Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Java - Jak projít v Timeline celé pole?

Dobrý den,

Potřebuji upravit tento kód

import javafx.animation.KeyFrame;
import javafx.animation.Timeline;
import javafx.scene.Scene;
import javafx.scene.layout.Pane;
import javafx.scene.paint.Color;
import javafx.scene.shape.Rectangle;
import javafx.stage.Stage;
import javafx.util.Duration;

public class Example extends javafx.application.Application {

    int index = 0;

    @Override
    public void start(Stage primaryStage) {
        var rectangle = new Rectangle(200, 200, Color.BLACK);
        var list_of_color = new Color[]{Color.PINK, Color.MAGENTA, Color.RED, Color.GREEN, Color.YELLOW, Color.TURQUOISE, Color.BLUE, Color.ORANGE};
        rectangle.setOnMouseClicked((t) -> {
            var timeline = new Timeline(new KeyFrame(Duration.millis(400), (event) -> {
                rectangle.setFill(list_of_color[index]);
                index += 1;
            }));
            timeline.setCycleCount(list_of_color.length);
            timeline.play();
        });
        primaryStage.setTitle("Example!");
        primaryStage.setScene(new Scene(new Pane(rectangle)));
        primaryStage.show();
    }

    public static void main(String[] args) {
        launch(args);
    }

Jde o to, že musím vytvořit řídící proměnou, abych mohl v timeline projít postupně všechny prvky pole.
A problémem je, že v lambda výrazu nelze používat local variable (local variable referenced from a lambda expression must be final or effectively final), proto jsem musel použít global variable.

Nevíte, prosím Vás, jak to upravit, abych globální proměnou nemusel použít?

Děkuji

Ahoj

Jde o to, že musím vytvořit řídící proměnou, abych mohl v timeline projít postupně všechny prvky pole.

[Jen tak plácám]

Java není úplně můj šálek kávy, ani jsem příklad příliš neprocházel do detailu.
Možná napíši hloupost, ale proč to pole jednoduše neproiteruješ?

Něco jako:

@Override
    public void start(Stage primaryStage) {
        var rectangle = new Rectangle(200, 200, Color.BLACK);
        var list_of_color = new Color[]{Color.PINK, Color.MAGENTA, Color.RED, Color.GREEN, Color.YELLOW, Color.TURQUOISE, Color.BLUE, Color.ORANGE};
        rectangle.setOnMouseClicked((t) -> {
            var timeline = new Timeline(new KeyFrame(Duration.millis(400), (event) -> {

                         for (Color color : list_of_color) {
                               rectangle.setFill(color);
                              }

             }));
            timeline.setCycleCount(list_of_color.length);
            timeline.play();
        });
        primaryStage.setTitle("Example!");
        primaryStage.setScene(new Scene(new Pane(rectangle)));
        primaryStage.show();
    }

    public static void main(String[] args) {
        launch(args);
    }

Pokud je nežádoucí, že prohledávání začne vždycky od prvního prvku, můžeš si odvodit vlastní třídu Color, která bude mít navíc pro tuto příležitost property
enum used -> true, false.
A to zohledníš při podmínce při použití.

[/Jen tak plácám]

Otázka je, čo vlastne chceš dosiahnuť. S JavaFX nemám skúsenosti, ale ak sa má po každom kliknutí spustiť animácia s nasledujúcou farbou, tak si stav niekde musíš pamätať. To, čo máš, by mohlo fungovať. Inak ak chceš meniť stav v lambde, tak môžeš použiť wrapper, ktorý bude final, ako napr. AtomicInteger.

Ak chceš na jedno kliknutie prejsť všetky farby, tak v tom prípade to bude vyzerať nejako takto:

rectangle.setOnMouseClicked(mouseEvent -> {
    final var timeline = new Timeline();
    Arrays.stream(COLORS)
            .map(color -> new KeyFrame(Duration.millis(400), event -> { rectangle.setFill(color); }))
            .forEach(timeline.getKeyFrames()::add);
    timeline.setCycleCount(COLORS.length);
    timeline.play();
});

Napadlo mě nevytvářet Rectangle, ale objekt vlastní třídy extend Rectangle, který by měl navíc field int. A s tím bych pracoval. Nicméně, lepší je použít AtomicInteger.

Děkuji. Nejslibněji vypadá Váš kód. Bohužel nefunguje (Rectangle se změní rovnou na poslední barvu v poli) a nepřišel jsem na to, jak to opravit. V čem je, prosím Vás, problém?

Po prečítaní dokumentácie to vyzerá tak, že prvý parameter KeyFrame je čas, v ktorom má daná zmena nastať (pôvodne som myslel, že je to doba trvania frame-u). Takže ju treba vypočítať podľa indexu, asi takto:

IntStream.range(0, COLORS.length)
        .mapToObj(index -> new KeyFrame(Duration.millis(index * 400), event -> { rectangle.setFill(COLORS[index]); }))
        .forEach(timeline.getKeyFrames()::add);

Ak má byť farebný prechod plynulý, tak by som si pozrel dokumentáciu k FillTransition.

Ano, vím o FillTransition. Šlo mi pouze o znázornění mého problému. Každopádně perfektní. Už to funguje. Děkuji

Výsledný kód teda vypadá:

import java.util.stream.IntStream;
import javafx.animation.KeyFrame;
import javafx.animation.Timeline;
import javafx.scene.Scene;
import javafx.scene.layout.Pane;
import javafx.scene.paint.Color;
import javafx.scene.shape.Rectangle;
import javafx.stage.Stage;
import javafx.util.Duration;

public class Example extends javafx.application.Application {

    @Override
    public void start(Stage primaryStage) {
        var rectangle = new Rectangle(200, 200, Color.BLACK);
        var list_of_color = new Color[]{Color.PINK, Color.MAGENTA, Color.RED, Color.GREEN, Color.YELLOW, Color.TURQUOISE, Color.BLUE, Color.ORANGE};
        var timeline = new Timeline();
        rectangle.setOnMouseClicked((t) -> {
            IntStream
                    .range(0, list_of_color.length)
                    .mapToObj(
                            index -> new KeyFrame(
                              Duration.millis(index * 400), event -> {
                                rectangle.setFill(list_of_color[index]);
                              }
                            )
                    .forEach(timeline.getKeyFrames()::add);
            timeline.play();
        });
        primaryStage.setTitle("Example!");
        primaryStage.setScene(new Scene(new Pane(rectangle)));
        primaryStage.show();
    }

    public static void main(String[] args) {
        launch(args);
    }