Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V jakém formátu natáčet video?

Dron natáčí v kvalitě 2704 x 1520. Když to ale převedu do 1920 x 1080 tak klesne hodně kvalita. Bude lepší rovnou natáčet s dronem na 1920 x 1080 nebo na to vyšší rozlišení a pak to případně převést?

Ahá, to ale zásadně mění charakter dotazu. to bych nemusel psát takový elaborát. Youtube to může zprasit jak chce. Já myslel, že ty máš pod parou konverzi, ne nějaký youtube. Na análech internetu se vedou žabomyší debaty, "jak nahrávat v youtube v jakém rozlišení a fps a kodeku), aby byl výstup nejlepší. Do toho já navidím.

ano, pro youtube si to pripravil pro dane rozliseni nejdriv u sebe, ty konverze dela tak nejak - jak kdy, obvykle je vysledek dost bidny. Zaznam bych delal v maximu co kamera umoznuje - to je OK, jen pred nahranim na youtube u sebe zkonvertoval do 1080, moznosti jsou tintiliony, v cem - chce s tim zabit trochu casu a pohrat si s nastavenim nez bude vysledek dle ocekavani. Klidne treba v Avidemux, dat "zmensit" 1080x1920, kodek .h264, bitrate kolem 10-12Mbit (on to Youtube stejne doprasi), a po filtru "resize" je dobre jeste dat jemne doostreni - unsharp mask. A finalni encoding jako 2-pass

Jina moznost je treba takovy jednoucelovy nastroj Hybrid, ale chce si s nim vyhrat nez je vysledek jaky chcete, zato umi v pohode encoding pres dostupne HW enkodery (nvenc, qsv...) = umi to udelat i pekne rychle. A pokud 2-pass, tak i kvalitne.

- tech moznosti v cem a jak je skutecne spousta.

2-pass a crf (jednoprůchodové enkodování) je stejně kvalitní. Liší se to jen tím, co se nastavuje. Pokud člověk chce mít rip o určitém bitrate, tak použije 2-pass, pokud chce mít člověk rip o určité kvalitě, použije crf. 2-pass mi dával smysl tak akorát kdy by se to mělo dávat na určité médium nebo jako rip pro web, běžně mi přijde logické enkodovat s nastaveným crf, jako v tazatelově případě, navíc je do rychlejší.

Rip vytvořený pomocí x264 s nastaveným crf (jednoprůchodové enkodování) má úplně stejnou kvalitu jako rip vytvořený pomocí x264 s nastaveným 2-pass o stejné velikosti a s totožným nastavením. Jestli ti přijde 2-pass kvalitnější tak mi to ukaž na nějakém příkladu (pošli tři ukázky, zdroj, rip crf a rip 2-pass).

Já ale psal o crf (kdy se nastavuje kvalita), ne o abr (kdy se nastavuje bitrate) a předpokládám, že v tom videu se porovnává 2-pass s 1-pass (abr).
A já to právě porovnával celkem dokonale (u x264). A i chápu jak to funguje, proto jsem psal to, co jsem psal.
Jestli nevěříš, porovnej si to sám.
A i logicky to dává smysl. 2-pass funguje v podstatě tak, že prvním průchodem se udělá analýza videa, aby se vědělo s jakou kvalitou má kodek enkodovat, aby dosáhnul určitého průměrného bitrate a druhým průchodem pak enkoduje vpodstatě s určitou nastavenou hodnotou kvality. V případě crf není potřeba dělat 1. průchod, protože kvalita se přímo nastaví v parametru crf. Navíc to má jednu docela velkou výhodu. Pokud budeš nastavovat ripy na určité bitrate, dejme tomu 2-pass a 10 mbps, tak ty ripy budou mít každý jinou kvalitu. Kdežto když nastavuješ crf, tak ripy budou mít pocitově stejou kvalitu, protože nastavuješ kvalitativní parametr a výsledný rip bude mít menší bitrate u videa, kde třeba se čte z knihy a větší u videa kde je to samá akční scéna.

Já psal crf, tys nastavil qp, což je zas něco jiného .-) (Jestli chceš vysvětlit rozdíl mezi crf a qp tak ti ho klidně vysvětlím :-) ) Tak si dej repete a nastav crf :-)
A komentoval jsem x264 (a i x264 jsem testoval), ale předpokládám, že u x265 ta kvalita (2-pass vs crf) bude prakticky stejná taky.

Těžko říct, nenapsal jsi skoro nic. Záleží kde dochází k převodu, zda je realtime, v jakém programu, s jakým nastavením (a zhruba jakým výstupním poměrem bitrátů). A pokud je problém v konverzi až mimo kameru, může být problém v 2 částech: proces snížení rozlišení (nevhodná interpolace), samotné kódování.

To my nevíme, jestli když s dronem to natočíš v 1080, zda to bude lepší. Může být problém v kameře samotné (porovnej výstup před konverzí), nebo v enkodéru kamery (zvolí nižší bitrate v 1080p).

Je třeba porovnat kvalitu videí přímo z kamery. Dál je porovnat výstup převodu nějakého kvalitního videa.

Máš na převod nějaké nároky? Rychlost převodu, kvalita převodu, bitrate?

Má video v obou rozlišeních z kamery dronu stejné zorné pole nebo je to cropované? Pokud by limiteme kvality byla kamera, je lepší využít větší plochu čipu. Tuhle jsem viděl fotky z DJI s crop faktorem 6 a je to přešumněné i za jasného dne za ISO 100.Natáčíš ve tmě či za šera?
Není to Gopro Hero 5+?

Jak konkrétně klesna kvalita, nějak popsatelně, nebo je to prostě flekatější?

Nějak si odporuješ:

V tom vysokém rozlišení 2704 x 1520 mp4 to nahraju na youtube ...

A nějak si pleteš pojmy - přenosová rychlost je rychlost Internetu, na té není co nastavovat. Nastavuješ datový tok (bitrate) toho konvertovaného videa. A nahoře už máš od lucifera napsáno:

... bitrate kolem 10-12Mbit ...

Záleží ovšem na použitém kodeku, snímkové frekvenci, atd. atd. Vyzkoušej, uvidíš.

vykašlat se na moví maker, myslím, že snad i H264 umí, ale dá se tam nastavit kulový.

Doporučuji metodu crf, která dává nejlepší výsledky, stačí nastavit parametr -crf X (obvykle v rozmezí 24-34, vyšší= horší kvalita, menší objem) a případně preset, zůstal bych mezi -slow, -medium, -fast.