Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - vložení textu do buňky

Ahoj, potřebuju často kopírovat text do Excelu. Buňky kam kopíruju mají nastavený formát. Text má jiný formát. Když text vložím Ctrl+V tak zůstane zachován formát textu. Je nějak možné to nastavit tak aby se vložil text a ten se přizpůsobil buňce? Nebo je na to nějaká klávesová zkratka? Jde o Office 365. Děkuji

Toto znám, já myslel jestli to nejde nějak přes klávesnici. Já si daný text zkopíruju pak dám ruku na klávesnici, pak na myš abych zkopíroval text do buňky, pak na klávesnici pak na myš abych zkopíroval text do schránky, pak na klávesnici, pak na myš abych zkopíroval text do buňky a tak pořád dokola. Já myslel abych nemusel znovu při kopírování textu do buňky dávat ruku zase na myš a pak zase zpět na klávesnici.

Hocijaký príkaz z ponúk si vieš vyvolať klávesovou skratkou.
Ak stlačíš a pustíš (alebo pridržíš) ľavý "ALT", zobrazia sa ti nad nástrojmi ribbonu čierne štvorčeky so znakmi skratiek. Stačí vyskladať zobrazené znaky akoby si skladal myšou výsledný príkaz a máš klávesovú skratku. Síce sa Ti všetky podmenu cesty zobrazia, ale to si nemusíš všímať. A použiješ klasické malé písmená.
Takže príklad:
Skopíruješ (CTRL+C) obsah bunky, ktorý chceš prilepiť niekam inam len ako hodnoty, t.j. ostanú zachované formáty cieľovej bunky.
Označíš cieľovú bunku a teraz to príde:
Stlačíš ľavý "ALT".
Príkaz vlepiť ako hodnoty sa nachádza na karte "Domov" Táto má (u mňa) priradené písmeno "D". Stlačím teda "D".
Príkaz prilepiť má (u mňa) priradené písmeno "V". Stlačím teda "V".
Príkaz prilepiť hodnoty má (u mňa) priradené písmeno "H". Stlačím teda "H" a je vystaráno...
Takže z toho vyplýva, že vlepenie hodnôt má skratku: ľavý ALT+d+v+h
Hotovo.
Aj tak však musíš prehmatnúť na myš na označenie cieľovej bunky... Jedine že by si sa presúval kurzorovou klávesou do susednej bunky (susednou sa môže stať aj pri dočasnom skrytí niekoľkých medziľahlých stĺpcov, resp riadkov, pokiaľ to nemá byť úplne niekde mimo toho istého riadku a zároveň stĺpca...)

No jo, lenže to musíš skopírovať OBSAH BUNKY (t.j. v editačnom režime bunky alebo vziať to z riadka vzorcov) a nie bunku ako celok.
LENŽE, čo ak obsahom bunky bude vzorec? Tak Ti Tvoj postup nepomôže...
Ak Ti však vyhovuje Tebou popísaný postup, tak nemusíš tlačiť ani F2 ani BackSpace, stačí dvakrát kliknúť do bunky...