Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - Datum

Dobrý den,

Vytvořil jsem tabulku - obrázek v příloze (pouze první dva řádky)

Jenže mám dva problémy:

1. Zobrazovat pouze měsíc a rok (číselně), ale ve formátování datumu to není.

2. Snadné vytvoření sloupce s následujícím měsícem.

Jak je patrné z obrázku, v horním řádku jsou uvedena čísla, která jsou zadána, do funkce DATE, jako měsíc.

Funkce si i snadno poradí s čísly nad 12, takže výsledek je vždy správný.

U prvního řádku můžu nastavit bílý text a přesunout dolů, ale přesto si myslím, že existuje lepší řešení.

Prosím Vás o radu.

Děkuji

Formát pre mesiac a rok je treba zadať ako vlastný "mm.yyyy" pre anglickú verziu, "mm.rrrr" pre českú verziu
Nechápem význam zlučovania buniek ale budiž.
Príklad v prílohe je funkčný po stĺpec AU, t.j. ak budeš v prvom riadku dopĺňať poradové čísla, v druhom riadku sa Ti až po stĺpec AU zobrazí príslušný dátum.
Aby to fungovalo i ďalej doprava, je potrebné vyplniť vzorcom v druhom riadku doprava na toľko dvojíc stĺpcov, koľko potrebuješ.
Samozrejme, aby fungovalo vypĺňanie doprava, je predtým potrebné vytvoriť dvojice stĺpcov s pozlučovanými bunkami, ako ich máš v Tvojom vzore.
(Označíš dvojicu stĺpcov so zlúčenými bunkami, skopíruješ formát (nástroj štetec) a prenesieš na x dvojíc stĺpcov)

Řádek lze skrýt, i tak jsem našel lepší řešení.

Do buňky napíšu datum v požadovaném formátu - obrázek 1 (buňky mají vlastní formátování - proto se zobrazuje pouze měsíc a rok)

Pak pomocí černého čtverečku u buňky v pravém horním rohu rozšířím na požadovaný počet buňek - obrázek 2

Samozřejmě se zobrazí všude stejné datum, a proto je nutné vybrat ze zobrazeného menu vyplnit v tomhle případě měsíci - obrázek 3

Teď mám jinný problém. Ale už to nesouvisí s datem.

Potřebuji, aby součet nebo rozdíl dvou buněk byl vždy 0, pokud je jedna z buněk 0.

V případě násobení by to nebyl problém, ale jak to udělám u sčítání a odčítání.

Určitě pomocí funkce (nebo její modifikací).

Prosím Vás o radu,

Děkuji

Mám CZ Office, Ty máš zřejmě verzi anglickou.

Akorát nevím, jak napsat funkci OR, aby stačilo pouze vyplnit ve funkci IF, jestliže je podmínka pravdivá.

- tomu nerozumím. V IFu musíš přece vyplnit obě větve, aby vzorec věděl, co má dělat v případě splnění nebo nesplnění podmínky.