Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kafemlejnek - jaký typ?

Na první pohled by se mohlo zdát, že to do pc poradny nepatří, ale vzhledem k tomu, že mezi PC odborníky je určitě hodně kafařů, dám to sem.
Jednoduchá otázka: jaký typ kafemlejnku byste doporučili a proč. Jestli s tříštivými noži nebo s mlecími kameny. Co je lepší?

Děkuji

loading...

Přesnej recept: Na litr vody, škatulka čaje, 4 Startky (nevyklepávat, i s papírem), polívková lžíce kafe, půl hodiny povařit. Na závěr přidat Zarniwúpovy fusekle co nosil půl roku v Putyce na konci vesmíru. Pro lepší chuť je možno vyždímat tubu Indulony.

Na litr vody jenom 4 Startky, sice s papírem, ale stejně, ::), to by nebyl žádný magorák, teda jestli nejsou myšlené 4 krabičky, to už by bylo lepší, 4 kartony zase moc....,ty ostatní přísady, no není nad klasiku, ale proti gustu žádný dišputát

No, to je jeste dobre. Vem si takove Maggi - neni nad fermentovana kopytka a jine vnitrnosti, ktere se nehodi ani do uzenin (a tam se dava veci - vcetne potkanu, kteri neutecou a jsou "semleti" spolu s dalsimi "lahudkami", kdyz se na zacatku smeny spousti mlynek... Pak se do toho vrzne jeste trochu "zakourene vody", aby to vonelo a melo ten klasicky smak a parecky, tocenak a jine lahudky jdou na dracku...) ]:)

Maggi se dělalo z kostí. Pamatuju to z dob dávných a pradávných, kdy se ještě dělaly počítače ze dřeva a zaujímaly celý obrovský sál. Tenkrát jsme instalovali takový sálový počítač ve Vitaně v Kralupech. Jednoho dne se ozývalo děsné kvičení, jako když píchli deset vepřů. Místní lidé říkali: Klídek, to melou kosti na maggi (tenkrát polévkové koření Vitana), támhle z tý haldy na dvoře fabriky, je to plné potkanů, ty v tom mlejnu pištěj.

No ved nie maggi, ale vitana, v každej rodine vítaná :-) Dnes to je uz ze "vitana varí za vás" :))
Som si spomenul ze som dnes videl vtip:
Manželka sa vráti o deň skôr z kúpeľov a doma nájde krásnu, mladú, štíhlu ženu. Skríkne na manžela:
- A toto má čo znamenať?
Manžel pokojne odpovie:
- To je Vitana, varí za teba.

Tak všem zúčastněným z celého srdce děkuji. Obzvláště pak Kurtovi, který svým tipem podpořil moje rozhodnutí se pro uvedeného KRUPSe. Pro zastánce mleté kávy mám jen jedno. Poslední dobu (co nám zrušili vedle fabriky obchod s kávovými zrny) piji jen tuto kávu. Všechno ostatní, a zejména pak Tchibo, je dost špatně.
Kvalitní káva (nemletá) se koupit dá i po netu a nechat si čerstvě pomlít porcičku Arabiky s Robustou, a tu pak uvařit v džezvě...hmmmm....
...tak tomu se vyrovná jen požitek z kvalitní latakie zapíjené singlemaltem.

Nejdražší kávy světa

Cibetka Mnohé milovníky kávy zajisté láká okusit některou z nejdražších káv na světě. Důvody, proč je ta která káva považována za raritu, jsou někdy velmi zajímavé. Jako příklad můžeme uvést kávu nazvanou Kopi Luwak. Káva s tímto zvláštním názvem se nesklízí běžným způsobem na plantážích. Její nenapodobitelnou chuť všichni znalci oceňují, někteří ovšem jen do doby, nežli zjistí jak vzniká její nenapodobitelné aroma. Slovo luwak totiž označuje v indonéštině kunovité zvířátko - cibetku, která se živí hmyzem a tropickými plody, tedy také plody kávovníku, které prochází jejím zažívacím traktem. V trusu tohoto zvířátka zůstávají peckovice kávovníku a tak po cibetčině trusu v pralese denně pátrají sběrači. Když ho naleznou, z peckovic odstraní obal a nepoškozená kávovníková zrna upraží tradičním způsobem. Cena kávy se pohybuje kolem jednoho tisíce dolarů za kilogram a tak může být tato káva právem považována za nejdražší na světě. Vědci se pokoušeli objasnit proč má káva Kopi Luwak tak netradiční a nesmírně aromatickou chuť. Nejprve vznikaly teorie o tom, že cibetka je "odborník" a vybírá si ty nejlepší plody kávovníku. Skutečnost je však jiná. Vědci z Ontaria bylo zjištěno, že trávením v žaludku cibetky probíhá v podstatě fermentační proces, který způsobují enzymy a bakterie, především bakterie kyseliny mléčné. Ty promění proteiny na malé molekuly a tím se také z kávy ztrácí některé hořké látky.

Káva Kopi Luwak byla na trh uvedena koncem 19. století. Od té doby vznikaly pokusy chovat cibetku v zajetí a pokusit se o jakousi velkovýrobu, ovšem cibetky se v zajetí odmítají plody kávovníku živit. A tak je zatím stále produkce této kávy pouze necelých 250 kilogramů ročně. A jak vlastně chutná tato opravdu netradiční káva? Její chuť je popisována jako velmi kořeněná, s velice příjemnou a lehkou příchutí čokolády a karamelu.

zdroj: nejdrazsi-kavy-sveta

Mě děsně chutnalo kafe, co jedna známá přivezla z Venezuely. Pak také neměl chybu ten obyčejný sypaný čaj, kdy se lístečky čaje po zalití úplně rozbalily a ne ten jejich zametený a nasáčkovaný odpad z čaje (ostatně princ Charles prý na státní návštěvě v USA ten sáčkovaný odmítl pít).