Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MonoGame 3d vyhlazování

Dobrý den,
programuji v MonoGame nějaké 3D, snažím se vyhladit hrany. Vše funguje skvěle, do doby než použiji SamplerState.PointWrap. Viz obr

[help.png]
[zoom.png]

Obraje objektů jsou vyhlazeny správně, jenom "vnitřek textur" je non-Multisampled.

GraphicsDevice.PresentationParameters.MultiSampleCount=4;
GraphicsDevice.SamplerStates[0] = SamplerState.PointWrap;

Potřeboval bych aby to vypadalo následovně (upraveno v grafickém editoru)
[be2.png]

Nějaké nápady?

P.S. Metodou zmenšení RenderTarget2D je to ok. (3d vykreslím na velké RenderTarget2D a následně vykreslím malé). Ale Texture2D má omezenou velikost, takže na velkých monitorech je to problém, takže jsem od této metody upustil.

Co pouzivas, OpenGL ? Zkus tam pridat :

graphics.PreferMultiSampling = true

MultiSampleCount = si nastav dle potreby, vyzkousej 8 :

private void Graphics_PreparingDeviceSettings(object sender, PreparingDeviceSettingsEventArgs e)
{
    graphics.PreferMultiSampling = true;
    e.GraphicsDeviceInformation.PresentationParameters.MultiSampleCount = 8;
}