Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - vlastní formát buňek

Ahoj, potřebuju zadávat do excelu čas. Ano můžu si vybrat ve formátování buněk Čas a vybrat si. Ale já toho zadávám mraky a tak jsem si to chtěl ulehčit. Udělal jsem si vlastní formát #0":"00. Funguje to ale občas prstem trefím sousední klávesu a pak tam mám pro mě nesmysli jako 12:65 místo 12:35 nebo 25:00 a podobně. tak jsem si mysle že to udělám pomocí intervalů. Abych tam neměl 24:00 a víc hodin mi jde - [<2400]#0":"00;"chyba". Ale abych tam zároveň neměl i víc jak 59 minut to jsem neumím a dřív přijdu o nervy. Jde to? S buňkou kde bude čas zapsán se už nijak nebude počítat. Děkuji

Tú hlášku výzvy k zadaniu času bez dvojbodky môžeš v overení údajov vynechať (dal som ju tam len kvôli tomu, aby si videl, že aj taká možnosť existuje)

Odporúčam mať zapnuté zvuky, aby si neprehliadol, že si medzitým mohol prejsť chybovou hláškou, pokiaľ frčíš tak, že po sebe priebežne okamžite nekontroluješ správnosť údajov. Mohlo by sa totiž stať, že zadáš chybnú hodnotu, vyskočí hláška, ktorú bez zvuku nezaregistruješ a pokračuješ v domnení, že píšeš do ďalšej bunky, pričom v skutočnosti prepisuješ onú chybnú hodnotu (keďže hláška ťa ďalej bez opravy nepustí).