Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mys k notebooku

bry, rad by som sa spytal, ci by mi niekto nevedel poradit pri vybere mysi... rad by som si kupil nejaku, ktora je cenovo rozumna (netuzim po mysi za 4 litre), celkom pohodlne sa s nou pracuje a pokial sa da, jej velkost nie je taka velka aby bola nespratna k notebooku... bohuzial sa nevyznam moc do dpi... tak aspon rada tym smerom bola fajn

no som prehladaval a toto su 3 mysi, ktore sa mi pozdavali... kazda ma v niecom vyhodu...
http://www.alza.sk/SK/mys-genius-netscroll-mini-tra veler-laser-d79234.htm - tato vie prepinat medzi tymi dpi 800 a 1600
http://www.alza.sk/SK/mys-microsoft-notebook-optica l-d58058.htm tato ma dpi 1000, celkom prijemny design
http://www.alza.sk/SK/laserova-mys-logitech-v150-la ser-mouse-k-notebookum-d65087.htm tato myska udajne funguje na takmer hocicom vratane skla, avsak ziadny udaj o dpi... a vyzaduje instalaciu z CD :P

ktore by ste mi odporucili?

vysvětlení DPI
je to, kolikrát je schopna myš zaznamenat změnu polohy při posunu o jeden palec (2,54cm).

dpi = citlivost myší = čím vyšší, tím lepší

Laikové mají občas tendenci si říkat:
1) radši si nějakou citlivou myš kupovat nebudu, že by pak byla citlivější na nerovnosti (blbost)

2) že by při malém posunutí udělala moc velký posun (blbost) - každá myš má svůj vnitřní převod, proto se na první pohled zdá, že myš s rozlišením 150dpi se chová přibližně stejně jako za s 2000dpi.

Posun myši si doladíte u obou v Ovládacích panelech a výsledek bude, že ta s větším dpi bude mít daleko plynulejší chod, při naprosto stejném pohybu.

K výběru myši

Nevydržel jsem čekání na tuto novinku od Genius (podle mě naprosto nejlepší značka - alespoň co se týče mechanického zpracování - nemá hlučná scrollovací kolečka.

Tato má dokonce místo klasického kolečka nějaké turboscroll - rád bych věděl jak to vůbec funguje.

Genius Traveler T925 Laser (cena od 450,- Zbozi.cz - v e-shopech je, ale není zatím k dispozici, nebo snad už někde...).

Jestli tato myš splní očekávání, tak to bude podle mě dost hit. Jinak bacha je na AA (velké tužkové baterie - pro mě by byla spíš výhoda, ale pro někoho nemusí).

[http://www.geniusnet.com.tw/geniusOnline/upload/ima ges/product/mouse/TravelerT925Laser/TavelerT925Las e r_250.jpg]

Pořídil jsem si tedy:
Trust Bluetooth Laser Mini Mouse MI-8700Rp od 590,- www.zbozi.cz
Co se týče funkci a ergonomie - super (obzvlášť tlačítko na změnu dpi). Mechanické zpracování taky jde.

Je to Bluetooth myš, takže to k ní chce nějaký lepší přijímač. (Řešil jsem zde.

Logitech
Podle mých zkušeností myši, jejichž cena neodpovídá kvalitě. Použité technologie jsou super (např. mají fakt dobrý a osvědčený laserový senzor), ale to mechanické zpracování je úděsné, klasikou jsou fakt hlučná kolečka viz. pc.poradna.net.

Microsoft
Také předražené.

Radím si počkat na tu Geniusku, jestli mi selže ta Trust, tak jdu do ní.

já si zrovna začínám říkat, zda nevzít radši minitablet: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007 Z01U000FYY

k 9" mininotebooku používám jakousi minimyš co byla u firemního ntb.

ale protože mám normálně velké tlapky, používám kde můžu logitech mx518 - v poslední době u více prodejců zlevňuje.

aby myša přečetla kdejaký povrch, potřebuje rozlišení raději nad 1000dpi.
laser/optika - je to jedno.

ze značek se pouze vyhýbám výrobkům trust, to je naprostý shit.

Hele, jestli spěcháš, tak si kup nějakou do 100,- abys získal čas a vše pořádně zvážil a ozkoušel. Jestli máš jen touchpad, tak se ti nedívím.

Jestli máš někde poblíš Datart nebo Electroworld, tak doporučuju, se tam stavit a myši si ochmatat. Jseu to asi jediná místa, kde to jde. (v Datartu to mají zamčení, ale na požádání odemknou).

Uvádíš jen cenový horizont a že by měla být malá (ale na velikost bych já moc nehleděl, neexistuje myš, která by se ti nevešla do brašny, pokud nemáš slim obal - a kdybys měl tak se každá vejde do kapsy (pokud nemluvíme o těch hráčských).

Na skladnost má spíš podle mě vliv jestli to je drát nebo bezdrát (pokud možno s mini USB dongle nebo úplný ideál je, jestli máš v noťasu Bluetooth - ale to s sebou nese jiná rizika - viz. níže).

Musíš si ujasnit tyto věci:

1. optické/laserové určitě se koukej spíš po laserových (na těch klasických dřevotřískových stolech s jemnými vroubky má většina optických myší (zkoušeno tak rok dva zpět) drobné potíže a ještě hůř jsou na tom s extra hladkými povrchy)

2. drát/bezdrát/Bluetooth

- drát - pro optimální přenos jasně vede drát + nemusíš čachrovat s baterkami

- bezdrát - baterky ale nějaký týden či měsíc vpoho vydrží, jinak s kvalitou přenosu pohybu přes NEbluetooth bezdrát nemám zkušeností, ale teoreticky bych soudil, že to bude lepší než Bluetooth, protože ta technologie je přímo dělamá a vychytávaná každou firmou přímo pro myši.

- Bluetooth - zde riskuješ, že ti nepůjde plynule, BT je prostě obecný formát přenosu, tedy teoreticky méně vychytaný, než myšový bezdrát s vlastní firemní technoligií.

Zrovna tenhle problém řeším zde). Vysílač v myši je většinou OK, ale problém dělají BT přijímače (adaptéry).

Mě s jedním BT dongle cuká při zahájení pohybu, když myš nechám odstát tak 2s
U jiného to startovací cuknutí není, ale zas to cuká v průběhu vlastního pohybu v pravidelných intervalech.

Tedy pokud věříš svému Bluetooth zařízení v notebooku, tak jdi do toho, navíc budeš mít volný USB slot.

3. boční tlačítka
Já jsem si na ně dost zvykl a strašně mi usnadňují práci s PC.
Pro mě je především k nezaplacení tlačítko "Zpět" ve web browseru. (ale co jsem teď v mezičase po reklamaci staré myši měl Genius XScroll optical 400dpi, tak jsem si i dost zvykl na ty pohybové příkazy v Opera browseru - fakt super věc, budu využívat dál, pouze se pokusím přeučit "Zpět" opět na tlačítka. (pokračování v dalším příspěvku)

:!::!::!: Finální volba by dayslypper :!::!::!: (čistě subjektivní)

Jestli ti nevadí drát a že to nemá boční tlačítka, tak jdi třeba do:
Genius NetScroll 200 Laser 173,-

Pokud k notebooku bezdrát, tak určitě budeš chtít myš s mini receiverem (kdo by to chtěl pořád zapojovat a vypojovat) - ale těch myší moc není.

Já bych si počkal na tu:
Genius Traveler T925 Laser

Pak je tu:
Logitech V450

LOGITECH VX
(ale já Logitech už nikdy - viz, odkaz někde v předcházejících příspěvcích)

Nebo Bluetooth
Trust MI-8800Rp, ale levněji vyjde, když oba komponenty koupíš zvlášť.

Já mám
Trust MI-8700Rp + ASUS USB-BT21 (ale nejsem spokojen, viz. odkaz u rozboru Bluetooth v předcházejícím příspěvku)
Možná jsem měl koupit ten Trust.

Koupil jsem si před časem jednoduchou myš HAMA AM-2000, nestála ani dvě stovky, je trochu větší, taková midi, ale pořád slušně přenosná, ale pro mě velmi pohodlná a na normální práci s notebookem vyhovuje. Zatím jsem nenatrefil na notebookovou myš, která by mi líp seděla do ruky...