Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MySQL - pomoc s dotazem

Ahoj, mám tento dotaz:

SELECT *, sms.id as myID, sms.jmeno as myNAME, users.jmeno jmeno, users.prijmeni prijmeni FROM sms LEFT JOIN users us ON us.zalozilID = sms.zalozilID INNER JOIN users ON sms.iduzivatele = users.zastupce OR users.id = sms.iduzivatele WHERE (odeslano = 1 AND sms.zalozilID = 100 AND platnaSMS = 1 OR users.zastupce = sms.iduzivatele AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1 OR sms.iduzivatele = 100 AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1) GROUP BY sms.id ORDER BY sms.id DESC

A potřebuji, aby mi v případě, že sms.iduzivatele = users.zastupce vypadl skutečný vkladatel SMS.
To znamená, aby upřednostňoval ve sloupečku users při výpise původního zakladatele s ID. Nikoliv tak jak je to teď že vypisuje
poslední jméno zastupitele. (Tedy aby vypisoval user.id name a ne user.zastupce (id) name.

Ale aspoň jsem to zkusil.

Jde o tuto podminku:
users.zastupce = sms.iduzivatele
Tak to pochopitelne vypise jmeno z radku users.zatupce ale ja chci tak, aby users.zastupce = user.id

Řešení:

Díky, pokročil jsem sem:

SELECT *, IF
(
users.zastupce < 1 THEN users.name, (SELECT users.prijmeni FROM users WHERE users.zastupce = users.id LIMIT 1)
) datass, sms.id as myID, sms.jmeno as myNAME, users.jmeno as jmeno, users.prijmeni as prijmeni FROM sms LEFT JOIN users us ON us.zalozilID = sms.zalozilID INNER JOIN users ON sms.iduzivatele = users.zastupce OR users.id = sms.iduzivatele AND (odeslano = 1 AND sms.zalozilID = 100 AND platnaSMS = 1 OR users.zastupce = sms.iduzivatele AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1 OR sms.iduzivatele = 100 AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1)
GROUP BY sms.id ORDER BY
sms.id DESC

Ale hlásí to:

Vaše syntaxe je nějaká divná blízko 'THEN users.name, (SELECT users.prijmeni FROM users WHERE users.zastupce = users.' na řádku 3

Na serveru byly zjisteny chyby:

SELECT *, CASE WHEN users.zastupce > 0 THEN 'liska' ELSE 'nula' END , sms.id as myID, sms.jmeno as myNAME, users.jmeno as jmeno, users.prijmeni as prijmeni FROM sms LEFT JOIN users us ON us.zalozilID = sms.zalozilID INNER JOIN users ON sms.iduzivatele = users.zastupce OR users.id = sms.iduzivatele AND (odeslano = 1 AND sms.zalozilID = 100 AND platnaSMS = 1 OR users.zastupce = sms.iduzivatele AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1 OR sms.iduzivatele = 100 AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1) GROUP BY sms.id ORDER BY sms.id DESC

Ja se z toho po....

.\vendor\phpmyadmin\sql-parser\src\Utils\Query.php#443
Undefined property: PhpMyAdmin\SqlParser\Components\CaseExpression::$expr

Backtrace

.\libraries\parse_analyze.lib.php#30: PhpMyAdmin\SqlParser\Utils\Query::getAll(string 'SELECT *, CASE WHEN users.zastupce > 0 THEN \'liska\' ELSE \'nula\' END , sms.id as myID, sms.jmeno as myNAME, users.jmeno as jmeno, users.prijmeni as prijmeni FROM sms LEFT JOIN users us ON us.zalozilID = sms.zalozilID INNER JOIN users ON sms.iduzivatele = users.zastupce OR users.id = sms.iduzivatele AND (odeslano = 1 AND sms.zalozilID = 100 AND platnaSMS = 1 OR users.zastupce = sms.iduzivatele AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1 OR sms.iduzivatele = 100 AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1) GROUP BY sms.id ORDER BY sms.id DESC')
.\import.php#656: PMA_parseAnalyze(
string 'SELECT *, CASE WHEN users.zastupce > 0 THEN \'liska\' ELSE \'nula\' END , sms.id as myID, sms.jmeno as myNAME, users.jmeno as jmeno, users.prijmeni as prijmeni FROM sms LEFT JOIN users us ON us.zalozilID = sms.zalozilID INNER JOIN users ON sms.iduzivatele = users.zastupce OR users.id = sms.iduzivatele AND (odeslano = 1 AND sms.zalozilID = 100 AND platnaSMS = 1 OR users.zastupce = sms.iduzivatele AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1 OR sms.iduzivatele = 100 AND odeslano = 1 AND platnaSMS = 1) GROUP BY sms.id ORDER BY sms.id DESC',