Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde stahovat hudbu v lepsim formatu nez stereo, napr.kvadrofonni, Surround sound, 5.0, 5.1, ... ?

Dobry den,
prosim vas, jak napovida nadpis: kde stahovat hudbu v nejakem lepsim vicekanalovem formatu nez mono nebo stereo, napr. kvadrofonni, Surround sound, 5.0, 5.1, 7.0, 7.1, ... (idealne tech 7.1 :-) ) ?
Chtel bych si uzit kvalitnejsi a lepsi a prostorovejsi poslech hudby :-) .
Idealne neco bych chtel neco kvalitnejsiho ze zanru: pop, dance, elektro, disco, 80s, 90s, 2000s, rock, vazna hudba, ... vite prosim nekdo, kde stahovat zdarma takove pisnicky v nejakych lepsich vicekanalovych formatech uvedenych vyse?
Dekuji moc :-) .

To ja vim.
Jde mi ale o to, aby stazena pisnicka byla skutecne prostorova.
Tj. aby nebyla splnena analogie jako u mnoha pisnicek jejichz oficialni verze je ve stereu, ale ve skutecnosti zni uplne jako mono = co z leveho kanalu to stejne i z praveho kanalu uplne bez rozdilu nebo v 1% delky skladby jen s uplne minimalnim rozdilem a zbylych 99% uplne bez rozdilu. Kvalitne oficialne nahranych skladeb v kvalitnim opravdovem stereu (=znatelne rozdily mezi levym a pravym kanalem) jsem slysel opravdu jen malo.
Proste aby stazena pisnicka byla skutecne prostorova.

Pff, tak to počúvaš zo špatných zdrojov,... playlist 2000 songov kde tisícka má zhodu medzi kanálmi tak do 30%. Trebars key n krates understand why typicky song kde basy jedou zo strany na stranu jak zidovska holcicka na houpacke provokujuca nemeckeho snipera

Najväčšia šanca pre počúvanie muziky v surrounde je filmový žáner. Pre bežnú muziku rôznych žánrov je typické, že je vytváraná ako stereo aj keď výnimky sa nájdu. Voľakedy dávno som mal gramo dosku vo formáte Sony SQ (kvadro). Bol k tomu potrebný špecíálny Sony dekodér a príslušný poče reprodukčných ciest. Inak bola slušne drahá tá doska.

Rozumim a chapu. A kdybych i tak chtel poslouchat ve vicekanalovem formatu nez je stereo (nejspis v tom kvadrofonnim nebo surroundu, ale nezalezi mi tak uplne presne na detailech jestli to bude kvadrofonni nebo surround nebo co, ale proste vic kanalu nez stereo) treba i tu hudbu filmoveho zanru nebo treba i ty vyjimky hudby beznych zanru co jsou vyrobeny v jakemkoliv vicekanalovem formatu - tak kde takovou vicekanalovou hudbu hledat a zdarma stahovat (i za tu cenu ze ji bude omezene mnozstvi omezeneho poctu zanru)?

To, prečo sa nerobí bežná hudba v surrounde je práve to, že by to chcel každý zadarmo. O tom, ako je to s tvorbou muziky hovoril nedávno Jožo Ráž zo skupiny Elán. Po vydaní CD zarába skupina zhruba 1 týždeň, než sa to album objaví na internete. Nemá zmysel robiť niečo viac ako bežne zaužívaný stereo formát. Ak by si to chcel kúpiť, tak to by sa niečo aj našlo.

Cílem věrné reprodukce je přiblížit se vjemu z koncertního sálu. Tam obvykle posluchač sedí k orchestru čelem a nemá ho za zády, tedy stereo reprodukce je postačující k navození obdobného prožitku. Význam vícekanálové reprodukce a zejména zadních reproduktorů jsem za svůj život ocenil pouze jednou a to u filmu Blízká setkání třetího druhu.

Presne tak...s touto nezmyselnou poziadavkou na "priestorovu" hudbu sa stretavam bezne u zakaznikov. Vysvetlujem im, ze hudba nahrana v stereu nie je a nemoze byt priestorova. Vacsinou sa uspokoja s tym, ze im pustim stereo do vsetkych 4 reproduktorov, pretoze to je pre 99% z nich vlastne ta priestorova hudba.
Surround ma naozaj vyznam len pri efektoch vo filmoch.

spravny testovaci vzorek

opak je pravdou. Podle zuku se dá přesně lokalizovat, jak se to UFO se přibližuje zezadu, jakoby přes hlavy diváků i když dlouho ještě není vidět na plátně. A teprve potom se pomalu začne objevovat na horním okraji plátna, ten efekt je dokonalý. Je to ovšem potřeba vidět a slyšet v kině.

Už z principu je to pitomost, protože si žádný vydavatel, krom možná malých, nezávislých či uměleckých, nebude krátit zisky masterováním hudby ve vícekanálovém formátu, když ví, že na slušnej vejdělek mu stačí nějak dopr*at stereo. Přesto se však i takové věci dělají. Přesto vícekanálové formáty vzníkly, jen je už vydavatelé z větší části pohřbili, vzniklo v nich maximálně pár stovek nahrávek, ale jen některé byly skutečně ve studiu remasterovány do vícekanálu, většinou se jen jednalo o mizerný remaster do vyššího vzorkování, prostě se vzalo CD 44kHz 16bit stereo a převedlo se do DVD-A nebo SACD buď na 96 kHz 24bit stereo/5.1 nebo 192 kHz 24bit stereo.
Sám pár kousků, které ale prošly skutečným remasterem, vlastním, hledej značky a symboly DVD-audio a SACD, jinak v prostorovém zvuku občas masteruje svoje věci Jean Michel Jarre (Aero).