Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# hledání v DataSet

Zdravím lidi,

potřeboval bych pomoci s úpravou hledání ve Win Form v jazyce C#, kde mám náhled databáze DataSet a nad ním Textbox a tlačítko pro hledání.

Vše funguje, ale problém je v tom, že když chci vyhledat nějaký výsledek přes TextBox tak musím rozlišovat velká a malá písmena, abych dospěl nějakého výsledku.
Šlo by nějak upravit tento kód, aby bylo možné psát do TextBoxu jak velké a malé znaky a našlo by mi to co má ?

private void Test_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            if (!string.IsNullOrEmpty(Hledat.Text))
            {
                //you can use linq to query data
                var query = from o in App.tKontakty
                            where o.jmeno.Contains(Hledat.Text)
                                || o.popis.Contains(Hledat.Text)
                                || o.linka.Contains(Hledat.Text)
                                || o.mistnost.Contains(Hledat.Text)
                                || o.patro.Contains(Hledat.Text)
                                || o.poznamka.Contains(Hledat.Text)
                            select o;
                dataGridView.DataSource = query.ToList();
            }
            else
            {
                dataGridView.DataSource = tKontaktyBindingSource;
            }

Děkuji všem za jakoukoliv radu.

Řešení:

Přidáš si do projektu novou třídu:

using System;

public static class StringExtensions
{
   public static bool ContainsIgnoreCase(this String str, String substring)
   {
      return str.IndexOf(substring, StringComparison.CurrentCultureIgnoreCase) >= 0;
   }

A pak ten kód nahradíš na:

var query = from o in App.tKontakty
    where o.jmeno.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.popis.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.linka.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.mistnost.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.patro.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.poznamka.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    select o;

Samozřejmě to ContainsIgnoreCase si můžeš přejmenovat na něco jiného.

A malá poznámka: už Komenský říkal, že se má učit od jednoduchého a pak teprve přidávat složité. Zkus to taky tak. Protože evidentně neznáš základy a začínáš věcmi, na které zatím nestačíš.

Teprve se učím začátky programování. :-( Tak, tak že si zkouším podle nějakých návodů dělat co potřebuji, pak si to upravím podle sebe a něco nastuduji na netu. Tohle by mělo být něco jako adresář, ale nějak mi to vázne na tomhle.

Mohl by jsi mi to prosím nějak opravit, protože teď přesně nechápu jak bych to udělal.
Už se s tím dělám pěknou řádku hodin a asi na to nemám kapacitu zatím.

Byl bych ti moc vděčný.
Děkuji.

Přidáš si do projektu novou třídu:

using System;

public static class StringExtensions
{
   public static bool ContainsIgnoreCase(this String str, String substring)
   {
      return str.IndexOf(substring, StringComparison.CurrentCultureIgnoreCase) >= 0;
   }

A pak ten kód nahradíš na:

var query = from o in App.tKontakty
    where o.jmeno.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.popis.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.linka.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.mistnost.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.patro.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    || o.poznamka.ContainsIgnoreCase(Hledat.Text)
    select o;

Samozřejmě to ContainsIgnoreCase si můžeš přejmenovat na něco jiného.

A malá poznámka: už Komenský říkal, že se má učit od jednoduchého a pak teprve přidávat složité. Zkus to taky tak. Protože evidentně neznáš základy a začínáš věcmi, na které zatím nestačíš.