Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry mi vypínajú internet

Dobry den,
Mam dost blby problem s internetom a vobec netusim co to moze byt. Napisem tu vsetko co sa o tom da:
Ked zapnem nejaku hru (aj offline hru), tak priblizne po 10 minutach mi vypne net. Ked potom hru vypnem, tak sa net po niekolkych minutach zapne. Pise mi vraj nie som pripojeny k sieti. Ak zapnem privela povedzme videi, tak urobi to iste. Net po chvili nabehne. Pre bezne pouzivanie internetu to nevadi, lenze nemozem hrat online hry.

Skusal som vsetko. Preinstalovanie windowsu milion krat, zmena routerov, kupenie novej sietovej karty, vseliake nastavenia v routeri vratane najnovsieho softwaru, aktualizovanie vsetkeho co sa len dalo, rozne nastavenia cez spravcu zariadeni co som nasiel na nete, proste vsetko co sa len dalo a nic.

Internet mam napojeny cez lan. Ten ide kablom cez TP-LINK router. Skusal som dva tieto routre, cize mozno to robi znacka.

Ked som obcas preinstaloval vsetko co sa dalo, tak sa ten problem akokeby zvacsoval. Zo zaciatku isiel bezchybne, ale potom zacal pocas hry coraz viac vypadavat az su online hry uz nehratelne. Ked priamo pocas vypadku zapnem vo windowse riesenie problemov, tak mi vypise, ze sietovy kabel nie je spravne zapojeny alebo je poskodeny. Vobec netusim co by to mohlo sposobovat, tak by som rad vedel nejake rady co treba urobit.

Ano, internet mi ide do routeru. Odtial som to uz skusal chytat aj cez wifi aj cez kabel. Nic z toho nemalo ziaden ucinok. Skoro vsetky (viacmenej vsetky) taketo zakladne veci som uz vyskusal. Prave jedna vec ciastocne zafungovala. Na nete som nasiel nejake dalsie nastavenie cez spravcu zariadenia a net pri hre zatial nepadol. Vypol som nejaky energeticky ucinny ethernet a zatial to nepadlo.

Robilo mi to na starom a robi mi to aj na uplne novom pocitaci. Preco to islo na notebooku to neviem, nie som profesionalny programator. Je trocha komplikovane skumat ake som mal suciastky na starom aj na novom pocitaci. Aktualizoval som vsetko. Router software, windows update, vsetky ovladace v pocitaci, ktore s tym mozu suvisiet. Na notebooku to mozno ide preto, lebo ten router proste sedi na notebook a na pc ne. Neviem. Pisem vsetko co viem.

Windows 10 Home. Ovladace som instaloval cez spravcu zariadeni. Cele meno tych ovladacov je taketo:
Realtek PCIe GBE Family Controller - V tomto som na nete nasiel, ze vraj mozno windows nevie odhalit najnovsi ovladac a treba ho stiahnut zo stranky. Tak som ho stiahol zo stranky a nic z toho.
TP-Link Gigabit PCI Express Adapter
Na router som nainstaloval najnovsi firmware update co som nasiel - 3.17.0 Build 150119 Rel.58600n

No právě. Možná se ty síťovky hádají. Teoreticky by stačilo ten TP link zakázat, ale osobně bych ho z bedny vytáhl stejně ven, tak jako ten Wi-Fi modul, co máš v USB a na zkoušku to zapojil kabelem. Když to bude fungovat, můžeš tam přidat tu wi-fi.

Edit: Když to jen odinstaluješ, tak WIN si najdou zase ovladače.

Vyskusal som router D-Link a nezmenilo to nic. Hry net stale vypinaju. Co sa tyka toho cisteho preinstalovania, tak momentalne sa mi to nechce, lebo mam v pc vela suborov. Neskor to mozno skusim. Lenze uz som raz cistu instalaciu skusal a rozdiel nebol ziaden. Taktiez bol pc aj v oprave a ani tam nic nenasli. Nemoze to byt nejakym nastavenim v modeme?

Este ma napadla jedna vec. Aj offline hry mi vypinaju net. Nemoze to byt nejake nastavenie, ktora sposobuje ze pri zvyseni vykonu mi net vypne? Raz som na nete nasiel jednu moznost, ze niekomu tiez padal net a potom sa vraj pohral s moznostou, ktora sa volala nejako AMD Overdrive. Cize nemoze to byt nieco bud s tymto alebo aj inymi suciastkami?

Hmm, je to minimálně zvláštní. Sice nemáš ovladače od výrobce desky, ale to by jim to v servisu taky nefungovalo.
Mohl bys vyzkoušet příkaz "ping -t" na svůj router a následně na bránu poskytovatele. Že by nějaká taková volba byla v nastavení routeru nebo PC se mně nezdá. Maximálně je tam omezení rychlosti. Teoreticky může být vadný i kabel.

Čistě pro pořádek:

Nejsou ty hry komplet upirátěné? Pak je možné, že tohle způsobují cracky, které mohou odpojovat internet, aby se někam neodesílala data z her, případně info, že daný hráč je pirát/zloděj. Takové blokování internetu je v tom případě žádoucí vlastnost.

Když nehraješ, internet drží?

Nie, robi to na normalnych kupenych hrach. Akurat je rozdiel vo velkosti hry. Hry, ktore maju povedzme 10gb net vypinaju, ale male hry nie. Nemohlo by to byt s tym AMD Overdrive alebo niecim takym. Az tak sa do toho nevyznam, nemoze sa dat nejaka funkcia vypnut? Ze mozno vyssi vykon pc vypne net, ze je to nastavene. Ked nejde net, tak tiez obcas vypne net. Lenze ako kedy. Ked zapnem vela okien videi naraz, tak net na paru sekund vypne. Okrem toho ide net viacmenej normalne.

když ta instalace stála za vyliž a nechce se ti ji teď měnit, kup si ssd disk, zapoj ho do desky jako první, původní disk necháš jen jako datový, ten ssd zase jenom na programy.
nainstaluješ windows znovu a pořádně i s ovladači k desce.

a taky použij nějaký hwmonitor ke kontrole teplot.

Takze, urobil som cistu instalaciu windowsu a nainstaloval vsetky ovladace z tej stranky. Na vypadavanie netu to nemalo ziaden vplyv. Teraz ked zacali horucavy, tak mi net zacal vypadavat viac. Tak som skusil vybrat cely bocny kryt. Pomohlo to, net vypadava ovela menej. Za normalnych okolnosti nespadne vobec. Lenze ked spustim nejaku vacsiu hru a ide trocha dlhsie, tak net proste zase padne. Cize neviem. Mohlo by to suvisiet s prehrievanim, ale co mam s tym akoze robit?

Ked net vypadol, tak som sa pozrel na tu zadnu koncovku kde sa pripaja net. Su tam take dve svetielka. Jedno zelene a druhe oranzove. Ked net vypadne, tak obidve tieto svetielka zhasnu akokeby uplne stratili signal. Ked net ide, tak to zelene svieti a to oranzove blika (ak by to teda mohlo nieco znamenat).

Neviem o com tocis. Povodna konverzacia skoncila tym, ze mam urobit cistu instalaciu windowsu. To ake ovladace som nainstaloval je vyssie napisane a poradie je tiez vyssie napisane.

Pre zhrnutie, kedze je to tu napisane trocha davnejsie:
Hry mi vypinaju internet. Vsetky zakladne veci som uz vyskusal. Vymena kabla, formatovanie pc, wifi usb, pocitac bol aj v oprave a nic nezistili. Tema skoncila tym, ze mam urobit cistu instalaciu windowsu a potom nainstalovat ovladace zo stranky - http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-a320-ds3rev_10#support-dl
Nemohol som tuto instalaciu urobit hned, lebo som mal v pc vela hier a vselicoho. Navyse net mi vypadaval iba pri velkych hrach, cize normalne mi to ani nevadilo. Prv som nainstaloval chipset, potom restartoval, potom som nainstaloval zbytok a tiez restartoval. Teraz ked zacali vacsie horucavy, tak net zacal padat viac. Cize to musi suvisiet s prehrievanim. Kedze to suvisi s prehrievanim, tak by som teda rad vedel co sa s tym da urobit.
Nazov zakladnej dosky - GIGABYTE A320-DS3
Router TP-LINK

Pokud je to přehříváním, budeš muset přehřívání odstranit:

- podívat se, zda je správně připevněn chladič na CPU, případně předělat/přepastovat
- totéž zjisti u grafické karty
- přehřívat se mohou(?) i moduly RAM
- zajistit ideální airflow v bedně (vstup vpředu a zespoda, výstup vzadu a nahoře), vč. uspořádání kabeláže
- možná pořídit lepší/účinnější ventilátory
- klimatizace

V prvé řadě bys měl určit "hlavního přehřívače!, sledováním teplot v zátěži. U grafiky použij třeba FurMark, stress test.

Podla mna tu idete zatial zlou cestou...orehrievanie by nemalo mat ziaden vplyv na sietove pripojenie, zvlast ak skusal rozne sietovky.
Ja by som sa zameral na diagnostiku pri vypadku...co vypadne, ako vypadne a preco.
Ak sa strati fyzicka vrstva a sietovka nedeteguje kabel tak otazke je, ci to robi aj ina sietovka, ako sa sprava usb wifi a pod.
Je mozne, ze ide o kombinaciu sw a hw problemu.

Dal som akurat tu windows diagnostiku a vzdy napisalo to iste. Vraj kabel nie je pripojeny alebo je poskodeny. Ked som sa pri vypadku pozrel na pripojenie kabla, tak tam nic nesvietilo. Proste akokeby kabel vobec nebol napojeny. Wifi usb robilo to iste, ze proste vypadlo. Akokeby ani nebolo zapojene. Formatoval som cely windows, takze podla mna by nemal byt problem v sw. Iny kabel a tiez ina sietova karta robila presne to iste. Urcite to suvisi s prehrievanim, pretoze ked som vybral bocny kryt, tak pocitac uz ide ovela lepsie.

Nemyslim tym, zeby to bolo priamo prehrievanie. Pocitac vobec nie je horuci, ale suvisi to s tym. To znamena, ze pocitac sice nie je prehriaty, ale mozno nejake suciastky su alebo nieco take. Toto prehrievanie ma naozaj vplyv na sietovu kartu aj wifi usb. Ako je to mozne? Neviem, preco sa to pytam.