Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Proč výrobci hromadně odstraňují ze smartphonů notifikační diody?

Ahoj,

Zajímalo by mě, proč výrobci hromadně odstraňují notifikační diody ze smartphonů.
Mám starší telefon a protože má notifikační diodu, tak stačí, když se podívám přes
půl místnosti a hned vím, zda jsem něco zmeškal.
U "modernějších" modelů nevím nic, pokud tedy náhodou nezaslechnu zvuk.

Proč výrobci odstranili výměnné baterie chápu.
Je to krok, kterým nás nutí sahat do peněženek a kupovat namísto levné baterie
rovnou celé zařízení a staré zahodit.

Ale proč odstraňují i notifikační diody ?
Návrh zařízení se tím prakticky nezjednodušuje a cenu či spotřebu
tím výrobci nijak nesníží.

Argument, že notifikační diodu nemá ani Apple zmetek za 40 000 neberu.
Respektive není to jen o opičení.

Vidí v tom někdo logiku?

taky si myslím že tie diody sú jedna z nej věcí. A skutočne si nemyslím že je akýkoľvek dôvod ju odstraniť, však taká LEDka stojí pár centov. Inak čo psal XoXo je nezmysl, lidem ktorým by to vadilo majú možnosť to vypnúť...

Souhlas XoXo se zasadne myli, vyrobci na prani uzivatelu totalne kaslou.

Jsou zhruba dva/tri lidri a vsichni ostatni se musi opicit po nich a svyma vytvorama ty nejpopularnejsi mobily kopirovat. Vubec nechapu, ze je tu znacna cast uzivatelu, kteri nechteji designovanej mobil, ale chteji neco funkcniho ergonomickeho, co jim ulehci zivot. Kdepak, mobily jsou jen designove hracky, ktere nemaji praktickou vyuzitelnost, bohuzel.

vyrobci na prani uzivatelu totalne kaslou.

Nejaké dukazy ? (navic nevim proc si me beres do huby)
S tim "zasadne se myli" se uklidni. Muzes nesouhlasit s rozdilnym nazorem, ale "zasadne se myli podloz". Co vim dle mich informaci (mohu dolozit) jsiu i vyrobci které zajima co si uzivatel mysli, at pres ruzné ankety.

Co ? Blikatko na telefonu ? Ses posral v KINE, tim to podkladas ? Musi mrdat. (ty si ber nekoho do huby), nevim jaky telefon pouzivas ale ty moje co jsem pouzival vyrobce chtel vedet jak jsem spokojeny, anketamy nebo mailem mi chodi i formulare s vecmi které bych uvital nebo naopak nechtel at po HW strance, tak samotna nastavba OS. Toto neni zajem ?

tak to v takom prípade môže byť aj pod batériou,... súhlasím, uživatelia nemenia SIMky každý deň, no to nemení to že tie supliky na SIMky sú volovina. Nalepená batéria je hnus, to aby když ti odíde baterka abys kupoval rovno celej mobil, nebo šiel do servisu a pol mesiaca čakal.... Ale má to jedno výhodu, obe tieto veci umožnujú aby mobily boli vodeodolné.

Hodinky dobijím jen když se jdu sprchovat, jinak jich mám na ruce pořád a žádný problém.
A myslím, že je lepší řešení, když si například dělám kafé a od telefonu jsem dál a dojde nějaká zpráva nebo email a stačí se podívat na hodinky a zjistím, že to není důležité a k telefonu nemusím ani chodit, než když zabliká dioda jít k telefonu a zjistit, že jsem k němu nemusel ani chodit. A to samé, když je telefon například v kapse, že ho nemusíš ani vytahovat, teda pokud nepotřebuješ odpovědět.
Chápu lidi co nikdy hodinky nenosily, tak na ně nejsou zvyklí a mluvit o něčem co jsem nevyzkoušel je zbytečné.

Ale jo, ja tu taky nebojuju za hodinky :-), rikam jen, ze kdyz uz to nekdo chce, tak nabijeni neni problem.

Tamagotchi ma byt roztomile elektronicke "zviratko" o ktere se musis starat. Ty Android telefony jsou k nasrani, nic roztomileho na tom neni. (Zrovna jsem nainstaloval Oreo Android 8.1, nacez mi tam furt vybihalo oznameni, ze jedna aplikace se zobrazuje pres ostatni. Jsem plny nadseni, ze mi neustale Google rika, ze aplikace, ktera se ma zobrazovat pres ostatni, se skutecne zobrazuje pres ostatni. Nakonec uz jsem to nevydrzel a zjistil jsem, ze dlouhym podrzenim prstu na tom oznameni se to da vypnout. Boze, nenavidim Android!)

Pred dvěma týdny jsem si pořídil Honor 10 - bacha, má notifikační diodu. Každopádně zrovna z notifikací taky kvetu. "Aplikace XY využívá baterii" - no shit Sherlock. Nebo notifikace o metodě vstupu (klávesnici) na přiloženém screenshotu, která mi teď vyskočila, jak s tím mám podle systému jakožto uživatel naložit? ? Celkově jsem s telefonem spokojenej, akorát tyhle Androkravinky kazej celkovej dojem.

Kdyz na to kliknes, muzes zmenit klavesnici. Google predpoklada, ze uzivatel neustale nadsene meni klavesnice. :-D

Jo hrozny a koukam, to neni jedinny oznameni, ktery ti tam leze, ano k nasrani.

---

Dwane: Ne, nenavidim Android za to, ze je tak desive neintuitivni.

Kdyz zapojis Androida do PC, tak se ti nezapne sdileni souboru, ale nabijeni. Zapnuti MTP rezimu je nutne provest rucne. Kdykoli to pripojuju k PC, tak si rikam, co asi hulili v Googlu, kdyz tuhle super funkci vymysleli?

Nebo ted jsem musel nainstalovat aplikaci The SELinux switch, samozrejme kretenskej Android ji oznacuje za skodlivou, takze jsem musel vypnout upozorneni a Google Play Protect. Pritom stacilo malo, stacilo, kdyby na Androidu 8 slo zfunkcnit init.d, coz momentalne bez zmeny kernelu nejde. Nebo jeste lepe, v Nastaveni - O telefonu je "SE Linux - rezim prisny", stacilo tam udelat klidne skrytou volbu na rezim mirny, ale ne, neudelali, jeste v Androidu 7 byl defautlni rezim mirny (permissive), ale ne nekdo se v Googlu vozral a z niceho nic nahodil do Androidu 8 jako defaultni rezim ten prisny (enforce).

Ze existujou aplikace, ktere pocitaji s mirnejsim rezimem, to Google nezajima a takhle to mas se vsim.

Vzdycky se smeju lidem, kteri nadavaji na Windows 10. Jiste hodne toho tam Microsoft sprasil, ale na Androida se nechytaj.

Taky mi na aktualnim telefonu notifikacni dioda chybi. Na tom predchozim (xiaomi redmi 4 note) to bylo fajn, daly se tam nastavit i ruzne barvy pro ruzne typy notifikaci (mail, neprijaty hovor apod.).
Na druhou stranu... uz jsem si na to nejak zvykla (co jinyho mi taky zbylo). Takze jo, bylo by fajn to mit, ale asi uz to holt nejak preziju i bez toho.

Ad zvukove notifikace, ktere tu nekteri propagovali: ja mam treba telefon permanentne v tichem rezimu a o zadne zvukove notifikace nestojim.

Jinak nekdo tu zminoval hodinky - jak to u nich vlastne funguje? Dokazou o nove zprave nebo cemkoli informovat az do chvile, nez to otevru, pripadne treba i zobrazit, od koho to je nebo tak neco? Ja mam treba tedka xiaomi mi band 2, ten me akorat zavibrovanim upozorni, ze mi neco prislo (kdyz je v dosahu telefonu), ale pokud by neco umelo zobrazit vic informaci nebo nejak dyl podrzet to info, ze na mobilu mam x neprectenych zprav, tak by to mozna bylo o neco praktictejsi. On ten mi band 2 je jeste dost jednoduchej, takze od nej zadny zazraky necekam, ale pokud existujou nejaky hodinky, ktery to maji dobre vymakany, tak bych o tom mohla pouvazovat do budoucna.

jsem zbezne mrkla na apple watch (kdyz uz mam ten ajfoun), ale kdyz jsem videla tu cenu a ze pry vydrzi az 18 hodin (z toho jsem si malem kecla na zadek), tak si rikam, ze snad radsi zustanu u toho mi bandu :-D Nevim, jestli jine hodinky jsou lepsi co se vydrze tyce, ale asi moc ne, protoze bych tipla, ze to bude fungovat na principu "cim vic kravin to umi a ukazuje, tim vic to taky zere"... mi staci nabijet kazdou noc telefon, nepotrebuju nabijet jeste hodinky, kor v pripade, ze bych je rada vyuzila i na buzeni (pokud umej budit vibracema)..

Jen mě tak napadlo. Nové mobily mají stále větší a větší poměr displeje k mobilu a dávalo by mi smysl u AMOLED displayů používat diodu tak, že se třeba nahoře v pravo rozsvítí cca 20x20 pixelů (tak aby to tvořilo velikost jako klasické notifikační diody) do čtverce. Displej by v podstatě nahradil tu diodu. Ještě jsem to teda neviděl, ale mě to dává velký smysl. Stačí to jen softwarově naprogramovat, nic složitého.

U AMOLED displayu máš možnosť AOD (Always on Display), tam sa Ti zobrazujú všetky notifikačné ikony (neprijatý/zmeškaný hovor, nová SMS, alebo upozornenia zo soc. sietí...).
Všetko vidíš na zamknutom displayi a netreba žiadnu diodu...

Máme rok 2021,myslím, že dotaz z roku 2018 je neaktuálny...