Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade stolního počítače

Zdravím všechny,
prosím o radu při upgrade mého stávajícího, už stárnoucího počítače.

Momentálně v něm mám:
- MSI PH61A-P35 (B3)
- I5 3470
- 8GB DDR3
- R9 380X, kterou jsem teď za pár korun prodal z důvodu budoucího upgrade - mám možnost koupit použitou kartu Vega 56 s tříměsíční zárukou za 4800Kč, ale řekl bych, že to bude overkill pro můj stávající stroj.
- 128 a 256GB SSD A400 Kingston.
- 600W Evga relativně novej.
Shitcase za 800 https://www.alza.cz/silentiumpc-regnum-rg1-d4129259.htm , ale osobně mi připadá praktičtější, než můj starší, dnes už obstarožní Fractal R3.

No a moje návrhy jsou toto:
intel - https://www.czc.cz/252287,216228,253491,233796/kody - až padne na bazaru cena, vyměnil bych za vysněný 9700K. Dnes mi připadá, v poměru za to co nabízí, velmi drahý.
AMD - https://www.czc.cz/264414,268197,253491,241079/kody - tady si nejsem jistý vhodností pamětí. Nebyly by lepší tyto? - https://www.czc.cz/hyperx-predator-16gb-2x8gb-ddr4-3000/192293/produkt - "Lepší" časování, ale nižší frekvence.

V tuto chvíli - varianta s intelem vychází na 11 049Kč
- varianta s AMD vychází na 12 209Kč.

Snažím se najít důvod, proč utrácet o litr víc, když počet jader v mém případě nevyužiji a ve hrách to (zatím) není vidět.
Počítač mám spíše pro zábavu a baví mě, když startuje a funguje svižně. Chtěl bych si na něm kvalitně zahrát KC:D (na tom AMD to jede o něco líp), což můj Xbox One X absolutně nenabízí.
Zrovna jsem nedávno u známého sedl ke komplu s 9400F, zmíněným ssd a zjistil jsem, jaká je můj stávající počítač vlastně už močůvka a že se dá za relativně dobré peníze postavit super stroj.
Kdybych to myslel opravdu vážně, koupil bych k této nové sestavě ještě 5700XT, což je karta, která se mi velice zamlouvá a funguje na ni RDR2.

* Monitor používám 24 palcový BenQ 144Hz fullHD (DP) + sekundární starší FullHD IPS (HDMI)

Přemýšlel jsem i o mašině za 50, která by hrála všemi barvami, točil by se tam AIO chladič za bůra, svítily by ramky apod, ale vždycky to skončí otázkou "k čemu?.." Cenový strop je tedy někde kolem 20k za základ + ta bazarová Vega 56 a časem něco lepšího.

Tak co myslíte? Má smysl upgradovat nebo ještě pošetřit a počkat na novou generaci procesorů?

Moc díky!

nejdřív si do toho kup normální ssd. kingston je známý ojebávač a s a400 se mu to povedlo dokonale, ty jsou dobré leda do usb disku.

jestli v tom nemáš grafiku a ještě věříš na hraní dětinských her, kup si něco za 3 litry, klidně bazar.

procesor nemá cenu měnit, bič neupleteš.

No, díky za odpověď. Připadá mi, jak kdybych to ve svých pětadvaceti měl zabalit a jít do penálu.
- osobně mi připadá A400 jako super disk. Ano, řádově za vyšší ceny jsou lepší disky, ale za 8 stovek jsem schopen u staršího stroje snížit start systému a následnou odezvu i o několik (desítek) minut. Tak co je na nich tak špatného? Osobně je mám několik let, kompl běží skoro pořád a jsou podstatně spolehlivější, tišší a lehčí, než jakýkoli plotnový harddisk, řádově dražší, který jsem měl ve svém životě předtím.

Dále mě zaráží ten bič na konci tvojí odpovědi. Kdybych vzal současný počítač, nechal si zdroj a bednu, třeba za dvojku střelil desku, cpu, ramky, přidal 25, tak mám připravenej case se zdrojem + 27 tisíc. Jsem přesvědčený o tom, že výsledný počítač bude s bazarovou grafikou chrochtat o něco lépe, než můj současný. U AMD mi nedává smysl žádný jiný procesor, než 3600 a to jen kvůli jeho ceně. Ve hrách stejně ještě nic nenandalo přetaktovanému 8700K/9700K, ale jejich ceny mi připadají astronomické. Né proto, že bych na to neměl, ale k čemu? Pak bych musel vzít 50, aby byla sestava vyvážená. Osobně se mi na hraní zdá nejlepší 9700k+2080s.

- Jediné, čím jsem si nebyl jistý, jsou ty paměti. To je nekonečný boj a do teď vlastně nevím, jak to je.
- Další věc, která mě zaráží je to, že mi nikdo ani nenaznačil obrovský problém, kterým řada XT od AMD disponuje!
- Nedozvěděl jsem se tu prakticky vůbec nic, jen že hry jsou pro děti a že můj disk za pár kaček, kterej funguje roky bez škytnutí je šrot. (Uznávám, že v porovnání s nvme 970pro ano)

**Všem vždycky nadáváte za špatnou formulaci dotazu, ale když člověk předloží naprosto jasnej a srozumitelnej dotaz se všemi slušnostmi, pravopisem, stejně si musí info hledat úplně sám. Tuto poradnu jsem v minulosti navštěvoval velice pravidelně a měl jsem ji za kvalitní zdroj informací, kde se schází počítačoví nadšenci. Není mi tedy příjemné to psát, ale připadá mi, že i na novinkách na facebooku se při dotazu na hardware člověk dozví víc, než
jsem se já dozvěděl tady. Neberte to jako flame nebo hate od nějakého kida. Je to čistě můj názor a myslím, že je dobré ho dát do éteru. Dostanu asi kotel...

Tak se tu mějte a díky.
*samozřejmě to není jen na tebe, ale na všechny ostatní co mi nepomohli.

řádově za vyšší ceny jsou lepší disky

kecáš. o dvě stovky dražší jsou mnohem lepší ssd. zkoukni co mají od lowendu "adata su800". kupuju je proto, že se nám vlezou s poštovným do limitu pro pokladnu.
kingston a400 je shit.

samozřejmě když vyměníš komplet vnitřnosti, nemusíš se vůbec současným stavem zabývat - a šmejd kingston odprodáš s ním. u nové desky sáhneš nejspíš po nvme, opět by to nemusel být kingston řady a.
pak ale měl znít dotaz: pc bez bedny (když starý krám rozdáš na díly) nebo s bednou, a rozpočet.

ostatně proč píšeš o vybájeném procesoru, který si stejně za astronomickou cenu nekoupíš, to mi plyšová hlava nebere. nemohl jsi ten prostor nesmyslného textu vyplnit třeba hezčím ascii-artem?

(já nechci psát do každého threadu, že hraní her je ta nejstupidnější věc na světě. jen to někdy jemně naznačuju)

měj se taky.

Pockat a setrit, za 20K to zadnej velkej upgrade nebude.

Intel i5-9400 nema opravene chyby, to ma az prave i7-9700 a vyssi.

Tvuj navrh s AMD procesorem je rozhodne lepsi. Pameti by fungovat mely, ale AMD ma radeji single rank, zvolene jsou dual rank, nicmene mezi podporovanyma byvaji na hodne deskach pro AMD uvedene. Chces-li usetrit, kup si levnejsi desku, je to jednoduche:

https://www.czc.cz/msi-b450-a-pro-max-amd-b450/269064/produkt

Zdravím také :-)

ten upgrade aby měl smysl by taky měl něco hmatatelného přinést. Máš to už nějakou dobu 7-8let (sám mám pořád i7-2600k ale má to už nahnutý) tak si myslím že zablokovat se na "šest jader stačí astačit bude" je blbost. Pokud to chceš koupit opět na delší dobu zapomeň na 6ti jádro bez HT.

Pokud Ti tu píšou že ten Kingston je slabý tak mají pravdu. Měl sem možnost dva 250Gb instalovat. A mohu porovnat se samsung 250/850Evo a 500/860Evo.

Pokud už SSD máš (128+256) tak přece nebudeš kupovat nvme ZASE o 256GB ? To prostě nemá cenu, zas takový fičák rozdíl mezi ssd sata/ssd nvme není.
Navíc je blbá doba na něco takového, ceny šli nahoru (kupoval sem v lednu 1TB Adata za 3600).

Nepočítej s tím že ta 9900/9700 půjde nějak dolů. Stačí se podívat na aukru/bazoši/ebay a celé číně - kterou sem prohledal - jak jsou vyhulené ceny procesorů 3770 (k)/ 4690 (k) (prostě vždy to rychlé v té dané generaci je mastné .Dlouho sem zvažoval výměnu 2600K za 3770(k) kvůli PCIE gen 3 nicméně za 8-10let starý CPU chtějí minimálně 2-3K.

Rady
1) vyměň grafiku a uvidíš. Podle mě by to mohlo stačit.
2) neřeš to nvme nebo pokud nejde o celkovou cenu upgrade tak vem rozumnou velikost.
3) chceš si to upgrade užít - vem 3600X nejméně. /nebo klidně ekvivalent od intelu/. Já přemýšlím o 2700X nebo 3700X. Ze 4jader prostě na 8.

Osobně si myslím, co nahnal intel ve výkonu za ty roky od tvého/mého cpu zase z velké části prosere na bezpečnostních aktualizacích. Proto si intel teď po x letech nekoupím. Až všechny cpu co prodává bude mít bezpečný tak budu uvažovat.

To KC:D zkusím spustit :-) mám GT660 jsem zvědavý :-D

Moc díky za odpověď!

To s těmi staršími procesory je zajímavé. Já kupoval 3470 před cca dvěma lety za 1000Kč, nicméně to není nic ořechového.i7 2600k je slušná bestie, na to, že je z ledna 2011.
Tomu nvme rozumím, vezmu větší.
Pokud AMD, tam bych šel býval po 3600, ve hrách je o píď lepší, než 2700X. Co je vlastně ekvivalent k 9700K? O intel problému s bezpečností vím, ale to snad nemá takový vliv na výkon procesoru nebo ano?

Na KC:D Bych byl taky zvědavý, jak ti pojede. :-)

Pokud AMD, tam bych šel býval po 3600, ve hrách je o píď lepší, než 2700X.

To máš pravdu 3600 je lepší i z hlediska spotřeby i případného prodeje při upgradu. Shlédl jsem několik desítek videíí s face-to-face testy. Ale rozdíl není zas tak velký a myslel jsem spíš použitý /nový nemá moc cenu/. Zase většinou v tom testu je top grafika, u mě rozdíl 136 vs 118 snímků hrozit nebude.

Co je vlastně ekvivalent k 9700K?

Podívej se na YT hledej třeba 9700k oc vs 3600. Ekvivalent bude 3700 / 3700x.
https://www.youtube.com/watch?v=6xZoKgG4S2Q
(viděl sem asi minutu).

O intel problému s bezpečností vím, ale to snad nemá takový vliv na výkon procesoru nebo ano?

Vliv na výkon to částečně má a chyb je víc.
U windows 7 si aktualizace ještě vypneš, u Win 10 už tak pán nejsi a pomůže asi jedině osekaná, upirátěná instalačka.

BTW: Radeony 2x00 ještě podporují win7, 3x00 už ne. Pořád to vidím na dualboot.

To znam...resil jsem pred X mesicema :-)
Mel jsem i5 4670( non K )...koupil RDR2 a zjistil ze uz to CPU tezce nedava :-D
Uz driv jsem premyslel o upgradu ale porad si rikal ze to jeste staci...no nestacilo.

Nakonec jsem se dal tvoji "posledni cestou" a vymenil vesmes vse a stalo kolem 45+-. (je fakt ze ja cilil na vykon a co nejmene hluku)
Presedlal jsem na AMD a vzal Ryzen 7 3700X. Desku mam MSI Mortar B450 MAX(mam mATX bednu)
RAMky ty nejlepsi co se vsude doporucujou G.SKILL 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000 (protoze nove Ryzeny celkem dost vyuziji rychlejsi pameti a 3600Mhz je zlatej top - muzes mit jeste lepsi ale cena uz je uplne jinde za par FPS)
Grafiku jsem vzal MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO (chtel jsem aby byla ticha a to tahle splnuje asi nejlip)

Jinak jako chlazeni mam vesmes vsudue Noctuy. Na CPU je NOCTUA NH-U12S a v bedne mam 4x NOCTUA NF-S12A ULN. To vsechno ma i s grafikou a tichym zdrojem za vysledek to ze pocitac ani pri X hodinove zatezi neslysim a teploty jsou u grafiky max 78 a CPU o par stupnu min.

Co je nezvyk oproti starymu intelu je chovani Ryzenu. Chce to si nastavit krivku FANu v Biosu. V defaultu si totiz dost casto a pri kazde kravine "odfukuje" a to je docela otravny.

Ten starej intel mel teploty v klidu kolem 30+- a kdyz se na nem delali bezne cinnosti(otevirani prohlizece atd) tak teplota vesmes vubec nestoupla.

U Ryzenu jsou teploty vyssi a CPU boostuje pri kazde kravine a to znamena ze teploty kratce skoci klidne i nad 50...a jak je v Biosu nastavena defaultni krivka tak se vetrak proste rozjede na vic nez je nutny.
Chce si to proste pohrat s tou krivkou aby to tohle nedelalo :-)

Jasne u kazdy desky to muze byt jinak ale kdyz jsem si s tim hral tak zrovna u tyhle mi prisla v souladu s AMD dost blbe nastavena(a to mam nejnovejsi Bios)

Clovek co tohle ale neresi nejaky teploty hluk atd tak mu to asi bude jedno :-)

Mylis se!

Tohle zacalo delat uz u Skylaku a od Coffee Lake se to projevuje naplno i u Intelu. Vubec to nesouvisi s procesorem, protoze na linuxu se nic takoveho pozorovat neda. Vysvetleni je teda zrejme, problem je u Microsoftu ve Windows.

Konkretne se jedna o "power plan". MS nastavil schema napajeni vhodne pro procesor s maximalne ctyrmi jadry a urcitym chovanim prepinani frekvence, ktere je ovsem na Skylake+ a RyZenu jine a Microsoft to neni schopne predelat tak, aby to fungovalo spravne.

Pro RyZeny se daji na webu AMD doinstalovat upravene schemata napajeni, ale bohuzel, take nefunguji nikterak idealne.

----

Ja jsem zacal situaci zkoumat a podarilo se mi to vyresit za cenu jen mirneho snizeni vykonu:

Jdi do ovladacich panelu, moznosti napajeni, klikni na zmenit nastaveni schematu a klikni na pokrocile nastaveni napajeni pro rezim Rovnovaha. Opis veskere hodnoty.

Vrat se zpet do moznosti napajeni a vytvor vlastni schema napajeni (vlevo Vytvorit schema napajeni).

Nove vlastni schema zaloz na schematu "usporny rezim". Potvrd a uloz.

Nasledne opet otevri pokrocile nastaveni napajeni pro tebou vytvorene vlastni schema a vsechny hodnoty zmen na ty, ktere jsi opsal z rezimu rovnovaha. Doporucuji jen poresit vypinani disku, kteremu bud dam 0 - nevypinat vubec nebo 60 - vypnout nejdrive po hodine. Uloz, restartuj PC.

Od teto chvile bude RyZenu trvat o neco dele (v radu jednotek sekund) nez se dostane do plne zateze a bude mene boostovat, ale zaroven mu prestane litat frekvence zbesile z boostu na nizsi hodnotu pokud procesor nevytezujes (plocha Windows) nebo vytezujes jen nepatrne (prohlizec) a tim prestane litat i cidlo teploty, coz zpusobi tissi chod.

---

Doporucuje se pro RyZen v BIOSu nastavit zpozdeni cteni teplot na 0,7s. Vychozi je 0,1s a desky pro RyZen by tam mely umoznit to menit. Jestli to umi vsechny, netusim, ale moje MSI ano a umi to i Asus u kamose.

No zrovna se náhodou dívám po desce:-)

Jestli do toho půjdu budu muset vzít ASUS ROG Strix B450-F Gaming protože darebáci v tsbohemia k ní dávají herní myš (moje herní tescoprogamer za 300 zdechla) -darebáci v alze k té samé desce dávájí 240gb ssd sice pomalý ale zadarmo se hodí..nu dilema.

RAMky ty nejlepsi co se vsude doporucujou G.SKILL 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000 (protoze nove Ryzeny celkem dost vyuziji rychlejsi pameti a 3600Mhz je zlatej top - muzes mit jeste lepsi ale cena uz je uplne jinde za par FPS)

Náhodou jsem si dneska podobné donesl. Čekám zdražování kvůli viru. 16GB už mám od roku 2012. Nu sem dobrej ocas když je nemůžu vyzkoušet :-)

ASUS ROG Strix B450-F Gaming neni ovsem zadny zazrak, nerozumim proc chcete utracet za tuhle desku kvuli znacce? Kdo ma penize nazbyt, tak X470 je lepsi volba a jinak proste desky MSI jsou nekde okolo 2.500 a tahle deska od Asusu nema absolutne co nabidnout navic, ikdyz asi se jedna o synchronizaci Asus led blikacek, no kdyz vas to bavi.

Rád si nechám poradit.. předpokládám že deska půjde za dva roky z domu, tenhle upgrade nechci mít 8let :-Dproto asi nebudu čekat na B550, na ryzen4, na ddr5 a podobně.
Chci vyzkoušet jak moc je lepší realtek 1200 zvuk, mám repro 5.1 takže chci vzadu 5 audio konektorů a ne tři. Požaduji normálně vypadající zadní panel kde nebude blbých 6 obyčejných usbček. Prošel jsem snad všechny x470 desky a asi jsem podobnou minul. Taky sem prošel X570 desky do 5k ale stejně poruchovou vrtuli navíc nechci /mám v paměti chladič na nforce4/. Jestli 2500 nebo 3600 (a myš či disk) je už skoro jedno.
Je fakt, že mě na B450 sere ta featura, že se při aktivním nvme disku odpojí dva sata porty, nicméně asi všichni výrobci to mají stejně /msi sem četl taky nejmíň dvě desky/. Jiný pro mě podstatný rozdíl proti X470 jsem nezaznamenal. U ROG Strix B450-F Gaming mě serou rozlehlé plastové kraviny - to jsem u jiných desek neviděl. Kvůli auře to fakt neberu, 18 už mi bylo víc jak 2x. Asus je moje oblíbená značka to je fakt. Ale MSI mám taky (s Fx6300).

Shodou okolností taky zrovna strkám do porovnání různé věci, pročítám, koukám na videa a trošku jsem se do toho opřel. Také se mi líbí ASUS ROG STRIX B450, ale spíš E. Je o pár stovek dražší. Vzhled do prosklené case pro mě deska rovna ideálu. Taky nechci fučící x570 desku. Když už to bude mít RGB fičury, šel bych do jejich zprovoznění a vybral k tomu i skříň :D MSI desku mám teď - sice v minulosti problémy (způsobené neschopností uživatele), ale musím uznat, že i když se jedná o letitý hardware, z levného segmentu, deska frčí bez sebemenšího problému a je to nejspolehlivější počítač, jaký jsem kdy měl.
- nicméně se mi MSI desky nelíbí vzhledově :-(...

E a F je ale rozdil, E je jeste drazsi, ale ne tak odrbana jako F.
I F samozrejme funguje, kamos ji ma, jen se mi zda neadekvatni za tu cenu.

Jinak chtelo by to nejakeho odbornika, ja se o AMD nikdy moc nezajimal, ale bylo mi receno, ze na 3800X je lepsi X470, tak jsem do toho sel.

Co teda by melo byt, ze PCIe3.0 maji obe desky pro grafiku 1x16 a jinak uz ma B450 jen PCIe2.0, zatimco X470 by mela mit jeste dve linky PCIe3.0 vyuzitelne pro M.2 NVMe nebo pro dalsi PCIe slot.

Radeji si to jeste poradne prover.

Přehled desek pro amd s fotkama zadních panelů, detailama, super !

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit#gid=2112472504

Tak já už mám po třech dvouapůldeckách uzavřeno výběrové řízení i objednávku.

Rozhodl jsem se, že to nebudu hrotit, vezmu levnou základní desku s B450 který sice není ideál /šaškárna s pcie linkami-max pcie + 4 sata/ ale ale s čipsetem 470 je zhruba o 1000 kč dražší a ani ten se mi nezdá že nedostatek pcie 3 linek má nějak extra vyřešeno. Čipset 570xt by to řešil, cenově je už mezi 4-5 tisíci ale vrtuli na čipsetu nechci. Obecně se čeká tenhle rok příchod B550, který to snad už bude mít vyřešený.

Procesor nakonec 3600x zase za rok, dva to střelím a bude o něj větší zájem než o 3700x. 3700x má nižší základní takt - tak to by zas bylo potřeba trošku připláznout na 3800X a sme skoro na 10ti :-)

Uvažoval sem Gigabyte B450 AORUS PRO za nějaké 3039 a potom ty dva asusy. Dárek 240GB SSD v podobě kingstonu rozhodl.
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING mi bude stačit, připlácet 400 za wifi nebudu /mám ji na P8z77v pro a jednou sem ji použil na zkoušku/.

Deska má PS2 tak je údajně instalace Win7 možná.

Finalisté
[89271-poradna-png]

Super počin, gratuluji!
Sakra, sakra, mně se ta tvoje tabulka ale hejbe pomalu...:D
Já zase našel toto. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview?sle=true#gid=639584818 Též docela zajímavé..

Nicméně můj rozpracovaný košík vypadá takto : https://www.czc.cz/241079,264414,272818,253492/kody
*Na RGB asi kašlu. Musel bych se rozvášnit, koupit novou bednu, dobré větráky, RGB regulaci, chladič a vycházelo mi to na 4000+ jen kvůli komedii. To dám pak raději do karty. Nicméně jestli jsou ty ramky pro AMD optimální, ať si uvnitř klidně svítí. Rozhodl jsem se jít cestou nenápadného upgrade, alespoň to nebude tak nápadné před přítelkyní. :D

Nojo, ale poslední otázka. Čím to chladit? https://www.czc.cz/silentiumpc-fortis-3-he1425-v2/177528/produkt - tohle je údajně málo, tak asi rovnou tuhle bestii - https://www.czc.cz/noctua-nh-d15/151820/produkt
Nechci aby to (viz. výše) přidechovalo při každým kliknutí v prohlížeči.

*edit : tak jsem kouknul důkladněji na fotky a s tou Noctuhou jsem to vzhledem k mojí bedně asi přehnal.. :D

:-)tu tabulku sem hledal, už jsem ji viděl před časem.

No takže tyhle obyč. desky OK, na OC 3600 ještě jo, na osmíjádro už ne.

Jenom nevím proč to nebereš v alze, kingstony jsi sbíral :-) tak bys měl dva 240 a tu 120gb ještě střelíš. Zase jak se nám ty hra stěhují z jediného Steamu po různých nových klientech můžeš je alespoň rozhodit na víc ssd :-)

Nojo, ale poslední otázka. Čím to chladit? https://www.czc.cz/silentiumpc-fortis-3-he1425-v2/177528/produkt - tohle je údajně málo, tak asi rovnou tuhle bestii - https://www.czc.cz/noctua-nh-d15/151820/produkt
Nechci aby to (viz. výše) přidechovalo při každým kliknutí v prohlížeči.

Nad tím se zamyslím zítra. Moc vína. Podívej se na foto 3 u desky, podle mě ty plasty budou zavazet.
Taky se musím zamyslet nad VGA :-(

Jinak ten Kingdom je na i7-2600k a GF 660 relativně ještě trochu hratelný, venku mám mezi 20-30fps. Rozlišení FHD, střední detaily (autonastavení všeho). Chtěl sem ukázat nějaký graf přímo ve hře ale nerozjel sem to. Hrál sem asi 5minut.

vzal jsem https://www.alza.cz/scythe-mugen-5-rev-b-d5092651.htm?o=1
plus bílou pastu /kdoví co k tomu zas bude za sračku co zasere všecko/
https://www.alza.cz/cooler-master-ic-value-v1-d322952.htm

Tak v neděli bych mohl vyfotit jak to sedí jestli mi to alza dochystá.

BTW
Sehnal sem i lepší grafiku než moji GT660 - GT 1050 Ti s víc jak rokem záruky za 2250 a ještě mi to borec dovezl. Taky blikající.

uvažoval jsem z prdele i o gelid-solutions-sirocco-d5556155.htm když už kolotoč tak komplet :-)) ale na druhé fotce je vidět jak moc velkej střed ten fajn má.
Mohl sem Redmaxovi natočit video. Mám to vymyšlený vždycky vyberu peníze, odkryju dekl bedny, ukážu cirkus a bude.