Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netbook Packard Bell

Ahoj. Dostal se mi do ruky netbook Packard Bell s Intel atom n570 a 1GB ram, Intel Graphics Média Akcelerátor 3150. Asi mi hodně lidí tady napíše ať to hodím do popelnice, ale dá se to ještě použít alespoň k prohlížení na netu? Zkoušel jsem i přeinstalovat W7 Starter, který na něm běží na W7 Home, ale při instalaci to po mě chce nějaké ovladače multimédií, které bohužel nemám a ani nevím kde najít. Takže co s tím? Vyzkoušet něco nebo vyhodit? :) Nebo zkusit Linux?

1gb ram se nedá použít, ani kdybys tam dal nějaký rozumnější linux, právě kvůli těm webům. 2gb ram je naprosté minimum. dnešní webové stránky jsou 10x náročnější než byly před těmi 10 lety.
i přes 2-jádro se to s rozežranými windows se to nedá použít. na xp už nic nejede a na w7 to nestačí.
značka packard bell se nikdy nedala použít, to byly vyhozené peníze už při koupi. jde o jednu z divizí aceru.

lidi si natahají dolů šmejdy a pak tě otravují, ať jim to opravuješ a křísíš k životu. vyhoď to.

do tučňáků nevidím, inspiruj se:
https://pc.poradna.net/questions/2750970-jaky-system
https://pc.poradna.net/questions/2791288-jak-zrychlim-notebook-acer-emachine-em250
https://pc.poradna.net/questions/2766955-linux-pro-starsi-10-let-notebooky

Vyzkouším, ale je otázkou jestli má smysl se s tím vubec zabývat. W7 Startér na tom jede slušně, ale když spustím prohlížeč od Seznamu, tak si mezitím můžu dát šlofíka než něco najede. Chtěl jsem zkusil přeinstalaci pro zrychlení zaneřadeneho systému, ale asi bych si moc nepomohl.

Prodávají ho bazary s Windows 7,tak by to mělo nějak jet. Asi to může být tak na stahování hudby,filmů. Zkus tam hodit XP. Jinak prohlížeč zkus Chrome. Jak píšou jiní,webové stránky jsou už tak náročné,že to prostě rychleji nepůjde. Málo RAM,která bude vytížená furt na 100%.

Víceméně tady s Vámi souhlasím, až na WinXP. Mám starý Acer Aspire 3634WLMI (CPU: Celeron M 1.6GHz/1MB, GPU: SiS..., RAM: 2GB DDR...frekvenci netuším) - docela šunt už na svoji dobu. Podstatné je, že měl předinstalované XP. Na Word docela v pohodě, ale ostatní věci se na tom dělat nedaly. Zkusil jsem na tom rozjet Win7 a kupodivu ten internet se najednou dá skousnout. Na XP jsem používal Chrome, teď tam používám normálně IE.

Nacpal bych tam Win7 a nainstaloval Chrome.

Odpoved poznas iba ty, ty to mas pred sebou. Je sanca, ze tam je jeden volny slot. Ale pozor, RAM zohnat niekde od kamarata, neinvestovat do novej, aj s 2 GB to bude furt neschopny shit vdaka procesoru.

Mozes este skusit napr. Lubuntu v live verzii, IMHO to ale bude podobne.

Nakonec jsem tam hodil Ubuntu ve verzi 14.04 a celkem to šlape. Dokonce i videa na YouTube, internet v Mozille také jde. Tento systém je pro mě novinka, takže na testování se to ještě hodí. :) Třeba zkusím i ty W XP, ale nevím jak to bude s ovladači.