Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VirtualBox - Pripojenie cez Wi-Fi (nie Ethernet)

Zdravím, je nejaká možnosť ako sa pripojiť cez Wi-Fi na vzdialenom PC cez VirtualBox? V nastavenia, v kolónke Network som nastavil Bridge, a zvolil som tam Wi-Fi USB Adapter (mám PC pripojený ku Wi-Fi pomocou USB). Problém je v tom, že vzdialený OS si myslí, že je pripojený cez Ethernet kábel.

Obávam sa ale, že sa to dať nebude. Prečítal som si nejaké články na internete, aj pozrel nejaké videá na YouTube, a všetko je v podstate o tom istom. Na internete som sa už aj dočítal, že cez Wi-Fi nie je možné pripojiť Guest PC, teda vzdialený počítač. Rád by som ale tomu neveril.

Dodatočná otázka:

Má povolenie virtualizácie v BIOS-e nejaký vplyv na výkon PC? Nezaťažuje nejako HW? Je skutočne Virtualizácia čisto len pre to, aby sa na danom PC mohol spustiť virtuálny PC?

Zkus podle tohoto postupu:

Follow The Steps:

1. Go to Settings of our VM (Which you have created).
2. Go to Network.
3. Select any Adapter (Adapter 1, Adapter 2, Adapter 3, Adapter 4)
4. In “Attached to” select “Bridged Adapter”.
5. In “Name” select your <wifi driver name>.
6. Then click OK. (Right Bottom)
7. Then turn Off WIFI in your Host OS.
8. Then Run OS in VM which is installed in VM.
9. Then when you see Destop of your OS in VM.
10. Turn On WIFI in Host OS.
11. Then Turn On Wifi in VM OS (if not already).

make sure to enable Adapter (What you have selected in step 3) in VM.

I hope this will help, as this worked for me.

zdroj: https://www.quora.com/How-do-I-enable-a-wireless-adapter-on-VirtualBox

Ďakujem za radu, ale nefunguje to. Stále si ten OS myslí, že je pripojený cez Ethernet kábel. Skúšal som už rôzne OS (WinXP, 7, 8.1, 10, Linux Ubuntu, Kali Linux) a všade je to to isté. Aktuálne sa to teda snažím sprevádzkovať na Kali Linuxe, keďže je to posledný OS, ktorý som inštaloval, a už sa mi tam nechce späť inštalovať iný OS. Takže som tam nechal Kali Linux. Kali Linux aj z toho dôvodu, lebo ponúka hackerske nástroje. Samozrejme ja hacker nie som, ale našiel som si na YT jedno video, a tak ma to zaujalo. Chcel som teda otestovať na svojej Wi-Fi, či dokáže zistiť heslo napr. cez wifite alebo Fern WiFi Cracker. Lenže mi to píše, že nenašlo žiadne dostupné WiFi siete. Nenašlo ich pravdepodobne preto, lebo OS (keďže beží na VB) si myslí, že je pripojený cez Ethernet. Skúšal som všelijaké návody, ako sa pripojiť cez Wi-Fi, ale žiadny nepomohol. V Network (nastavenia VB -> OS) mám nastavený Bridget Adpater, a keď som v pokročilom nastavení od-škrkol "Ethernet cable" (alebo také čosi), tak ma to vo virtuálnom stroji nepustí už vôbec ku internetu (internet v takomto prípadne nejde vôbec).

PS: Skutočne mi nejde len o to hacknúť niekomu Wi-Fi, alebo sa mu "nabúrať do pc". Všetko si chcem otestovať na vlastnej Wi-Fi, a vlastnom PC. Ak by mi skutočne išlo o to niekomu uškodiť, tak by som sa s tým nekašľal, a hodil by som si Kali Linux na svoj normálny PC, na druhý HDD.

Usetrim ti cas.
Nejde ti to preto, ze nemas kompatibilnu wifi s VB
Riesenie je pouzit usb wifi bazmek.
Ale ziadnu siet s tym nehacknes.
Potrebujes totizto usb bazmek s podporou injektaze a to je len maloktori typ. Navyse ak aj nieco vygooglis musis sa trafit do generacie, pretoze vyrobcovia ako TP-Link a spol castokrat predavaju v jednom obale rozne zariadenia (menia chipsety medzigeneracne a pod).
Programy, ktore si chcel pouzit potrebuju presne tieto nastroje, ktore nemas a keby si ich aj mal potrebujes este nejaky sikovny slovnik, kde sa bude nachadzat tvoje heslo, ktore ak sa tam nenachadza (co isto nie) tak budes musiet pouzit brute force a to by si sa musel nechal hibernovat na par stoviek rokov, aby si prekonal svoje wpa/wpa2.
Staci ti to takto?
Btw never vsetkemu co vidis na YT.
Ak sa chces nieco naucit mozes sa pozriet na moje bradate clanky.
https://pc.poradna.net/articles/344738-hackujeme-lan-siete
https://pc.poradna.net/articles/345083-ne-bezpecnost-bezdrotovych-sieti-hackujeme-wlan-siete

Ešte nejaké rady prosím? :/

Skúsim ešte na miesto x86 verzie hodiť do VB x64 verziu. Ale pochybujem, že to nejako pomôže...

BTW: Skúšal som len tak zo srandy nainštalovať Kali Linux na svoj PC (na druhý HDD), a inštalácia vždy skončila s chybou ohľadne CD-ROM-ky, ktorú ani v PC nemám :D.

...Ale neriešme teraz prosím prečo mi nejde nainštalovať kali linux na PC. Vráťme sa ku Virtualbox-u :-).

Fajn... snažím sa teraz nainštalovať driver na Wi-Fi adaptér. Riadim sa podľa tejto inštalácie a som v tom úplný lajk. Aktuálne som sa zasekol pri kroku "2.1.3: Compile Driver Source". Píše sa tam "Use Terminal to go to the driver directory. Run the following commands to compile the driver", absolútne nechápem, do akej zložky s ovládačom sa mám presunúť v termináli.

Fajn... vzdávam to. Absolútne sa v tom nevyznám, čo kde mám inštalovať.

Bol by tu prosím niekto taký ochotný, a vytvoril image na kali linux, kde je už wifi adaptér nainštalovaný? Alebo aspoň napísať nejaký návod polopate tzv. napísať návod pre totálnych debilov (ako som ja). Ja si už naozaj s tým neviem rady... som ochotný aj zaplatiť po dohode...

Tak som na to prišiel.

Nainštaloval som si W7, a tam skúsil Wi-Fi. Funguje na jednotu, čiže už viem, ako na to a že to funguje.

Takže teraz čo musím spraviť, je na kali linux nainštalovať ovládač pre môj wi-fi USB adaptér. Ale tu nastáva ďalší problém... AKO. Pretože keď v zložke, kde je stiahnutý driver, napíšem "make", tak to síce začne dačo "načítavať", ale skončí to chybovou hláškou.

Hľadaj lepší driver. Doporučujem to hľadať podľa toho, čo je napísané v README akú to potrebuje verziu jadra. Tento driver je starý, potrebuje opraviť funkciu 'timer'. Tá bola v jadre zmenená niekedy od verzie 4.6 (nevviem presne). Ďalšia možnosť je, že si tú funkciu opravíš. Na Linuxe sa to našťastie dá. Je k tomu všetko potrebné včítane zdrojákov jadra a drivera.

Niekto netusi aky driver si si stiahol, nikto netusi, ci si umoznil VM pristup k usb vo VB (standardne tusim povoleny nie je), takze este raz...vybodni sa na to, pretoze ides na to uplne zle.
Kedze nikto nevie (ani ty), aky chipset mas vo vnutri toho usbecka pozri sa ako ho vidi OS (pripadne si to pozri v tom windowse). O tom chipsete si nieco pocitaj, ci je vhodny na tvoje hratky.
Potom musis skontrolovat, ci to usb vidi Kali, ak ano tak si pozries zoznam sietovych rozhrani, ak tam bude len ethernet stiahnes si spravny ovladac a ten bud zkompilujes, alebo pouzijes uz dodany skript.
Ak vsetko prebehne pozries sa opat, ci vidis usb v zozname sietovych zariadeni. Ak ano mozes uz postupovat podla navodu z videa.
Opakujem, ze si svoju siet nehacknes, tie videa na YT utocia na siete s heslom 12345678, pripadne si podstrcia vlastne heslo do slovnika, takze tie videa su kapanek pocheatovane.
Zamerne som ti nepisal ako sa to robi konkretne, pretoze prave na toto mas prist sam ak ma mat tvoja hackerska buducnost nejaky vyznam.

Aké krásne dlhé komentáre píšeš :). Keby boli aspoň o nejakej rade, ako postupovať, alebo že by si mi napísal čo presne mám stiahnuť. Ale to nehrozí že? Na miesto toho mi tu radšej napíšeš, nech sa na to vykašlem. A pritom chcem len poradiť, ako na virtualbox-e spevádzkujem Wi-Fi, resp. ako na Kali Linux sprevádzkujem Wi-Fi. Vidíš snáď niekde, že by som napísal "Čavte ľudia, chcem sprevádzkovať wifi na virtualboxe lebo chcem háčkovat."? Nie, nevidíš. Tak by som ocenil, ak by si mi poslal napr. nejaký link presne na môj model (TP-LINK TL-WN722N (Verzia 2)). A toto je tvoja odpoveď teda na každého užívateľa tu na poradni hej? "Vybodni sa na to." Pekná rada :), skutočne, vyrieši veľa problémov... :)

Napíšem pravdu... zatiaľ mi tu nepomohol ani jeden človek, a to je tu už 25 / 26 odpovedí. Na riešenie prichádzam úplne sám. Ako... ja som sem nezaložil túto tému preto, aby som si tu vypočul "vybodni sa na to". A čo ak sa na to nevybodnem? Čo ak nad tím budem drtiť hlavu, dokiaľ nad tým neprídem?

Ľudia... uvedomte sa. Príde sem človek, ktorý reálne potrebuje pomoc napr. s PC. A dostane tu odpoveď podobnú ako napísal vyššie fleg? To naozaj skôr príde na riešenie ten človek sám, než sa tu dočká odpovede.

Ako... fleg ja viem že si Admin, a že to, čo tu teraz píšem sa nad tým pravdepodobne smeješ, a chystáš sa mi zrejme vymazať tento komentár. Alebo jednoducho "jedným uchom dnu, druhým von". Ale ja naozaj potrebujem radu. Nie každý sa vyzná do počítačov a internetových sietí dokonale. Tak to prosím ber na vedomie.

Tak ešte raz. Bude niekto taký ochotný, a pošle mi presne link na Kali Linux (link na driver) a návod na inštaláciu? Návodom na inštaláciu myslím, že ako sa inštaluje všeobecne program na Kali Linux-e. Nepotrebujem, aby ste mi sem teraz hodili inštrukcie. Podľa inštrukcií som sa riadil, a bez úspechu.

Pozri synko...kedze som starsi mam nieco co ty nie a to su skusenosti.
Ver, ci never v lese zije vever...nie teraz vazne, ver, ci nie, ale pomohol som ti. A velmi.

Napíšem pravdu... zatiaľ mi tu nepomohol ani jeden človek, a to je tu už 25 / 26 odpovedí. Na riešenie prichádzam úplne sám.

Prva veta je blbost, druha je prave to, v com sme ti pomohli...nikto ti tu nedal riesenie, ale dostal si hinty a siel si si po tej ceste sam. A riesenie ako si povedal je uz v dohladne.
Problem dnesnych mladych je, ze ak im nedas riesenie na tacke (kompletne) vykaslu sa na to. Si mlady, setril som tvoj cas radou vybodni sa na to. A mozno som ta tym nastval a ty si venoval tomu cas a usilie a vyriesil si to sam.
Chapes?
Asi nie, ale ked budes starsi pochopis. Snad.
Rozlucim sa s tebou s prislovim...ak chces nakrmit hladneho cloveka nedaruj mu rybu, ale nauc ho chytat ich.
A my ta ucime tie ryby chytat.
P.S. Kludne sa spytaj ak budes mat naozaj problem, okrem navedenia na spravnu cestu som ochotny aj poradit ak uz budes zufaly a budem vidiet, ze tu radu ocenis a niekam a posunie.

Najlepšia cesta ako pnohodnotne používať Kali Linux je zohnať taký wifi adaptér, ktorý to distro podporuje. Je na to jeden podstatný dôvod. Žiadny driver, ktorý by si inštaloval neumožňuje vysielanie v monitor móde. To umožňujú len drivery, ktoré sú súčasťou toho distra. Drivery v tom distre sú upravené pre potreby toho distra.

Fajn... vzdávam to už na totálku.

Robil som všetko podľa návodu tu: https://youtu.be/BKQXcOH9zCE (doslova Copy&Paste (inak sa s tým systémom ani nedá...)) a samozrejme, že týpkovy vo videu to ide na jednotku, a mne to pri každom príkaze napíše chybu, ktorú musím ešte googliť a opravovať...

Kašlem ja už na to. Dávam vám ponuku:
Kto mi to urobí (po dokončení systém Exportuje a pošle mi .ova súbor), som ochotný zaplatiť danému človeku kľudne 450,-€. Ja už si s tým neviem rady... ten systém úplne odmieta spolupracovať. Stále sa vždy nájde niekde nejaká chyba. Ja neviem... asi som si stiahol nejakú zabugovanú verziu Kali Linux-u. Takže... kto mi to urobí -> odmena 450,-€ PayPal/prevod na účet.

Tak som to nejako spravil :D. Random som hádzal príkazy do terminálu a nejako sa to "samo spravilo". Samozrejme keď som zapínal monitoring, tak "Network is not running", ale Wi-Fi pred tým šla. Keďže sa mi to nedarilo zapnúť (internet), tak som reštartoval virtuálny stroj, a potom to už nešlo vôbec :). Kašlem už na to.

Takže ponaučenie: Ak chceš niekomu zistiť prihlasovacie údaje, najmi si hackera, a nevymýšľaj kraviny ako ja :D :D

Ale chcel by som pochopiť ešte jednu vec:

Keď chcem použiť Wi-Fi na virtuálnom stroji, môj postup je následovný:
1) Zapnem stroj, a počkám kým nabehne plocha.
2) Idem do "Device" -> "USB" a tam v záložke USB nastavím USB Filter na moju USB Wi-Fi, ktorá je v tomto prípade označená ako Realtek.
3) 2x Kliknem na pridaný Realtek, a úplne dole je "Remote", tam nastavím na "Yes".
4) Kliknem na OK a vrátim sa späť ku virtuálnemu stroju.
5) Kliknem opäť na Device -> USB a tam si zaškrtnem "Realtek...", teda môj Wi-Fi USB adaptér.
6) Zoberie si to Wi-Fi z môjho PC (takže ja sa na svojom PC nemôžem pripojiť k internetu) a ide mi Wi-Fi na virtuálnom stroji.
Má to však ale háčik, tento môj postup. Občas sa to zvykne "bugnúť", a napr. keď reštartujem virt. stroj, tak sa to nepripojí na Wi-Fi, a nejde mi Wi-Fi ani na mojom PC. V Device->USB zmizne odtiaľ kolonka "Realtek..." takže vždy musím USB Wi-Fi vysunúť, a znova zasunúť do PC. Potom to znova funguje... Neviem teda, či je chyba v mojom postupe (ak hej, napíšte mi prosím, aký je správny postup), alebo je skrátka virtualbox ohľadne tohoto "zabugovaný".

Robis to cele zle, pretoze ides podla blbych videi a vobec netusis, co robis. Filtrovat usb vobec nemusis napriklad.
Stravil som teraz vdaka tebe isty cas s tym a mozem povedat, ze Kali nie je zdaleka privetivy voci zaciatocnikom a neodporucam ho moc ako prvu distribuciu.
Problemom tvojej wifi je samozrejme je, ze nativne nepodporuje promiskuitny mod (oznacovany ako monitor) a tak je treba z jadra vyhodit povodny ovladac a nahradit ho inym modulom, ktory si predtym, ale musis sa skompilovat a dostat do jadra.
Tento modul navyse nie je kompatibilny na kazdom jadre a tak je celkom alchymia trafit verziu ovladaca do verzie jadra.
Akonahle sa ti toto podari je to uz pomerne trivialne vsetko, takze pouzijes vsetky programy z rodiny air (airdump, crack, play) a dostat sa k vytuzenemu handshake nie je tazke a potom pride zaverecna faza ziskania hesla z wifi siete.
Kedze zaver je prave tym velkym tajomstvom nebudem ho tu prezradzat, kedze pockame na tu tvoju vyplatu a to ako sa rozhodnes;o).

Iba trochu poopravím.
- Promiskuitný režim je to, kedy karta registruje aj frejmy, ktoré niesú určené pre moju stanicu. Tu je ale problém so šifrovacím kľúčom, pretože každé AID (association ID) má vygenerovaný iný kľúč, ktorý navyše rotuje. Našťastie pre niektoré veci to nieje potrebné.
- Aby tie hackovacie programy fungovali je potrebné aby driver okrem promiskuitného režimu mal podporu aj pre RFMonTX režim. To je vysielanie v monitor mode. Klasický monitor mód väčšiny driverov túto vec nemá vôbec naprogramovanú a niektoré drivery nemajú ani podporu monitor módu.

Ak by existoval driver s podporou RFMonTX, tak by nebolo treba používať Kali a tie hackovacie appky by fungovali aj v normálnom distre napríklad Fedora, Ubuntu. Mne to napríklad na Fedore funguje, ale ja som si driver upravil tak, aby to fungovalo.

Vdaka za poopravanie, teraz si dovolim ja teba.
Kali nie je vobec nutne pouzivat, pretoze rovnaky postup mozem pouzit aj v klasickom distre napriklad Debiane.
Kali ma jedinu vyhodu, ze zozbieral uz dopredu software, ktory budem potrebovat, napriklad rodinu air*-ng, pripadne je tam vygenerovany uz mensi wordlist, alebo je tam JTR na jeho vygenerovanie a pod. Takisto ma uz v jadre kopec ovladacov na vsemozne wifi karty, takze vacsinou nemusim svoju kartu pracne hladat.
Kali sa imho na wifi moc nehodi, skor je lepsi pre klasicke vulnerabilities na smb a podobnych protokoloch, ale aj to sa hodi skor na starsie nezaplatovane distra (XP, Win7 a pod). Ako na ucenie je to ok, ale do praxe nie moc pouzitelne.
Navyse ako som povedal tak vsetky hackovacie videa na YT su pocheatovane a maloktory autor to tam spomina...vacsinou maju len bombasticky nazov ako hackol 3 siete do 5min a pod.

jj, je to tak ako píšeš. Rodinu air*-ng je možné dostať snáď na akékoľvek distro. Je to bežne v repozitároch. Hackovacie videa na YT som ešte nepozeral. Nemám potrebu, pretože to robím inak ako väčšina rýchlo kvasených hackerov. Najprv sa naučím teóriu ako to funguje a potom si to overujem nástrojmi.