Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojeni tiskárny

Zdravim,
poradí mi někdo proč mi nejde připojit tiskárna canon mg3600 po výměně modemu?

snažim se to připojit přes wifi,kabel už nemam,pc ji vubec nenajde ani po instalaci ovladačů k tiskárně
piše to chybu s portem.Mám win 10.
Děkuji.
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

Zdravím,mám naprosto stejný problém. Po výměně modemu nejde tiskárna připojit. Je to ta samá tiskárna. Připojím ji pouze pokud není PC propojeno s modemem kabelem,třeba k notebooku,jakmile propojím PC s modemem,nekomunikuje a ani ji nevidí. Se starým modemem nebyl problém,měli jsme k ní připojeno pět PC. Bude problém mezi komunikací modemu a PC. Ale nevim kam se mrknout a co povolit nebo zakázat.

Tiskárna je připojená přes Wifi. Jedno PC mám propojené kabelem s modemem a druhý přes Wifi. Ta Wifi v tom druhém PC není interní ale externí přes usb,takže jde přendavat. A ten počítač,který je spojen s modemem kabelem tu tiskárnu nevidí. Vidí ji jen ten co je na wifi. Doufám že jsem to popsal srozumitelně,nejsem odborník. Když do něj zapojím tu wifinu přes usb,tak ji najdu,ale v okamžiku,když vrátím kabel od modemu zpět,zmizí. Zkoušel jsem i dva notebooky a tam je to taky v poho,takže tiskárnou to není,dělá to jen přes ten kabel.
Předtím na starý modem jsme to měli zapojené uplně stejně a vše fungovalo bez problému,modem odešel,tak jsem koupil nový a už to nejde.

typ modemu stále zůstává tajný, štítek zespodu sežral pes.

tiskárně bych nastavil statickou = pevnou ip adresu: buď v jejím nastavení (ip mimo dhcp rozsah routeru + maska. brána není povinná),
nebo na routeru statickou rezervací v dhcp pomocí mac adresy tiskárny (mac adresa se dá vyčíst nějakým ip scannerem, nebo ji má tiskárna na typovém štítku. nebo ji vypisuje router v seznamu dhcp klientů)

není na pc nainstalovaný příliš vychytralý antivir s vlastním firewallem?

Antivir to nedělá,to jsem odskoušel. Nový modem je TP-link AC 1200 Archer VR3000. Starý byl od Comtrend. Tiskána má nastavenou statickou ip. Odkoušel jsem už kdeco všechno. Přijde mi jako by byla zablokovaná oboustraná komunikace mezi po kabelu mezi modemem a PC.

hledám, co to má za připojení, protože se instalují jiné ovladače. jestli nedochází na pc k nějakému mixu...
poněkud znepokojivá informace:

Důležitá poznámka – Pokud jste v poslední době změnili poskytovatele internetových služeb, bude nutné obnovit tovární nastavení tiskárny prostřednictvím nabídky nastavení a poté znovu připojit tiskárnu k novému směrovači.

to jako připojuje tiskárnu do cloudu ven nebo co?

oni ten svůj nápad berou vážně: Obnovení síťového nastavení do továrního nastavení - na konci.
z problematického pc bych odinstaloval všechny ovladače tiskárny a nainstaloval je znovu. službě pro cloud print bych se vyhnul.

I to jsem udělal,vše jsem odinstaloval a chtěl nainstalovat zpět,povedlo se to,až když jsem odpojil síťový kabel a dal externí wifi,ono pokud to tu tiskárnu nevidí,nenainstalují se ani ovladače.
Pokud je PC na wifi,není v ničem problém,ale pokud je PC na kabelu,nejde to, stolní PC nemám vybavený wifi modulem. Proto hledám proč to nejde. Tam není problém že by to nefungovalo vůbec,ale že to nejde jen po tom blbím ethernrtovým kabelu. Musel bych vybavit všechny PC síťovejma modulama a kabeli vyházet. A do toho opravdu nejdu

tak tplink model vr3000 nezná, zkouším vr300:
wireless - advanced settings: neizolovat

wireless - wireless settings: version/encryption = wpa2-psk/aes ručně, ne auto.
i channel width bych dal napevno: 20mhz
(omezit vybíravost wifi nastavení)

když se ty wifi notebuky připojují na tiskárnu, vidí ji pod názvem připojení canon, nebo se tam někde objevuje ssid sítě tplinku?
nikdy by mě nenapadlo nepřenosnou tiskárnu do sítě zapojovat přes wifi, to se hodí snad jedině pro tisk z mobilu.

Máš pravdu je to VR300, ta jedna nula mi tam skočila omylem. Když se připojím přes wifi,nikde nevidím že je tiskárna připojená,vidím ji jen v modemu v client listu a tam je jen MAC a IP
Všechno je nastaveno jak píšeš jen jsem přestavěl ten channel width
Mám to zapojené takto kvůli tomu,aby mohli tisknout všichni a nebýt omezeni jen na jeden PC připojený přes USB,nebo aby byla někde tiskárna položená uprostřed a každej musel přijít a přiupojit se kabelem. Což u stolního PC je nemožné,každé je v jiné místnosti a nejde to prostě a nechci každému z dětí kupovat extra tiskárnu a tisknout musí,jsou na střední škole a v dnešní době jsou doma,a musí vše dělat přes PC a skenovat a tisknout a.......

ach jo, ani ti prodejci to neumí zákazníkům vysvětlit.
tiskárna bývá klasicky drátová a vede do routeru. notebuky se nikdy nepřipojují přímo na wifi tiskárnu, ale na wifi síť z routeru. na té síti se válí tuna síťových zařízení bez vlastní antény (servery, nasky, sdílené disky, síťová čidla) - a notebuk samozřejmě všechny vidí, to je smysl sítě.
jak by to asi fungovalo ve fabrice, kde má 80% kancelářských krys notebuk - jako že by všechny stolní tiskárny někdo předělával na wifi? a 1000 notebukářů by se tam navzájem rušilo vlastními wifisítěmi?

nedá se pro ni dokoupit rj45 modul? ... tak nic jsem nenašel. připadá mi šílené pochybnou wifi s utlumeným signálem přes zdi a rušenou sousedy ještě brzdit velkými balíky dat při tisku. je to nejlevnější gdi tiskárna bez "pcl" procesoru, do tupé tiskárny se posílají obrovské bitmapy.

ta tiskárna musí mít nějaký síťový název. do windows se pak instaluje jako "lokální tiskárna" se síťovým názvem, název portu je typicky odvozený od ip adresy (příloha), taky proto má být ip statická, mimo dhcp rozsah ať se nedostane do konfliktu s něčím.

dá se z toho stolního pc dopingnout na tiskárnu?

poslední dva dotazy se tedy vzájemně nechápeme dost zásadně. ping se opravdu netestuje přes usb kabel.

1) pc je připojený síťovým kabelem k routeru.
2) tiskárna má nastavenou statickou ip: ať už v menu tiskárny jestli má nějaké, nebo na routeru pevnou rezervací podle její mac adresy, v odpovědích to není popsané ani tu není screen.
3) o usb kabelu nic nepíšu, vždyť ti po jeho zapojení zdechne wifi režim tiskárny, tak proč ho sem taháš?

jde o test toho, jestli pc v síti vidí na tiskárnu připojenou k jakési wifi.
v cmd.exe: https://it.cestuji.info/ping.php

ping neznama.staticka.ip.tiskarny

Tak znovu,už jsem to tu popisoval na začátku.

PC je připojeno k modemu síťovým kabelem

Tiskárna má nastavenou statickou IP na routeru pevnou rezervací.

A o tom usb jsem to psal v reakci na to,jestli tu tiskárnu někde vidím,a já psal že ji vidím jen přes usb,nepsal jsem že jí vidím v síti.. O tom že mi zdechne na usb,jsem nic nepsal. Tiskárna nejde,když mám připojený modem k PC datovým kabelem.

Chtěl jsem poslat ten ping,jeden sem udělal,ale omylem jsem ho smáz. Pak mi zmizela ip adresa odevšud a už se tu s tím hodinu matlám a nic,ip ani mac nikde. se mi zdá

Tiskárna nejde,když mám připojený modem k PC datovým kabelem.

aha, procházím si to a je to tak, chápal jsem to špatně.
to vypadá na konflikt mezi nastavením tiskárny a pc, což moc nedává smysl při správě z jednoho routeru.

pc: chce to kontrolu jaké dostává nastavení (nebo má statické) - ip, maska, brána.
dále kontrola software, co se vlastně automaticky spouští, souvisí se sítí a proč to běží ... https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

tiskárna: co to vlastně obdrží a co měla původně rezervováno ... https://www.advanced-ip-scanner.com/cz/
mac adresa bude nejspíš na samolepce někde zespodu.

router: jaké další adresy jsou rezervovány - to by předpokládalo chyby dhcp, což se některým značkám daří.
dsl routery asi více hřejí, ale archer vr300 není tak starý, aby s ním měly být problémy.
je wifi na routeru nastaveno co nejstabilněji? vyhnout se automatickým volbám, raději napevno:
wireless security: wpa2-psk + aes
wireless bandwidth: 20mhz