Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvukovou stopu z Filmu

Dobrý den chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký formát a program který by dokázal z filmu vytáhnout jen zvuk (dabingu), jelikož si někdy můžete přehodit dabing z EN například na CZ tak by to mělo nějak jít ne?
Děkuji předem za pomoc.

Záleží na spoustě věcí, především:
- jaký kontejner je použit
- jestli je zvuk v určitém streamu vícekanálový se samostatnými dabingovými stopami nebo je všechen zvuk narván do sterea
- jestli ten kontejner obsahuje více audio streamů

Skoro máš pravdu. Veškerý zvuk, mimo "mluvení" - takzvané ruchy a hudba, jsou na mezinárodním páse. Ten se pak po nadabování udělá míchačka hlasů a toho mezinárodnáho pásu. To se musí, aby byla zajištěná vyváženost hlasu,, hudby a ruchů aby třeba někde neburácelo pípání ptáků na stromech a nezanikal hlas. Takže ve výsledném filmu je to vše smíchané a zapanorámované do všech prostorových kanálů. Mezinárodní pás se obvykle musí vrátit producentu. Jen bych připodotknul, že pro zjištění krádeže filmů, je pro různé země a různé regiony uváděn tentýž snímek v různém sestřihu, takže zvuk z jiné země určitě nebude pasovat k české verzi.

Dabing se také panoramuje, to jest, že když je postava vlevo, také hovoří z levého reproduktoru, posílá se to i dozadu, když někdo hovoří MO (mino obraz). Levné dabingy na panoramování kašlou, my to děláme poctivě :-). Komentářový kanál je určitě extra na záznamu SDD (Sony Dolby Digital), to vypadá jako prach mezi perforací filmu, ale ten se normálnímu smrtelníkovi nedostane do rukou. Je to maticový záznam Prologic, na dekódování musí být kino speciálně vybaveno. Nejnovější techniky vysílají v kině zvuk z přiloženého CD, to už vyžaduje špičkové vybavené a synchronizaci mezi promítacím strojem a CD, také není pro "normální" lidi.
Ruchy jsou tam, kde jsou potřeba. Když jde někdo uprostřed filmu, jsou kroky také v centru. Tudy cesta také nepovede. A navíc, jak jsem řekl, tak každý distributor dostane jiný sestřih filmu, aby se případně poznalo, odkud to někdo čmajznul a vystavil na Net, takže zvuk z jiné země zaručeně pasovat nebude. Vím to, když omylem dostaneme dialogovou listinu k jinému střihu, horko těžko to dáváme dohromady za bohapustého klení a strašlivě neslušného nadávání.

Nechci ti brát iluze, ale můžeš to zkusit, za pokus nic nedáš. :)). Rozdělit kanály není nic těžkého, třeba programem KdenLive, zadáš rozpojení zvuku a je vymláceno. Upozorňuji, že jsem ještě neviděl nepanoramovaný dabing aspoň do dvou kanálů - míchačku 5+1 nebo 7+1 moc lidí u nás neumí (=nemají na to techniku), 2+0 se dělá běžně i na ta nejlevnější DVD, to by jim to hodil distributor na hlavu.