BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
to bude spis nastavenim toho prevodu, cim to prevadite? Do jakeho kodeku, a s jakym nastavenim?
V tom vysokém rozlišení 2704 x 1520 mp4 to nahraju na youtube a pak mě jde spustit maximálně kvalita 1920 x 1080.
Ahá, to ale zásadně mění charakter dotazu. to bych nemusel psát takový elaborát. Youtube to může zprasit jak chce. Já myslel, že ty máš pod parou konverzi, ne nějaký youtube. Na análech internetu se vedou žabomyší debaty, "jak nahrávat v youtube v jakém rozlišení a fps a kodeku), aby byl výstup nejlepší. Do toho já navidím.
ano, pro youtube si to pripravil pro dane rozliseni nejdriv u sebe, ty konverze dela tak nejak - jak kdy, obvykle je vysledek dost bidny. Zaznam bych delal v maximu co kamera umoznuje - to je OK, jen pred nahranim na youtube u sebe zkonvertoval do 1080, moznosti jsou tintiliony, v cem - chce s tim zabit trochu casu a pohrat si s nastavenim nez bude vysledek dle ocekavani. Klidne treba v Avidemux, dat "zmensit" 1080x1920, kodek .h264, bitrate kolem 10-12Mbit (on to Youtube stejne doprasi), a po filtru "resize" je dobre jeste dat jemne doostreni - unsharp mask. A finalni encoding jako 2-pass
Jina moznost je treba takovy jednoucelovy nastroj Hybrid, ale chce si s nim vyhrat nez je vysledek jaky chcete, zato umi v pohode encoding pres dostupne HW enkodery (nvenc, qsv...) = umi to udelat i pekne rychle. A pokud 2-pass, tak i kvalitne.
- tech moznosti v cem a jak je skutecne spousta.
2-pass a crf (jednoprůchodové enkodování) je stejně kvalitní. Liší se to jen tím, co se nastavuje. Pokud člověk chce mít rip o určitém bitrate, tak použije 2-pass, pokud chce mít člověk rip o určité kvalitě, použije crf. 2-pass mi dával smysl tak akorát kdy by se to mělo dávat na určité médium nebo jako rip pro web, běžně mi přijde logické enkodovat s nastaveným crf, jako v tazatelově případě, navíc je do rychlejší.
no, 2-pass mi prijde vzdy kvalitnejsi pri stejne vysledne velikosti nez u single-pass, ale to je na zadavateli - ono to stejne Youtube zrasi, tak pridat 20-30% na bitrate a klidne single-pass
Rip vytvořený pomocí x264 s nastaveným crf (jednoprůchodové enkodování) má úplně stejnou kvalitu jako rip vytvořený pomocí x264 s nastaveným 2-pass o stejné velikosti a s totožným nastavením. Jestli ti přijde 2-pass kvalitnější tak mi to ukaž na nějakém příkladu (pošli tři ukázky, zdroj, rip crf a rip 2-pass).
Si myslíš, že rozdiel nikto neporovnával? https://youtu.be/U1O3bTPYAhM?t=80
Já ale psal o crf (kdy se nastavuje kvalita), ne o abr (kdy se nastavuje bitrate) a předpokládám, že v tom videu se porovnává 2-pass s 1-pass (abr).
A já to právě porovnával celkem dokonale (u x264). A i chápu jak to funguje, proto jsem psal to, co jsem psal.
Jestli nevěříš, porovnej si to sám.
A i logicky to dává smysl. 2-pass funguje v podstatě tak, že prvním průchodem se udělá analýza videa, aby se vědělo s jakou kvalitou má kodek enkodovat, aby dosáhnul určitého průměrného bitrate a druhým průchodem pak enkoduje vpodstatě s určitou nastavenou hodnotou kvality. V případě crf není potřeba dělat 1. průchod, protože kvalita se přímo nastaví v parametru crf. Navíc to má jednu docela velkou výhodu. Pokud budeš nastavovat ripy na určité bitrate, dejme tomu 2-pass a 10 mbps, tak ty ripy budou mít každý jinou kvalitu. Kdežto když nastavuješ crf, tak ripy budou mít pocitově stejou kvalitu, protože nastavuješ kvalitativní parametr a výsledný rip bude mít menší bitrate u videa, kde třeba se čte z knihy a větší u videa kde je to samá akční scéna.
tady: video-sample-zip
- stejny kodek, vysledek stejna velikost souboru (+/-100kB), co je vic rozmydlene je myslim jasne videt:
https://pc.poradna.net/files/85245-image1-jpg
Já psal crf, tys nastavil qp, což je zas něco jiného .-) (Jestli chceš vysvětlit rozdíl mezi crf a qp tak ti ho klidně vysvětlím
) Tak si dej repete a nastav crf 
A komentoval jsem x264 (a i x264 jsem testoval), ale předpokládám, že u x265 ta kvalita (2-pass vs crf) bude prakticky stejná taky.
vykašlat se na moví maker, myslím, že snad i H264 umí, ale dá se tam nastavit kulový.
Doporučuji metodu crf, která dává nejlepší výsledky, stačí nastavit parametr -crf X (obvykle v rozmezí 24-34, vyšší= horší kvalita, menší objem) a případně preset, zůstal bych mezi -slow, -medium, -fast.