým mrtvým pixelem si tam nikdo hlavu nelámal) jenže zbytek šel stejně do světa i s vadama,zrovna LG bych nekoupil ani náhodou TV nejhorší zpracování výbava neodpovídá ceně vs ostatní značky.V okolí kdo měl LG po dvou letech byli na vyhození a těch lidí nebylo málo co jí měli (15 - 30000).Ta značka dávno není kvalita co byla i když dodávaj panely skoro všem,mrtví pixely měl často právě IPS Dell s panelama od LG.iiyama asi bude mít nějakou lepší kontrolu když si dovolí dát záruku 30 dní na vadný pixely a i na zbytek 3 roky,LG mělo vždy jenom dva bo asi věděli co ty jejich šunky vydrží a Samsung se k nim přidal.:-)

Jinak zkouknout porovnat no v Alze CZC je něco málo třeba na prodejně jenže to by musela bejt klika aby měli to co člověk zrovna vybírá,ideální je vzít 5 monitorů a nejlepší si nechat zbytek vrátit jenže to seš v tom přes 30 litrů,takže brát po jednom otestovat vrátit asi jediná šance jenže to pak je na půl roku když prachy vracej za měsíc.:-)

No teď sem hodiĺ tu 24 do ložnice a ca z metru pořád dostačujici az az na čteni titulků net apod,tak si myslím že na 50cm je zbytečný si připlácet za 27 a vyšší rozlišením .

Takže cos postnul jedinej co asi by připadal v úvahu a připlatit si je ten MSI vs ty z ankety.

Jako u IPS a prosvitani rohů psal už tady Redmarx že to je vyjimka dneska,jenže stači project recenze uživatelů a taková vyjimka to zase neni do ca 10000kč což jako u nejlevnějších bych chápal ale u těch drahejch otázka za jakou "kvalitu" si připlaciš pak.U testů tv jasně vedou VA panely dle využití u monitorů se razí IPS jenže kdo dělá něco s fotkama aby vyhody využil takovejch bude minimum a ještě jsou nevim proč dražší když u Tv to je obráceně :-)

• Ach jo, s tema IPS to neni az takové, za 8000 koupis monitor, aniz by ti svitily rohy.
* Ted su doma a mam jen 2 IPS poruce, rohy nesviti ani jednomu, jestli neveris, vyfotim.

• Az pojedes do te Prahy tak mrkni, uvidis ze je to zbytecne a hodne prehnane.
* Nemyslim ty tebou zminované marketingove sracky co jsou vystaveny v obchodech..

2K@1440p na "24" je IMHO plytvání, ale ozvy se pak jestli mas nejakej vytypovanej mimo ten vyse.
* Ale jestli matrice typu [VA], tak se zamer na [AMVA+], jelikoz jsi psal, ze hodne bude slouzit na Filmy Video, jinak radeji to IPS no..

No si mě postoval ten MSI a Samsung jenže ty jsou oba jenom VA.

Ten BenQ je asi jedinej z QHD 27 IPS co by připadal v úvahu,jiný monitory sem tak nějak vyřadil ,pak jedině ještě iiyama ProLite X2474HS-B1 75Hz jenže ten je taky VA,(i když teď mám taky VA a nestěžuju si),prostě ten IPS BenQ je favorit i když zatím ta GPU bude bída k němu....

• Ale né, ne vždy.
• Jestli más namysli QHD + GTX@1060 6Gb tak to neni tak nejhorsi. Do 60FPS das skoro kazdou hru, kdyz nebudes přehánětt s vyhlazováním (2K uz je pekny obraz i tak :-)). Treba takovej Alien Isolation das v 2K na 75 i na Ultra.
* Rozdil mezu QHD a FHD rizhidne je, ne tak velky jak 4K, ale ibraz je viditelne cistčí, jak si zvyknes na 2K@1080p k FHD uz se budes vracet s teží a bude ti pripadat pixelové, nečisté..

PS: Vsechny rozežrané [VA] nejsou nejhorší, ale chce to detailne zjistit parametry, ale pod 10 000 radeji [AMVA+] (ktery u mĕ jasne vede, protože bude i filmy|video, kde se chci vyhnout Glow v černých nebo tmavých scénách) o tom premyslim i ja, proto me zajima tvuj vyber :-p
* Tvuj dosavadni [VA] se drzi jak ve hrach? Ma to duchy ? Jemné rozmazani pri pohybu ? Skoda ze nebydlis blyz, par monitoru bych ti v praxi ukázal a urcite by ti to ve vyberu pomohlo, ale..

No s tou GPU to nebude tak rychle a spíš počítám s nějakým nástupcem,když ceny maj bejt napálený do konce roku,takže by to jelo s tou GTX770 co mám od tebe bych nějakej čas jel,teď stejně není moc času na hraní.:-)

Ve 24 bych se asi rozhodoval jestli připlatit za dražší nebo ne,ten BenQ co mám žádný duchy nepozoruju jedině co mě vadí je že černá není zas tak černá a kolem rámu dokola je jakoby světlej obdélník od podsvícení,pak ještě nějaký polofunkční HDMI,co se týká jako obrazu celkově tak max spokojenost,ale stál taky kolem 5 dřív tak otázka jestli ty levný dneska jsou na tom stejně.

Proto bych vzal klidně znova BenQ IPS s AU Optronics panelem,když to porovnávám s těma do 10 tak pořád vyhrává,u ostatních značek budou panely od Samsungu/LG proto jsou dražší ,ale to neznamená že musí bejt lepší automaticky,kdž rozkliknu dle požadavku tak je na výběr defakto jenom tohle.

Ulá, no vyber nemas spatnej :-)
• Za tu cenu, neni vubec spatny ten "BenQ GW2765HE" ve slave za nakych 6K coz je docela sluzni, i dobry jas (350cd/m2) ou proti tomu Asus co je na seznamu s 250cd/m2.

• Ale zaujal me tam model 2K@1440p UHD (10Bit, tudiz neco malo pres jeden 1 M barev) : BenQ PD2700Q, takovy muj favorit ze dvou. Ty ostatní jsou taky supr, ale o 2.000 draší a né zrovna v nemem vyraznĕ lepší.

• Jestli ted nevidis duchy a obraz se ti zda cisty, tak mizes zustat u AMVA (nebo VA podle urcité matrice).

V komentech i jinde u BenQ PD2700Q píšou Input lag byl změřen ve výši 34 milisekund ,u toho BenQ GW2765HE a předchůdce BenQ GW2765HT si nikdo na nic nestěžuje.....

Já netrvám na IPS jenže QHD jsou vesměs IPS,u 24 bych vzal jinak asi VA jenže ten BenQ QHD mě padnul do oka,otázka jak s tou GTX770 pojedou na něm hry...

• Pozor, 32m/s ceho? Neplest si s 4ms ILage..
To je rozpoznat ze za " 1s" se ti neukazalo "200" ale jen "199" obrazku(frames).

• Vyber monitoru neni jednoduchy, ale nedrz se jen papirovych parametru, realita je pak zpravidla jinak. S takovou se z toho tak jedine zblaznis a budes porovnavat i prolozeni pixelu :-D
* Nekdy ze ma nektery model mensi hodnotu jako jiny nemusi v realite nic znamenat, o proti tvému rozdil uvidis a docela velkej, 2ms sem nebo tam ti budou ukradeny. Na gtx@770 co ja vim, od oka bych typl o 10-15FPS min jak mas ted v FHD@1080p, nic smrtelneho...

Mrkni jak si hodil ten monitor do komentů tam píše že se nehodí na hry kvůli tomu imputlagu 34ms,u toho BenQ píšou 12ms/4ms a jinak to jsou stejný panely podle specifikací akorát krapek jinej dizajn,koukal jsem na YT video a tam ten za 9 chválil na všechno ale řekl tam no gaming nebo něco takovýho tak právě nevím,napíšu mu na to czc kde to vyšťoural.:-)

a píšou naměřenej imput lag stejnej jako u toho za 9 34ms a na hry nevhodnej

• Fakt naposled 34ms NIC NEZNAMENA, 32ms ceho ? U ceho ? Na jaké frekvenci ? 4ms( GTG) je uplne normalni.
• Na jiné frekvenci, bude mit ten iput lag jinej, priklad :
* Jestli ti jde o rychlost, mas si vzit [TN], nic rychlejihi jinak v této cenové katergorii nesezenes, jestli ano, tak zcela jiste na ucel neceho..
* Navic u her, am uvadi ze pouzival XBOX 360.
60 Hz = 26.67 ms
75 Hz = 13.33 ms
120 Hz = 8.3 ms
144 Hz = 6.9 ms

Tak louskám to přes překladač a v jiný recenzi psaly že třeba u Crysis 3 to bylo znát.....

Měřené vstupní zatížení:

Byl jsem nadšen, když jsem obdržel GW2765HT, protože záznam BenQ o vstupním zpoždění byl doposud příznivý a nabízí rychlou odpověď zpoždění vstupu zpravidla pod 30 ms pro panely jiné než TN. Byl jsem trochu zmatený, když jsem měřil vstupní zpoždění na GW2765HT, protože jsem nemohl měřit přesné čtení pomocí našeho specializovaného testovacího zařízení. Z nějakého důvodu by číslice oscilovaly mezi pevnou nízkou a vysokou hodnotou ve všech třech měřících lištách. V důsledku toho jsem se rozhodl, že nejlepší způsob, jak vypočítat vstupní zpoždění, je vzít průměr všech čísel prezentovaných na každém blikajícím pruhu. Rozsah vstupního zpoždění byl měřen následujícím způsobem:
[list] style = "right-arrow"] [li] Nahoru: 18.4ms - 34.4ms [/ li] [li] Střední: 25.4ms - 41.7ms [/ li] [li] Bottom: 32.9ms - 49ms [/ ] [/ seznam]

Vyčíslení všech čísel vedlo k následujícím výpočtům:
[li] Střední: 33,5ms [/ li] [li] Dole: 41 ms [/ li] [/ list]

Od této doby zprůměrování všech 3 měření vede k průměrnému vstupnímu zpoždění přibližně 34 ms po zaokrouhlení na nejbližší milisekundu. Jedná se o výrazně vyšší číslo než většina dnešních monitorů, což je trochu zklamání vzhledem k tomu, jak nízká vstupní lag je obvykle měřena na obrazovkách o velikosti pod 30 ". Bylo by velmi výhodné, kdyby společnost BenQ přidala nastavení "Okamžitého režimu", aby se snížila vstupní zpoždění, ale v GW2765HT se neobjevuje. Pokud jde o to, jak by se mělo cítit, většina hráčů si ještě nevšimne latence přítomné na tomto monitoru, protože stále spadá pod naše "skvělé" hodnocení, což je pro většinu hráčů přijatelné na základě zpětné vazby, kterou jsem obdržel. Nicméně, pokud jste velmi citliví na zpoždění vstupů a specializujete se na bojové, rytmické nebo střelecké hry, budu opatrný vůči tomuto monitoru, pokud je latence pro vás velkou záležitostí.

Tak se ho optej jestli by to poznal, kdyby to nemeril. Urcite né ..
- Nebo reknes mi OKEM u té hry (pretoc to na "3.20 minut"), na kolik jede ? Jestli je to 32 nebo 18, 8, nebo 33ms ?

• Sam to uvadi, ze ho na hrani pouziva a nakcy 12m/s prechodu sedeho pixelu na sedy si nevsiml..Naci poslechni co rekne hned potom "LEPSI JE MIT DOBRE BARVY, UHLY" jak rychlou odezvu.
* Kdyby mel 2x delsi odezvu, stale bude rychlejsi jak tvuj dosvadani, resis, nebo lames si hlavu zbytecne.
[81807-co-rika-png]

Nez ten monitor obednas tak se zblaznis, budes koukat se slinou u pusy v koutku z okna a rikat, "to sou barvy, to je kontrast, to je odezva':-). U monitoru QHD1440p pod 300£ nehledej zazraky. Zastav se, dej si cil jedu "hlavni kvalitu", co od toho monitoru chces "nejvic", co je pro tebe nejdulezitejsi a toho se drz, zbytek, jako nejaké m/s (které v praxi okem stejne neuvidis), uz je sekundarni.

Poznámka:
Kupuješ, vybíráš monitory nižší cenové třídy kde jsou rozdíly zanedbatelné a více méně jak se zrovna ten či onen kus/série povedl a to hlavně podsvícení, které je jistý problém u všech výrobců = žádný to nemá/neumí vyrobit na 100%.
Pokud chceš mít jistotu, tak třeba je vidět fyzicky v akci a sám usoudit který ti vyhovuje.
(jinak monitor je vysoce návyková záležitost a každý to vidí, posuzuje jinak dle svých očí a pocitů)

No fyzicky Ok jenže to znamená vzít objednat vybraný kusy najednou a nejlepší si nechat,zbytek vrátit jinak nevím kde by je měli vystavený alspoň ty lepší,obchody tuto jsou nacpaný těma levnejma a třeba iiyamu sem nikde v obchodech neviděl,všude Samsung,LG + noname značky a většinou všechno Tn....

No já to nezjišťoval nějak ,ale tady pobočka Most měkdo vracel router a prodavač mu říkal že peníze na účet do měsíce až,ale je to už nějaká doba taky.Jinak mě docela překvapuje u tý iiyama ProLite ty vadný pixely co psal i XoXo ,tak jestli to nemá nějakej důvod to jejich záruka 0 vadnejch pixelů 30 dnů od koupě ,buhví odkud ty panely berou a jaký kvality,no já půjdu zase do značky BenQ - GW2765HE tak snad to nebude trefa vedle....

mif - srovnávat VA s Tn tak to si přehnal krapek...;-)

Já vím že mluvíš o úhlech tu mám Va BenQ GW2450HM a úhly ok pokud nekoukáš odněkud extrémě z boku,zato jsem dostal Tn Acer K222HQLbd a větší srač... jsem neviděl to musím čučet rovně přímo do něj ,jakmile se hnu kamkoliv obraz je totálně v hajzlu šedej a nekoukatelnej.:-)

tu mám Va BenQ GW2450HM a úhly ok pokud nekoukáš odněkud extrémě z boku

• A cerna zustava opravdu cernou nebo je seda ? :-)
PS : Na ASUS "25" LED - Designo MX25AQ ses uz dival ?
* Alespon podle kolegu z Cote d'Azur jde o model, ktery ma nejmensi navrat a ze v nabidce vyberu by nemel chybet.. (osobne neznam, nemuzu rict, pres nas SAV chodi uz jen kancelarské)

Jako IPS nemá taky pořádnou černou

• Cava mon ami ! Kuprikladu muj 50Hz TFT IPS model Tv LG ma vytecnou cernou i z uhlu, nic porovnatelného s IPS u monitoru..
* Navic 50Hz u TV neni hruza jak si muzes myslet, vic jak 50 snimku nepotrebujes, pro narocnejsi je vybaven funkci 100 Hz (TruMotion, PMI 1200 /Picture Mastering Index) .

PS : Ja si myslim, az ti dojede ten [IPS] a das ho vedle tvého [VA] a zacnes porovnavat, ze si ti ujasni 'hodne', 'hodne' veci priteli ;-)
* Do té doby budes jen spekulovat a hledat a porovnavat nejaké 'cisla' ! A az si budes jistej a vyberes jeden, tak padnes na nejakej komentar ze neni dobrej a celej ten kolotoc zacne znova.

• U modelu [VA] nekteri vyrobci uz z toho vytahli co se dalo, jestli VA tak na 144Hz jestli chces neco zajimavejsiho, jinak zvolit nejaky lepsi model na méne rozernaném panelu [AMVA+], ktery ty pozorovaci uhly ma o neco lepsi.

Cava mon ami ! Kuprikladu muj 50Hz TFT IPS model Tv LG ma vytecnou cernou i z uhlu, nic porovnatelného s IPS u monitoru..
* Navic 50Hz u TV neni hruza jak si muzes myslet, vic jak 50 snimku nepotrebujes, pro narocnejsi je vybaven funkci 100 Hz (TruMotion, PMI 1200 /Picture Mastering Index) .

Jo výtečnou černou pokud neporovnáš s VA, 50Hz je hrůza o monitory se nějak nezajímám ovšem u Tv jsou to levný panely 50Hz s nicmoc elektronikou atd a ty stáli vždycky za vyliž vs 100Hz panely a to nemá co dělat s tím dopočítáváním CMR apod do x tisíc.(jak už jsem tu i psal jediný 50Hz Tv co se povedli byla nějaká řada od Panasonicu kolem 13000Kč co byla slušná a vyjímka taky s nějakýma Čínskýma panelama ,ale to taky nemělo na 100Hz panely ovšem v rámci ceny to byli Ok Tv.) A když už jsem u Tv tak zajímavé že se na VA panely obrazově IPS nelapou,v testesch jasně na prvních místech VA řadu let ,když vypustím OLED co bylo někde na Tv forum.Já taky nemám u tatíka problém s ani jednou IPS od Panasonic (100Hz) v ničem ,jenže prostě vychází hůř to stačí zajít na jakýkoliv Tv forum.....

Tak nějak nechápu ten boom u monitorů jak je IPS Top,jako koupím ho protože chci QHD a na výběr není ,ale kdyby byl VA tak vemu raději ten jako úhly co tu všichni píšou jsou mě úplně fuk já na monitor nečučím z boku.:-)

AMVA+ že je lepší možná neporovnával jsem ovšem monitory kolem 20 (144Hz) jsou všechno VA nebo IPS většinou AMVA+ koupíš BenQ 60hz za 3000Kč to by bylo teda zajímavý porovnat.:-)

Jako ten Asus vypadá pěkně co jsem koukal ,jenže zase co má navíc vs ten BenQ za ty prachy,platí se akorát za dizajn a panel od Samsungu.Mě nevadí ten silnější rámeček alspoň to pořádně drží než ty bezrámečkový ultratenký panely...

Ale no tak takle se to neda provnavat, neni jen cerna, je i bila, jsou barvy, ktera je v zaklade také 50Hz se nepovedli jen PS, ma LG je taky original 50Hz (+PMI 1200) a hruzou bych to opravdu nenazval, navic televize maji funkce navic, jako TrueMotion 100Hz. ..
* Navic 50Hz nevypovida o tom, jaké elektronika a kvalita je osazena.

Každej má jiný nároky ohledně kvality obrazu,dost lidí hledalo náhradu jak si naběhli a chvála se na něj nepěla nikde (trhanej obraz) na tv forech od majitelů i ostatně ofic recenzích.Ono šlo hlavně co to bylo za kvalitu vs napálená cena za nic (jenom novej dizajn),někdo koupí Sencor za 6 z marketu a je taky spokojenej to neznamená že má kvalitní obraz viz dneska ty 4k levný plečky v marketech....

Tie dnešné 4k 50Hz som videl v akcií a som rád, že mám to čo mám. Sused to kúpil, síce polovičná cena toho, čo som dal za to ja pred 6 rokmi, ale farby otrasné a trhanie ani nevravím. Mám aj Samsunga z 2015, ale pravdu povediac nemá lepší obraz ako to staré LG, ale zase má 100Hz, tak netrhá obraz pri športe. Na filmy je jedno či 50 alebo 100Hz.

Acer byl, je a bude šit. Doma mám IPS LG, pohoda. V práci TN LG, pohoda (úhly horší, ale nic otřesného). U matky VA (nevzpomenu si na značku), taky pohoda, ale z hodně tupého úhlu bych řekl "zlaté TN" z kanclu. Telku mám taky LG (to fakt není reklama! :-)) UHD IPS a tam se mi ten panel jeví jako dokonalý - nevyblívá barvy z úhlu, rovnoměrně podsvětlený, rychlý jak sračka. Naseři (Acer) asi berou panely od slepého výrobce.

• Voila, uz sem to rikal nekolikrat, ze [VA] je uhlem mezi [TN/IPS], u nekteryh modelu typu [VA], nebyt silného kontrastu, by ho nekdo za TN zamenit i mohl.
* V "generalnim aspektu", pak jo, u nekterych modelu je to vic, u nekterych min, ale o to nejde..

• U toho "LG", kdyz uz jednou clovek vybere dobrej, slusne zpracovanej model, tak ma monitor nebo TV bez starosti na nekolik let.