Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus RT-N10 - Jak zjistit IP adresu?

Dobrý den,

Potřebujeme se v práci připojit na Router (ASUS RT-N10). Problém je, že neznám jeho IP adresu. Podle výrobce by to mělo být 192.168.1.1, zkoušel jsem i všechny adresy uvedené zde, ale nic nepomohlo.

Nevíte, prosím Vás, jak to zjistit. Údajně by to mělo ip adresa gateway, ale ta zobrazí přihlašovací okno pro nějaký webis?

Děkuji

Podle výrobce by to mělo být 192.168.1.1

Jistě, podle výrobce tato IP adresa byla určitě výchozí u nového routeru. Ale logicky po připojení do nějaké sítě tuto adresu administrátor změnil. To je divení...

Pokud jsi připojený k tomu routeru, tak jeho adresa by měla být Výchozí brána (gateway). Jestli se ti tam zobrazuje nějaký Webis, jak tvrdíš, tak máš něco blbě.

https://www.airwaynet.cz/jak-zjistit-ip-adresu-routeru/

máš v síti více dhcp serverů, což je špatně.
síť teda taky ještě oskenovanou nemáš, abys věděl ip a mac adresy krámů, někdy to napoví i výrobce.
tak snad aspoň víš, jakou lan adresu bys měl mít ty nastavenou, v jakém je rozsahu. a jaké adresy mají zařízení s pevnými ip.

(192.168.100.X)

teď to vidím dole - čili to poskytuje ta věc "webis".
a k tomu cpeš nějaký další router proč přesně - co má vylepšit?

Teď mně to asi po třech hodinách oskenoval a řekl mně vesměs, co už jsem věděl - moji IP a adresu routeru.

tak snad aspoň víš, jakou lan adresu bys měl mít ty nastavenou, v jakém je rozsahu. a jaké adresy mají zařízení s pevnými ip.

Upřímně nevím, protože když jsem nastavil statickou ip adresu, tak to nefungovalo vůbec (viz odpověď výše).

teď to vidím dole - čili to poskytuje ta věc "webis".
a k tomu cpeš nějaký další router proč přesně - co má vylepšit?

Protože vůbec nevím, co je webis. Gateway by měla odkazovat na router, ale místo toho zobrazí zmíněny webis a zmíněná ip adresa routeru 192.168.1.1, nenajde nic.

tvoje ip - musel jsem hledat na screenu - je 192.168.100.111
tu jí poskytuje dhcp server 192.168.100.1 - máte ho pojmenovaný třeba webis, vaše věc.
můžeš se ho zeptat na jméno: nslookup 192.168.100.1
s dhcp nastavením ti posílá i masku 255.255.0.0 : jakože je vám to schopné přidělit 65.000 adres ve vaší síti? tento jediný webis? to jste docela velký podnik.

po třech hodinách skenování sítě s maskou 255.255.0.0 ti to vypsalo ... aha, nevypsalo nic, trial verze pro 5 zařízení, navíc určená snad jako zkoumač wifi-ap
odkazů na ip scannery jsi dostal více, a fungují.

a ty do stejné sítě se snad až příliš košatou maskou přidáváš výstup z dhcp dalšího routeru, který vede bůhví kam. tebe musí váš velkofiremní it-bratr milovat.
máš aspoň k tomu nějaký komentář, jaký ten asus má mít smysl, co má vlastně dělat?

můžeš se ho zeptat na jméno: nslookup 192.168.100.1

Teď nevím, co přesně myslíte? Když do cmd napíšu

nslookup

tak mně zobrazí adresu routeru (alespoň doma, ale tam s ip adresou routeru není problém)

s dhcp nastavením ti posílá i masku 255.255.0.0

Toho jsem si vůbec nevšiml. Tohle bude ten problém? Že jsem nastavil u statické IP jinou masku než u dynamické a proto to nefungovalo?

po třech hodinách skenování sítě s maskou 255.255.0.0 ti to vypsalo ... aha, nevypsalo nic, trial verze pro 5 zařízení, navíc určená snad jako zkoumač wifi

Vypsal víceméně to, co bylo u programu uvedené - dvě zelené jsou IP počítače a brány respektive routeru.

odkazů na ip scannery jsi dostal více, a fungují.

Sorry, zapomněl jsem sem vložit printscreen. Advanced IP Scanner to taky skenoval extrémně dlouho, ale našel toho hromady. Avšak, Wifi Guard u adresy 192.168.1.1 nenapsal nic, zatímco tento program, že je to Asus, ale nedokázal se na něj připojit.

máš aspoň k tomu nějaký komentář, jaký ten asus má mít smysl, co má vlastně dělat?

Smysl? Internet pro naši kancelář. Momentálně to neslouží jako AP.

napíšu: nslookup 192.168.100.1
ty vyzkoušíš: nslookup
a tak je to tady se vším.
(nebyl to důležitý příkaz, jestli se víc pohybuješ po vaší síti, mohlo to jen připomenout jméno tobě známého serveru. pokud o vaší síti víš jen to, že klikáš na síťové disky, tak na to zapomeň)

ano, podle přidělované masky jste v pozoruhodně velké síti, jejímž administratorem zjevně nejsi.
dejme tomu že máte nějaké vlany, ale to je starost vašeho admina, jak to nastavil.

když ti má fungovat pc v síti, musí mít správnou nebo přidělenou ip, k ní správnou masku a fungující gateway. a funkční dns, případně podpořené dns suffixy.
když nevíš jak to má u vás být, domluv se na tom s firemním adminem, to je ten co tě miluje.

když chceš skenovat adresy vašich kancelářských pc, máš mít představu jaké asi jsou, podle toho si nastavit rozsah adres - nepřebírat default rozsah 255.255.0.0 a pak hodiny čekat na výsledek.
softperfect network scanner měl i free verzi asi do v.5, google funguje. kdybych starší free neměl, tak si novou koupím za firemní nebo za svoje, protože mi vyhovuje (neskenuju cizí přihlášení, cizí disky, to mě v celé síti nezajímá. jen typické porty pro rozlišení os)
i ten pomalejší advanced ip scanner se dá, pokud zjišťuješ jedno "c".

předpokládám že si běžně nenosíte vlastní pc do práce, vlastní routery a nezapojujete si je do této firemní sítě jak vás napadne. což je přesně to co teď děláš.
vy tam nemáte firemní internet? potřebujete do firmy zavléct ransomware z netu, nebo o co vlastně usiluješ?

máš pracovní lan síť s firemním dhcp. ty do ní pouštíš lan stranu soukromého děravého routeru s dalším dhcp, který jen dělá konflikty.
nejsem firemním admošem, ale já na tebe v síti přijít, máš okamžitý vyhazov. opravdu není nikdo nenahraditelný.

jestli u vás v megafirmě nemáte internet, což úplně nechápu, protože bez toho nejde vůbec dělat, pak jsou nějaké možnosti, založené na druhém síťovém připojení.
počítej s tím, že windows špatně snášejí dvě brány, kterou při připojení přes nat potřebuješ.
pořád považuju za normální řešit to standardně s it, třeba přes svého šéfa, než léta válčit proti it.