Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel jak zadat do vzorce odkaz na číslo buňky

Zdravím.
Mám v Excel tabulce více vzorců jako je tento.

=KDYŽ(SUMIF(F272:F$65537;1;B272:B$65537)<L282;ZAOKROUHLIT(SUMIF(F272:F$65537;1;B272:B$65537);1);CONCATENATE("ZMĚŘIT";" ";ZAOKROUHLIT(SUMIF(F272:F$65537;1;B272:B$65537);0)))

Problém je v tom, že jak se tabulka postupně plní, tak musím občas posunout výchozí řádek 272 na jiný, třeba 351. Vzorců je v tabulce víc a všechny mají společnou startovací řádek 272, který musím změnit. Pokaždé to procházím každý vzorec zvlášť a ručně přepisuji 272 na 351. No a při tom ručním měnění se občas vyskytne překlep nebo si řádku 272 nevšimnu a nezměnim to. Zbytek vzorců zůstává beze změny. Mění se všude jen 272 na 351.

Dá se to nějak řešit tím, že bych např. do buňky $G$1 zadal číslo 351 a to by se aplikovalo do vzorce? Něco jako =SUMA(B!$G$1!:B$65537) místo =SUMA(B272:B$65537)? Vím, že tak, jak je to napsáno s těmi vykřičníky je to nesmysl, ale nedaří se mi dát do google správný dotaz na tuto věc. Nevím, na co se zeptat a jestli to je vůbec možné.

Pozn. CTRL-H pro hromadnou změnu moc použít nejde. Občas se v tabulce vyskytne i hodnota buňky 272 a dávková změna změní i tuto.

Díky.

Díky za odpověď.

Vypadá to, že ano. Sice ještě trošku tápu ve spojování s použitím & ve vzorci, ale snad se to povede.

Poněkud mě potrápilo, že má český Excel problém s INDIRECT("N281"), kdy má vrátit 351, ale vrací #Název,

NEPŘÍMÝ.ODKAZ("N281") už 351 vrátí. Podobně vrací správný výsledek i SUMA(NEPŘÍMÝ.ODKAZ("B"&N281):B$65537). Což právě potřebuji.

A už len malé doplnenie:
Namiesto:
CONCATENATE("ZMĚŘIT";" ";ZAOKROUHLIT...
môžeš použiť:
CONCATENATE("ZMĚŘIT ";ZAOKROUHLIT...
;-)
A tých rozdielov medzi českým a anglickým názvom funkcie je viac, na to musíš dať pozor.
Pomôcka:
https://office.lasakovi.com/excel/funkce/ms-excel-funkce-cz-en/
a naopak:
https://office.lasakovi.com/excel/funkce/ms-excel-funkce-en-cz/
Vzorce musíš zadávať v tej jazykovej verzii, ktorej Excel máš na PC. Ak následne prenesieš súbor z PC s českou verziou do PC s anglickou verziou (alebo naopak), vzorce sa automaticky skonvertujú na príslušný jazykový tvar.

Díky.
Dobré oko. Já bych si toho v řadě písmen a čísel nevšiml. :-) V tom spojení CONCATENATE je mezi uvozovkami mezera a tady se asi změnila na prázdný znak.

Lasáky znám, odtud jsem zjistil, že to je česky NEPŘÍMÝ.ODKAZ. Problém je v tom, že často nevím, co vlastně mám hledat. Předpokládám, že něco co by se mi hodilo "by mohlo" existovat, ale problém je jak se správně zeptat abych to našel. A Poradna pomohla.