Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vypálit CD?

Zdar všem!:-)
Mam takovej dotaz za kerej se až stydim, jelikož počítač ovládam myslim si na poměrně vysoký úrovni a neovládam tak banální věc, kterou ovládají běžně absolventi zvláštní školy:-[, čímž se absolventům ZVŠ omlouvám, pokud jsem se jich dotkla,ale tak tedy:neumim vypálit cd!!" Mám na notebooku vypalovačku, tak jsem si říkala, jak budu vypalovat, ale jaksi to ňák nejde. Včera jsem si např. vytvořila seznam stop, s tim, že ho vypalim, tak jsem to normálně vypálila, pak znova strčim to cd, na kterym mělo něco být, do mechaniky a ukazuje mi to, že cd je prázdný, přitom před tim probíhalo vypalování ( !!!)a ten disk se začal formátovat...Takže vlastně nezvládam základní vypalování...:.( Další část dotazu se týká toho, když si stahuju např. hudbu nebo film a spojuju to ve winrar, jak mám tyto soubory vypálit na cd( dvd? Když to z¨kouším přes nějaký program, tak samozřejmě winrar formáty něpatří k podporovaným.
Takže shrnu svůj dotaz: může mi prosím někdo napsat návod, jak vypálit stažený fim nebo stažené album ve formátu . rar na cd/dvd?::)
Změna předmětu, původně: jak vypálit cd???:) (anarchist)

No, naposledy jsme dneska zkoušela Totally Free Burner, zkoušela jsem teda vypálit právě album, který má dvě části a je to .rar a právě to nešlo, jelikož to neni podporovany format...Jinak, na tom notebooku jsem přímo ve Windows media Playeru dávala Zapsat na disk...

Já si třeba myslim, že je to Mirek, o žádném threadu si to nemyslim většounou ale tohle má známky Mirkovosti - náznak neumění s PC, přesto semtam přepvapující "um".

A ted když už jsem píši, tak uvedu všechno na pravou míru 8-)

Koncovka RAR jsou 3 písmenka na konci souboru, které jsou často spojovány s programe RAR na archivaci souboru, pokud tyto 3 písmenka dáte na konci filmu (či použijete kodek, který tuto koncovku defalutně použivá - ja žadnej takovej neznam) tak je to film. Typ souboru se řídí většinou hlavičkou na začátku, zbytek je jen název + usnadnění pomocí asociativní konocivky.

Uživatel nemluvil o tom jestli je film komprimován, (cele jsem to nečetl) a proto může RAR hodně pomoci. Co se týká komprimace divx/xvid do raru tak to většinou efekt nemá, ale najdou se případy, kdy to mít efekt bude. Třeba divx krom toho, že koduje snímky závlisle na sobě také jinak transformuje pix na okrajích apod. Tedy algoritmy jsou jiné v konečném dusledku je kompimace podobná a tedy xvid to rar nemá žádnej efekt, ovšem umim si představit nějaké speciální případy (malé rozlišení, stejná barva, blikající) kdy divx/xvid nebude mit takovej vykon a rar to stahne ještě dolu.

Zatím z tebe vypadlo, akorát že máš pokročilé znalosti s PC, že jsi se pokoušela něco vypálit programem Totally Free Burner, ale co jsi přesně udělala, že se ti to nepovedlo, jsme se nedozvěděli.

Zkus se zamyslet, napiš konkrétně co se ti nedaří. Omáčku kolem rozbalování archivů a jiné blbosti vynechej, budeme věřit že to umíš.

OMFG!!!

Film je v archivech .rar

Pokud jsou rozbalené části v nějakém .AVI atp., bude dobré se podívat zda na sebe navazují, tj třeba pepíček na konci jedné části říká Paní a na začátku druhé říká třeba učitelko, poté je spojit s pomocí programu VirtualDUB. Poté už se v infrarecorderu najde někde v adresářové struktuře ten soubor či soubory, pokud to jsou samostatné filmy a natahají se tam do toho políčka, dále klikneš na vypalovat, nohy na stůl, Ferneta, cigárko a čekáš.

Ona se vás ptala na to, jak má rozbalené soubory vypálit...

KRISTOVA NOHO!!!!!!! :x::x::x:

[http://img399.imageshack.us/img399/9183/infrabt5.jp g]

Nejprve si v tom InfraRecorderu vybereš vlevo nahoře složku ve které jsou soubory, nahoře vpravo se ti zobrazí výpis souborů, ty poté přesuneš dolů, klikneš nahoře na tlačítko vypálit aktuální kompilaci, nastavíš rozumnou rychlost (ať to nemusíš po roce přepalovat) třeba 3x nebo 4x a OK.

PS: Ty soubory to je záloha z DriveImage XML.

ale já jsem nenapsala, že jsem tvé předchozí radě nerozuměla, já jsem pouze reagovala na urážky těch, kteří mě napadají, že neumím rozbalit soubor ve winrar, přitom já to skutečně dělám každý den...ale byla chyba, že jsem do téhle "poradny" vůbec psala, vy asi všichni vše děláte stále dobře, že? a se vším si víte rady...

Stačí se držet rad, když někdo napíše použij něco normálního - infrarecorder, tak ho použij a neříkej hned že si použila 5 programů atd.

Pardon, že to napíšu, ale nedělejte ze mě blbceJá samozřejmě vim, že je třeba to rozbalit...Já se ptam, jak to potom rozbalené vypálit:)

To, jak to vypálit si dostala radu odemne, použij dobrý program InfraRecorder.

BTW Archiv = Zapakované části čehokoliv, RAR není video soubor, ale dle jednoho webu:

Like other archives, RAR files are data containers, they store one or several files in the compressed form. After you downloaded RAR file from Internet, you need to unpack its contents in order to use it.

Jednoduše řečeno RAR soubory jsou datové kontejnery, které uchovávají jeden nebo i víc souborů v komprimované(menší na prostor) formě. Po stažení RAR souboru musíš rozpakovat jejich obsah, abys ho použila.

Tudíž film ve formátu RAR NEexistuje, pouze je zaarchivován pro to, aby se ušetřilo několik megabajtů nebo i desítek megabajt, nebo když je třeba více souborů nebo složek dát do jednoho souboru, aby se nemusely stahovat současně. Archiv není to samé jako část.

všichni vše děláte stále dobře, že? a se vším si víte rady...

Ne, nevíme si se vším rady, já už jsem tady měl v poradně okolo 100 dotazů, na které jsem nevěděl řešení a VŽDY jsem se dostal k cíli, btw dneska jsem si 2x odkrouhnul WinXP(zásahy do registrů), takže dělám chyby a každý je dělá, chybovati je lidské a od toho je tady tahle poradna.

Pro blbečka Karla: archiv = část

Karel je jedním z nejlepších rádců tady na poradně, takže nevidím důvod ho urážet

Včera jsem si např. vytvořila seznam stop, s tim, že ho vypalim, tak jsem to normálně vypálila, pak znova strčim to cd, na kterym mělo něco být, do mechaniky a ukazuje mi to, že cd je prázdný, přitom před tim probíhalo vypalování ( !!!)

Místo vypalování zapnutá simulace...

Podle stylu jakym bylo vse psano bych rekla, ze to muze byt i jinak. Pokrocily by nerikal, ze chce vypalit film .rar a popsal by presne krok za krokem, jak se pokousel vypalovat. Napr. vezmu nove prazdne cd-r, dam jej do mechaniky. Otevru program XY, ze slozky v te a te casti pretahnu soubor neco.avi a kliknu na tlacitko vypalit. Zvolim rychlost, odklepnu ok. Vypalovani za 5 min skonci, vydelam cd z mechaniky, vidim, ze je zespodu neco vypaleno, dam zpet do mechaniky a pc rika, ze je cd prazdne. Pak uz se da zjistovat, v cem byla chyba. Jeji dotazy/reakce/nadavky vsak nenapovedely nic. Kdyz si nekdo pujci cizi kalkulacku, ktera ma jinde umisteno treba =, nevsimne si toho a macka spatny cudlik (i kdyz "vi", ze je to zarucene ten spravny), tak prece dela chybu a prijde se na to, az pri dukladne revizi postupu :-)

Dámy a pánové. Dobře Vám tak. Kdyby jste se místo vaší snahy, poradit někomu, kdo o vaše rady nestojí /respektive se jimi nechce řídit/, se raději o dovolené váleli/y/ na Kanárech, nemuselo by tohle vlákno "na nic" vůbec vzniknout.
Jenže vy místo zasloužený dovolený, sedíte u PC, a jste za blbce - viz. Karel
Já bych navrhoval, tuhle kravinu zamkout, a víc se k tomu nevracet.
Howgh - :beer::beer::beer: