Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SQL problem

Potrebujem v jednom SQL prikaze pouzit alias stlpca, to by nebol problem, ale potrebujem ho spojit z dvoch retazcov, napriklad as 'naklady' + sklad.obdobie
sklad obdobie je string rok mesiac. Neviem ako to spojit do zahlavia stlpca, da sa to vobec?
Nieje mozne pouzit zadefinovanu premennu, ani ziadny program, makro ci nieco ine, mozem zapisat len jeden select v ktorom musi byt vyriesene vsetko . . .

Víš o tom, že takto se to nedělá... Sloupec se pojmenuje jako "stav ke dni" a obsahem sloupce je datum, ke kterému dni platí data v řádku. To se pak dá jednoduše zpracovávat.
Pokud to chceš zobrazovat na třeba webu nebo jinde a budeš mít pokaždé pojmenovaný sloupec jinak, budeš mít problém.

Záleží na jakém SQL serveru to chceš spouštět.
SQL servery umožňují složit celý příkaz do proměnné dynamicky a pak jej spustit.
MS SQL třeba ExecSQL 'sql prikaz jako retezec nebo promenna'
Tam si pak muzes jmena sloupcu poskladat dle libosti.