Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mizi tiskove ulohy, tiskarna netiskne

Dobrý večer, nevím, zda se tu mohu zeptat, ale je tu někdo, kdo rozumí vztahu tiskárny s notebookem? Máme HP LaserJet Pro MFP M26nw, dříve normálně fungovala, i s tou funkci WiFi tisku. To pak přestalo fungovat a teď nechce tisknout dokumenty ani přes kabel. Když rozkliknu tiskovou frontu, tak než se stihne dokument vytisknout, tak se sám odstraní. Kopírování funguje i tisk zkušební stránky přes HP Print And Scan doctor šel...
P.S. několikrát jsem odinstalovala všechen software i samotnou tiskárnu z ntb....
Děkuji ?
Upravena velikost písmen. (karel)

má to lan kabel do routeru i usb. wifi připojení tiskárny bych zatím ignoroval.
ovladač to má údajně od win xp až po win10.

jak je to teď připojené k pc nebo do sítě?

p.s.: může některý správce zrušit ten capslock? nevidím důvod, proč tu po sobě nechat nevychovaně řvát.

u instalace usb krámů se kdysi postupovalo:
- nejdřív driver
- potom připojit tiskárnu, ten instalační průvodce k tomu sám vyzve.
staženy poslední ovladače od hp?

jedna technická: ve win10 dostal m$ skvělý nápad v pc průběžně rozdrbávat ovladače, tj. v rámci aktualizací nahrazovat "vylepšenými" verzemi. po 5 letech začínají pomalu ale nejistě přicházet na to, že to není dobrý nápad.

zvýrazňování nadpisů je hnus.

Už jsem to zkoušela. Bez výsledku :(
Tak se na mě nezlobte, já si z toho chtěla udělat legraci, už jsem tak zoufalá, přes čtyři hodiny se a tím patlam a nic nepomáhá...furt se sám odstraní tiskové úlohy :(
Všimla jsem si, že aktualizace nám vždy záhadně zk...azily počítače... Modrá obrazovka po provedení aktualizací a jiné...ale teď mě štve ten tisk...

nějaké modré obrazovky? to je docela zajímavá informace, i když není jisté že to s tím souvisí, ale za kontrolu stojí.
stáhnout a spustit: nirsoft bsod viewer
nahoře to bude udávat název chyb (taky capslockem), vpravo potom sloupec "caused by driver".
ta historie chyb by totiž mohla něco napovědět, čili jeden screen by se hodil. neregistrovaní to můžou fouknout na nějaký imagehosting.

pro jistotu: není tam doinstalovaný nějaký antivir?

w10 mají nějaký defender, je stejně zbytečný jako všechny ostatní antiviry. prostě ho tam mít a zapomenout na něj.

antiviry nejsou schopné rozeznat škodlivé doplňky/rozšíření prohlížečů. uživatelé chrome mohou mít promořený prohlížeč i zbytek pc a antiviry si nemusí ničeho všimnout.

pokud na antivir člověk věří a dokonce spoléhá, je to omyl.
musí v tom případě počítat s tím, že zvláště placené komplexní balíky kromě běžných falešných poplachů přidávají i nekompatibility se systémem, už se to to řešilo mnohokrát.
nemůžu tvrdit jistě, že za úchylným chováním tiskového spooleru je zrovna antivir. ale při hledání podivné závady, že něco samo mizí, je dobré vypnout všechny takové hlídací krámy cizího původu, které nejsou normální součástí windows.

stejně tak když je pc zamořený instalací nějakého "optimizéru" typu ccleaner a podobný shit, co se automaticky spouští při startu - zakázat nebo rovnou raději odinstalovat.

Aký OS?

Vo Windows skontroluj v Services: Print Spooler. (nastavenie Automatické). Reštart PC.

Služba dočasne ukladá súbory na odsolenie dát pre miestu tlačiareň do zložky:

%systemroot%\System32\spool\printers\*

v cmd.exe: net start spooler

Skontroluj ovladače.

Nebola pred týmto "konfliktom" náhodou aktualizácia OS. Lebo ak áno a nemáš zakázané aktualizácie ovládačov - tak ti skvelá spoločnosť Microsoft tam napchala ich vlastné ovládače (ktoré často nespolupracujú s perifériami).
Nájsť na stránke výrobcu tlačiarne pre svoj model zodpovedajúci ovládač pre daný OS, stiahnuť, uložiť niekam (aby sa našiel :-D ), v správcovi zariadení na tlačiarni - vo vlastnostiach dať aktualizovať ovládač (ale nie vyhľadať na sieti!!!! - podstrčiť ten stiahnutý!) a po reštarte by to malo fungovať.

Inak - vždy je zásada: pri tlačiarňach najskôr inštalovať ovládač, na výzvu potom pripojiť a zapnúť tlačiareň. OS potom priradí ten správny ovládač správnej tlačiarni.

Ak sa to robí opačne - tak OS vyhľadá ovládač na sieti a nainštaluje, lenže najskôr hľadá u M$.

Těžko říct, kdy se to stalo...ale skoro od začátku takto zlobí, pak se umoudřilo a fungovala aspoň na kabel, když ne na WiFi tisk, ale teď nic, ani po různých doporučených postupech...ani naše obyč tiskárna od HP nějaká Deskjet 1515 tohle nedělala, jen to byla hlučná krava :) :(

Mno, u HP nesmíš udělat instalaci s připojeným zařízením (myslel jsem, že je to minulostí, ovšem středověk trvá). Odpojit, odinstalovat komplet {soft i ovladače}, restart, nainstalovat a /až instalátor vyzve/ připojit. Tak to u HP chodí už miliardy let.

Takto jsem to dle rad od někoho jiného už udělala a stejně netiskne? :( vymazala software, odpojena tiskárna, pak nainstalovala software a až na výzvu programu jsem připojila tiskárnu
Úspěch byl, že to vytisklo testovací stránku, ale až napodruhé, ale pak klasické tisknutí nic...

čili to je tiskárna v usb režimu.
zdá se mi, že umí i připojení jako síťová tiskárna přes lan kabel. třeba to konečně zabere.
s takovým chováním tiskového spooleru jsem se ještě nesetkal.

je služba spuštěna?
zmáčknout win+r -> spustit cmd.exe -> vepsat příkaz: net start

> net start
Zařazování tisku (spooler)