Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bryle VR na PC

Zdravim,premyslim o koupi VR bryli na pc.Ty ceny jsou dost silene,tudiz neco do 8000kc.Ted otazka,jestli mi to hardware utahneTu jest.
i5 4460,4x4gb ram 1600 ddr3,GeForce 1060 6gb,Seasonic 520W,2x 1TB hdd sata.Hrani na 4k tv ve full hd a jeste co znamena u nekterych bryli,ze maji kapacitu 32,64gb?To tam jako neco nahravam?Predem dik za odpovedi.

Ono zalezi jake bryle chces?

Kamos ma Oculus Rift a PC: i5-7500, 16GB RAM, GTX1070Ti a ceka na vydani RyZenu 3000, protoze mu procesor mirne nestiha, vetsina veci je hratelna, ale procak na 100% a treba s rFaktorem 2 ma drobne potize. Grafika narozdil od procesoru obvykle neni vytizena na 100%, tudiz veri, ze si vykonejsim procakem pomuze.

Z toho ale plyne, ze tva sestava je pro VR (Oculus Rift) nedostatecna. HTC Vive je v podstate to same a muzu ti rict, ze do niceho horsiho bych ja teda urcite nesel, cely zazitek se vytrati a akorat utratis prachy.

Sam jsem teda v situaci, ze VR dost chci, ale kdyz jsem si s tim u toho kamose nekolikrat hral, tak uhel rozhledu prvni generace VR 110 stupnu (WMR ma jen 105 stupnu) je pro me omezujici. Kamos rika, ze u aut to nevnima, coz je mozne, ale ja bych asi hral spis hry typu Skyrim VR a podobne. Proto cekam na druhou generaci VR az bude mit uhel rozhledu 170 stupnu, jenze vykonove to bude zase mnohem narocnejsi a bude treba poridit super nabuseny pocitac.

Jeste bych pockal, sam to take zvazuji na Oculus Quest, ktery bude bez pocitace, respektive nejaky vykonny ARM Snapdragon bude zabudovan v tom. Uhel rozhledu bude taky jen 110 stupnu a asi to nebude nikterak vykonne, ale zase se to bude dat vzit i treba nekam ven. A cena ma byt prizniva, snad jen mirne nad 10K. Vyjit to ma nekdy v kvetnu.

jj, to jsou autonomni bryle

https://www.cnews.cz/facebook-oculus-go-virtualni-realita-vydani

proto tam je to 32GB, pac to ma v sobe nejakou flash pamet na kterou si ulozis to co chces hrat.

Kdybys chtel autonomni bryle, tak urcite pockej na ten Oculus Quest, ktery vyjde v kvetnu, jak jsem psal.

---

Pro PC je ten Oculus Rift a pokud jsi byl unesen z bryli na PS4, tak Rift je o neco lepsi.

110 stupnu je FOV = uhel rozhledu, to co vidis v primem pohledu, na kazdou stranu 55 stupnu. Otacet hlavou samozrejme muzes 360 stupnu.

Nazdar
- [MVR] MicrosoftVirtualReality koupis : "Lenovo, Asus, Acer" urcite pod 10.000Kc . Navic maji podstatne lepsi rozliseni jak VR které jsi zkousel na PS pouhym okem pozorujes rozpixelovani obrazu. U tech MVR je ten Pixel_R uz napohled jemnejsi a to i frekvnce kde jsme na rozlsien 2880x1440@90Hz..
* Zda-li nosis bryle, maji dostatecne mista i pro "Brylare" nebo jak se to rekne ? :-) Tak jako filtracni otvory aby se ti nemlzili cocky, celkove nejsou ani moc tezké 190g.

- Nejslabsi na tvé sestave bude CPU, chtelo by to alespon 6xCore nebo 4C/8TH. Samotné vytizeni je exlusivne na urcité hre, u nekteré muze jet na 100% na jiné 30%.
- Jestli nestojis na miste a necucis okolo sebe jak trotl a nekrouzis ocima jak posuk a normalne hrajes, staci vse nad 105° (pri pohybu se divas pred sebe, navic ty osazene dioptrie v tech VR brilich maji v hodne pripadech umyslny blom - rozmazani v poslednich 10-15°) . Graficka karta jako zaklad muze stacit v pripade ze nebudes pouzivat hlubsi detaily a vyhlazovani.. Osobne hry co hraju na VR nejak PC nevytezuji, pak hraju hry "VR". Na hrani nejakych AAA PC her které hraji normalne na klasické PC obrazovce , no , kvuli tomu jsem VR urcite nezakoupil. Treba takovy Fallout 4 radeji preferuji na monitoru jak ve VR. (to uz si radeji zahraju Sef Kuchare - Clash Of Shef :-p).

Info :i: : V otazce MVR, zda-li te zajima jsem zde napsal mensi recenzi : https://pc.poradna.net/articles/2742617-windows-mixed-reality-s-headset-acer-ah10
* At je to Lenovo, Asus nebo Acer, ty HW parametry jsou prakticky identické tak i presto ze v recenzi jde o zamereni na VR od Acer, podstatna cast plati i pro uvedené vyrobce..

V tuhle chvili pro tazatele je to jedno, protoze hardware stejne nema na vic nez na FOV 110 stupnu a jedine bryle na 170 stupnu jsou Pimax 5K, ktere se v CR a myslim, ze nikde v EU jeste neprodavaji. Navic cena bude urcite pres 20K Kc.
Nicmene clovek normalne v realu vidi 170 stupnu, takze pokud ma byt virtualni realita dokonala, tak proste 110 stupnu nestaci. Jiste hlavni pozornost oci, to co vidime zretelne je priblizne tech 110 stupnu, spis o neco vic a zbytek je i v realu mene zretelny, ale ty jsi v brylich s FOV 105 stupnu fakt nevnimal, ze ti proste cast obrazu chybi a ze bys jakoby chtel videt vic? Me to vadilo predevsim ve chvilich, kdy jsem svuj zrak neupinal dopredu treba na silnici, tam to clovek opravdu nevnima, ale jakmile byla hra o rozhlizeni se okolo sebe, tak mi to proste vadilo.

Proc nechat si zajit chut?

Proste setri, to WMR co psal XoXo neni tak drahe + teda by to chtelo upgrade tveho PC. Ani u Oculusu Rift by upgrade PC nemusel vyjit az na tak moc penez a jiste jakmile zacne nastupovat druha generace, tak ho jeste zlevni.

No a nebo jako ja setrit hodne a uvazovat o hodne vykonnem PC + VRku se 170 stupni FOV a minimalne 2x2560x1440 rozliseni.

Stejnak je VR jeste v plenkach a v pristich letech to bude jen a jen lepsi. :-)