Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Outlook 2013 - nefunguje e-mailový účet Google

Dobrý den, mám v Outlooku 2013 založen emailový účet na Seznam.cz - funguje bez problémů. Jesli že chci do Outlooku 2013 přidat účet do Gmailu, tak se nepřipojím a server vrátí správu o chybě. (viz výstřižek).
Odešlu-li zprávu z Outlooku na adresu Gmailu, za tuto zprávu mám na prohlížeči emailu Google v naprostém pořádku a pošlu-li zkušební zprávu z prohížeče Google tak jí mám v pořádku na Outlooku 2013.
Tímto je možné dokázat, že spojení je fungující, pouze nemohu přidat Gmailový účet do Outlooku 2013.
Poradíte mi někdo jak docílit, aby mohl být i účet Gmailu v Outlooku ?
Pro jistotu přidávám i výstřižky.
Poradí mi někdo, kde stále dělám chyby - vždyť tohle mi na PC vždy fungovalo. Někde je zřejmě porušena nějaká synchronizace.
Celý PC jsem přeinstaloval jak WIN 10 Home, tak i OGGICE 2013. Na PC je OS WIN10 Home 2004 biuld 19041.572
Předek za všechny rady děkuji !!!

Změna předmětu, původně: Outlook 2013 (host)

Musis si zmensit v nastaveni Google uctu bezpecnost, pripadne povolit Outlook ak to Gmail zaznamenal.
Cize prihlasis sa na Gmail cez web a vpravo hore je niekde nastavenie uctu potom je tam nieco ako bezpecnost tusim a tam mas aktivovane, ze blokovat aplikacie tretich stran, alebo menej zabezpecene aplikacie (opat tak nejako).
Ak si to povolis Google by ta uz mal prestat odmietat.
Btw predpokladam, ze si zapla sifrovanie na protokoloch, pretoze na Google sa nesifrovanym kanalom uz nepripojis.
Edit: Tak podla tych vystrizkov sifrovanie zapnute mas.

Jinak včera jsem řešil problém s technickou pomocí poskytovatele. Po cca 2 hodinách mi oznámili, že není problém u nich, ale zřejmě v PC. Proto jsem opětovně celé PC přeinstaloval, ale vůbec nic nepomohlo a připojit Gmail do Outlooku 2013 se mi nepodařilo ani před POP a ani přes IMAP.

Vyzkoušel jsem dle návodu z Google šifrování IMAP - imap.gmail.com ; port 993 SSL ; SMTP - smtp.gmail.com port 465 - SSL i port 587 TLS, ale stále je to stejné. Zajímavé na tom je, že než PC kleklo , tak vše běhalo úplně normálně a to jsem Gmail připojoval přes POP.
Jinak jsem od té doby 2x kompletně přeinstaloval celé PC a navíc ještě i OFFICE 2013. Tak už jsem opravu v koncích. 😂

Pro jistotu se zeptám - nemáš nainstalovaný nějaký antivir?

Někomu pomohla úprava registru - ale není to zrovna postup vhodný pro začátečníky.

Open the registry (regedit):
Go to
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.3\Client
and set Enabled to 0, that did it for me.

Spusť si IE (ano, prohlížeč internet explorer). Vpravo nahoře nastavení / Možnosti internetu
Záložka upřesnit, tam si sjeď dolů a povol protokoly TSL 1.2 a 1.3

Ověř si, že máš v GMail IMAP povolený (týká se i případného POP).
Přes zubaté kolečko v GMAIL vpravo nahoře nastavení, klikni na zobrazit všechna nastavení, klikni nahoře na Přeposílání a protokol POP/IMAP
Tam si sjeď dolů a ověř, zda máš IMAP aktivovaný.

Je tam odkaz i na nastavení častých mail klientů včetně Outlook:
https://support.google.com/mail/answer/7126229?visit_id=637393030987350654-924894267&hl=cs&rd=1

A na to jsi přišel jak?
Klikl sis na ten návod? Třeba máte ve slovenštině debilní překlad, ale pokud čtu:

Kontrola zpráv z Gmailu v jiných e-mailových platformách
Pokud chcete zprávy z Gmailu číst v jiných poštovních klientech, jako je Microsoft Outlook nebo Apple Mail, nastavte protokol IMAP a změňte nastavení

Tak to podle mne není vybírání gmail účtu z jiného účtu, ale přitupování k gmail účtu z jiných programů.
Jsou tam napsány porty, jména serveru, šifrování - vše, co potřebuješ, abys ten gmail nastavil.

Povolený IMAP mám, ale je to stále stejné. Zajímavé je, že z prohlížečů jak Seznam , tak i Gmail emaily normálně fungují, ale v Outlooku ne.
Stále mi to píše, že neakceptuje moje jméno a heslo - když se přihlásím přes prohlížeč Google, tak se do gmailu bez problémů dostanu. Zřejmě tam je ten zakopaný pes, ale já již opravdu nevím co s tím.

Abych to vysvětlil: v posledních cca 2 týdnech se na mne ve zvýšené míře obracejí uživatelé s tím, že jim nefunguje ta či ona síťová služba (jednou je to web, jindy Skype) a překvapivě mám stále stejné řešení - použít utilitu, na kterou jsem dal odkaz nahoře. Zajímavé je, že někteří z nich AVG používali v minulosti, poté jej "smazali" - ale adresář "AVG" v Program Files je spolehlivé vodítko. ;-)
Mimochodem, já bych doporučil rovnou čistou instalaci Windows 10, aktuální build, nebo alespoň 2004.

Dobrý den, prosím, chtěl bych se všem účastníkům řešení mého problému co nejvíce omluvit, že jsem je připravil o jejich čas a vědomosti svou absolutní hloupostí. Celé roky při reinstalacích mého PC s využitím Outlook 2013 jsem slučoval schránku Seznamu i Gmailu do jedné položky a celkem v pořádku to fungovalo. Nyní jsem zjistil, že když na Gmailu použiji IMAP, a odkliknu jakoby sloučení schránek, tak mě to nikdy nepřipojí. Bez snahy o spojení dne vše v pořádku pracuje.
Ještě jednou se všem omlouvám a všem mnohokráte děkuji za jejich snahu počítačovému blbovi pomoci.
Všem mnohokráte děkuji a přeji hezký den :-)

Prosím o uzavření mého případu - Děkuji