Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno změna znakové sady - špatně se zobrazuje diakritika

Ahoj,
neví někdo, jak zařídit, aby se na mých stránkách používaly správné znaky, třeba aby se napsalo "Příspěvek" a ne "Pøíspìvek" ?

Díky

Petr
Změna předmětu, původně: změna znakové sady (LaKr) (Kráťa)

My jsme se ve škole učili, že metatag s kódováním má být před <tittle>, aby se dobře zobrazila diakritika i tam. Tady je to:
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>změna znakové sady - špatně se zobrazuje diakritika - poradna.net</title>

Upravil jsem první řádek:
<%@ Page language="C#" ContentType="text/html" ResponseEncoding="windows-1250"%>

nyní se místo některých znaků (ě, ř) napíše otazník.

tak nevím, asi to napíšu anglicky nebo co

no zdroják to ukazeje blbě, ale říkám že když stáhnu soubor index.aspx ze serveru tak je to správně.
nicméně problém je vyřešen - soubor bylo třeba uložit s kódováním UTF-8 a ne ANSI (píšu to v pozn. bloku).

Musí ti spolu souhlasit dvě věci:

- kódování toho dokumentu, tedy v čem je to uložené

- meta tag ve zdrojáku

Ta druhá věc je jasná, buď tam ten tag máš, nebo nemáš. Tu první věc zjistíš pomocí nějakého šikovného editoru nebo vlastně i prohlížeče: vybírej znakovou sadu tak dlouho, až se ti zobrazí ty znaky správně. To, co najdeš musí být v tom meta tagu.

Průser je, jestli si to ukládal v různých kódováních v průběhu tvorby zdrojáku, pak je to totiž úplně rozsypný a nezbývá než to ručně pospravovat.