Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SQL dotaz

MAm tabulku kde su osobne udaje, napr. cislo , meno atd atd. Nasledne je v druhej tabulke cislo (z prvej tabulky - kluc), a typ auta a spz. Niekto ma jdno, niekto 3 nizkto ziadne . . . ako zadat dotaz, aby mi k vypisu do riadku zadal polozky z prvej tabulky (to nieje problem) ale pridat k tomu do toho isteho riadku aj polozky z tabulky aut - teda ten co ma 3 auta bude mat napr plus 2x3 stlpce - typ a spz. Kazda osoba z [rvej tabulky musi mat iba jeden riadok. Ak by som to mohol mat v tolko riadkoch kolko ma kazdy aut, to sa mi podarilo, ale do jedneho riadku . . . . da sa to vobec? a musi to by iba select, nie nejaka procedura . . .

Kdyby v tabulce auto bylo pořadí = 1,2,3
šlo by napsat

select majitel.jmeno,prvni.typ,prvni.spz,druhe.typ,druhe.spz,treti.typ,treti.spz
from majitel
left join auto as prvni
on majitel.id=prvni.id and prvni.poradi=1
left join auto as druhe
on majitel.id=druhe.id and druhe.poradi=2
left join auto as treti
on majitel.id=treti.id and treti.poradi=3