Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako na zlozity dotaz [MySQL]

Dobry den vospolok,

zatuhol som pri rieseni jedneho MySQL dotazu s poddotazmi, moze mi s tym niekto pomoct? Ide o to, ze mam 3 tabulky:

[querypn1.png]

A teraz otazka: Potrebujem spojit tieto 3 tabulky tak, ze vypisem vsetky veci, ich mena, kategorie a priradim ku kazdej veci obrazok. Kde je problem. Spojit tabulky veci a kategoria veci nie je problem na zaklade ID, obrazky by som priradoval tiez podla ID, avsak chcem ku kazdej veci vybrat len JEDEN obrazok a v tabulke obrazky veci sa nachadza hned niekolko obrazkov k jednej veci, preto vypise tu istu vec vo vratenom query ako viac poloziek, riadkov. Ako obmedzit nacitanie obrazkov na jeden jediny? Skusal som rozne operatory a poddotazy, ale nic sa mi nedarilo. Zrejme je to trivialita, ale neviem prist veci na klb.

Vdaka za akekolvek nakopnutie. :beer:

urobis si VIEW

CREATE VIEW NAZOV
AS
SELECT VEC_ID, MAX(OBRAZOK)
FROM OBRAZKY
GROUP BY VEC_ID

a potom uz budes mat len jeden obrazok pre kazdu vec

-- inak je to dost odveci otazka, kedze si ani nepovedal, ktory obrazok presne chces.

Dakujem vsetkym zucasnenym za rady, vsetky boli podnetne. Vidiet, ze ste profici. Zo vsetkych rad som sa co-to naucil.

Problem som vyriesil prostym LEFT JOIN-om, kde som sa vyhral trochu s klauzulami WHERE a pod.

Este raz dakujem a znacim ako vyriesene. :-)