Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rozdíl tv signálu upc/digitv, UPC/digitv zkušenosti..

Zdravím,
mám takový dotaz. Doma provozujeme digiTV, až na občasné výpadky a někdy problémy se zvukem jsem byl s tímto satelitem spokojen. No spokojenost byla spíše na straně peněženky. Ale teď nastalo velké ALE. Koupil jsem si novou tv, 94cm potvoru a obraz ze satelitu je nedostačující. Dost čtverečkuje a prostě zážitek z tv už není co býval. Tak k mé otázce.
V domě máme udělaný i rozvod kabelové UPC. Jsem ochotný si ty další 300kč měsíčně připlatit, ale má to smysl? Má kabelová UPC lepší signál (rozumějte: bude kvalitnější obraz na takové velké tv) než od digiTV? Slyšel jsem něco o tom že digina se snaží narvat do jednoho kanálu co nejvíce programů, tak je to díky tomu tak nekvalitní. Ještě bych měl pár otázek na UPC kabel.
Lze tuto kabelovku připojit na více TV? Máme doma nyní dvě tv, v blízké době přibyte třetí, musí se tedy pak platit 3x600kč??
Má UPC kabel taky nějaký dekodér, nebo se natáhne jen přímo koax do tv z domovního rozvodu?

Co vím, tak UPC právě u nás nikdo nemá. Bydlí tam převážně starší lidé, takže jedou na analogové anténě, nebo mají taky digitv. No stránky UPC zkoumám, ale moc jsem tomu nerozuměl, jestli je tam potřeba ten set top box nebo ne...pokub by byl nutný set top box, tak je mi jasné, že to bude jen na jednu tv, což je docela naprd...
Ty další poradny projdu, díky za odkaz

Co vim ja tak na strankach UPC si muzes napsat otazky a oni Ti do 48hodin odpovi..Pokud mas TV s DTV-B,tak set-box potrebovat nebudes..Jinak UPC dava na digital "specialny" kabel do set-boxu a odtud do TV.Nekde na jejich strankach jsem cetl,ze maji a prodavaj i set-boxy s vice vystupmi na vic TV s tim,ze neni potreba doplacet za vic TV..Samozrejme,ze ten set-box je ale drahsi nez,kdyz si das standartni..

Ano.
Ani u digitalneho nepotrebujes settopbox ak ma tvoja TV prislusny tuner (pravdepodobne DVB-C, podrobnosti na UPC). Ak to tvoja TV nema tak potrebujes settopbox.
Digitalny moze byt stvorcekovany (zavisi od bitrate - to je nutne si overit u znamych ktori su UPC zakaznici ze ako silno sa prejavuje bitrate ktory pouziva UPC).
Analogovy nestvorcekuje, ale je jemne rozmaznuty a moze byt ruseny (jemne "duchove" vlnovky apod).

UPC má variantu analogovou a digitální. S analogem žádný problém není, kabel od UPC si rozbočovačem rozdělíte na kolik TV chcete. Digi verzi nemám právě kvůli potřebě více televizí, protože by pak správně měl být ke každé settop box (je to jiný typ než DVB-T). Jinak co se týká nějaké komunikace s firmou UPC, mám jen ty nejhorší zkušenosti. Na zkušenosti s digitálním vysíláním UPC se asi opravdu nejlépe obraťte na nějaké specializované fórum typu tvfreak.

Sice starsi vlakno, ale uz muzu napsat zkusenosti. Po prestehovani do noveho bytu jsem se rozhodl pro digitalni kabelove UPC. Muzu rict, ze to jsou nebe a dudy proti digitv.
Takze kabelove digitalni UPC je mnohem, ale MNOHEM lepsi volba nez digitv. Obraz se automaticky roztahuje pres celou tv (pokud je dany program v 16:9) a je ostry, zadne ctvereckovani, rozmazani. U digitv jsem byl nucem sledovat tv v malem obdelnicku uprostred tv a jeste v hrozne kvalite. Tot me zkusenosti. Jeste poznamka, ano za UPC sice priplatim, ale nyni nabidka starter (vsechny ceske a slovenske programy) za 150kc/mes a pozdeji 300kc/mes neni spatna nabidka, ta kvalita za to opravdu stoji.
Tot me zkusenosti.

Pokud budeš přijímat digital tak set top box potřebuješ VŽDY.
jedině že by si měl tv s DVB-C tunerem a koupil by sis ca modul s kartou od firmy lica za patnáct set.
Další set top box stojí 90 kč měsíčně a nebo 150 kč set top box s pevným diskem.

Navíc bych dodal, že každý set top box pro UPC potřebuje kartu, která funguje jenom na tom jednom určitém kusu set top boxu od UPC, takže když tu kartu strčíč do jiného set top boxu, byť stejné značky a nevím co stejného, tak ti milý boxík nepojede.
To je snad jediná nevýhoda digi TV od UPC (krom nutnosti platit). Jinak jsem docela spokojen, je ale potřeba ten mít ten typ set top boxu s diskem (na značku si tady, v práci, nevzpomenu). Ten typ bez disku je výrazně horší, pomalejší, kostičkovatější, nespolehlivý, prostě fuj. Co mám ten typ s diskem, jsem spokojen (a protože to mám v balíčku s internetem, jsem spokojen tuplem).

Zuby nehty bráním svůj analogový kabel od UPC. Bombardování nabídkami na digital od UPC (maily, telefony..) odpovídám ze zákopů šrapnely: "Co mi to nabízíte? Vždyť je to dražší, já nechci další settopboxy, ale musí mi fungovat nezávisle aspoň čtyři televize (obývák, kuchyně, dětský pokoj, min. jeden rekordér).
Přijďte se stejnou cenou, zařiďte mi nezávislý příjem aspoň čtyř programů, zařiďte ho technicky zdarma. S tou internetovou telefonií, nebo co to u toho máte, běžte někam....
Prostě se smekejte, mě analog naprosto vyhovuje. Váš problém, že ho musíte udržovat, až ho budete chtít zrušit úplně, řekněte, skončíme to a já se prostě napíchnu na multiplex a naše obchodní partnerství skončí." (Toho se UPC bojí nejvíc, takže z jejich strany se nějakého ukončení nebojím)

Tohle trvá už přes rok. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne. Vždycky mě rozesměje, když mi nějaká ta nabízející Manda operátorka tvrdí, že se analog vypíná a budou mi ubývat programy, nebo něco podobnýho. Vždycky odpovídám, že co já s tím, že to je snad jejich problém. :-)

Mirek, "normalni TV stanice" jsou tedy ktere? UPC vysila neco ve fullHD (HBO HD, National Geographic, Channel HD a Voom HD), digitalni satelitni televize take jen neco, samozrejme vse za priplatek a samozrejme musis mit k tomuto patricny hw, cili STB s podporou vysokeho rozliseni (UPC), hledat se mi to nechce, v CR pozemni digital jede jen testovacim provozem na multiplexu 4, v mpeg4, navic plne fullHD je jen CT1, ano soudobe prijimace uz jsou fullHD, ale doba kdy si vychutnas digitalni pozemni vysilani v plnem rozliseni je jeste vzdalena, bohuzel zatim se budes muset spokojit se socialistickym plnym PALem.:-(

cpc, doma provozuji jiz cca rok DigiTV, dualni STBox Hyundai, snad kvalita je o neco horsi nez digital od UPC, ale zadne vypadky ani kostickovani obrazu jsem nezaznamenal, na rozdil od jisteho zdejsiho nejmenovaneho horliveho prispevatele, ktery si neustale stezoval na kvalitu signalu UPC, neustale bombardoval zakaznickou linku nesmyslnymi dotazy a reklamacemi, s takovymi zakazniky je myslim lepsi se rozloucit a doporucit konkurencni spolecnost.

Full HD tv jsem kupoval, hlavne kvuli pc. Tv slouzi i jako primarni zobrazovas pro pc, tak proto tv s takovym rozlisenim.
Jinak, tady taky plati porekadlo, nekdo rad holky, druhy vdolky. Ja s digitv opravdu spokojen nebyl a s radosti jsem presel na upc, i kdyz mam mene programu. Cena je vlastne totozna.

Omyl kolego, vysilani tzv 4 multiplexu neni bezne jako voda z kohoutku, jedna se o testovaci provoz, siren je terestrialne, nikoliv pres satelit, v tomto mas trochu gulas, konkretne tedy treba v OV a okoli je prijem CT1 a Novy ve fullHD mozny, provozovatelem tohoto je prave Telefonica O2, vysilac je na ulici 1. Maje, ale dobra tedy, at je poplatno tvemu vzdy poslednimu slovu, vysila jen malym vykonem, takze pokryti signalem je velmi omezene.

Pindale chytrolinska, hod link a pouc neznaleho! Jsem zvedav co z tebe vypadne, digitalni tv O2, konkretne Novy je take zavisle na to co jim poskytuji a neni to bezne, nehovor kdyz vis kulove! Kvuli tomu abych se i ja presvedcil, jsem ted musel pul hodiny dristat s Operatorkou O2 infolinky (nic prijemneho), ze oni urcite o tom vi vice nez tve domnenky zcela nepochybuji.

Ty bys neustále potřeboval nějaké linky, když něco říkám že tak je, tak to tak skutečně je. Na prodejnách i infolince mi několikrát potvrdili že nova fullHD tedy v 1920x1080 tam vysílá. Zatím jen zkušební provoz ale vysílá.

Mirku ze Zive, no tak, to si teda konecne rozumime, testovacim zkusebnim provozem, ale nikoliv bezne jak pise tva velectena moudrost, davno zname sve lidi, tva pravda je polovicata nebo zadna, nenech se vysmat, blazne, kdybys nahodou hledal tak zde prikladam link, abys nemusel zbytecne zvedat svuj tlusty zadek: http://www.o2-tv.cz/o2tv/cz/balicky/razeni_program u.html / posledni cast nabidky TV, oznacena jako HDTV.
Kdyby jsi se chtel zase opet hadat, zde je link na prijem digitalni TV od UPC ve vysokem rozliseni a plati co jsem psal, pouze za priplatek:
http://www.upc.cz/televize/digitalni_televize/hdtv

Promin, trochu jsi mne dopalil, vetsiho tvrdohlaveho berana neznam!!

Mirku proc do toho porad stouras, chces mne na*rat, nedelej to...zde jsou definice rozliseni hd.php , koukni na muj odkaz meho predposledniho prispevku, tam dohledas a je tam jasne ze vysilaji v HD a SD rozliseni, jestli neumim cist, ci jsem slepy, nasadim bryle, ale nikde neni FullHD, nikde to tam nevidim, "ty standarte", za priplatek jsem myslel ze priplacis za STBox. Ale jinak kvituji UPC s tim ze maji v nabidce tech nekolik vetsinou upscalingem vyhonenych programu.

Já to píšu, protože jsem zjistil teďkom, že v channel listu jsem si všimnul, že to tam přibylo. Samozřejmě ale na klasickém stb jde jen zvuk bez obrazu.
Jaké HD to je nevím. Ale tak nějak automaticky předpokládám full HD. Ale jistotu nemám, ale zjistím si.

Mám Sony 128 cm. Připojení na UPC analog a venkovní antěnu na digi terestrické. Venkovni bez problému a kabelovka rovněž (a to je analog).Diditální kabel musí jet dobře. V případě digitálu budeš potřebovat set top box, nebo KARTU kterou strčíš do televize, má li set top box pro kabel zabudovaný ( moje má, ale nemám kartu, jedině přejnít na digitarif který je dražší než můj starý. ) UPC ti dá připojení na 2 televizory, třetí si asi musíš připlatit, nebo sledovat přes rozbočovač stejný program na na dvou televizorech, alle stojí to za zeptání u nich..Rovněž jejich internet jede bez problému.
Píšu ale o UPC PO DRÁTĚ