Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vido z mobilu na web

Mám dvě videa ve formátu mp4. Uložil jsem do svého webu přes FTP do stejné složky /articles/images/.
Jedno video se mě zobrazuje, u druhého videa je vidět pouze lišta pro video a v ní jedoucí posuvník videa. To je vše. Zobrazení druhého videa nefunguje. Mám editor videa OpenShot, ale nezjistil jsem zatím rozdíly vlastností obou videí.
Co s tím, aby se druhé fideo zobrazovalo.
Díky předem za každou radu.

Dík za rychlou reakci.
Poznamenávám ještě, že první video je přeneseno na PC z mobilu vnuka, druhé video z mého Samsung Galaxy A12.
Odkazy na stažení:
https://nekecamweb.cz/social_snehulak_ostrava.mp4.zip
https://nekecamweb.cz/Sn%C3%ADmek%20z%20sport_samuel_trening_02.08.2021.mp4.zip

a web, kde jsou videa umístěna:
https://nekecamweb.cz/articles/40/nen%C3%AD-sn%C3%ADh-ud%C4%9Blali-si-sn%C4%9Bhul%C3%A1ka-ze-d%C5%99eva

V OpenShot lze převést video na avc (h264, avc = h264 = h.264). Má to pod Export project / Exportovat video. A to jsem teď měl OpenShot otevřený pár sekund. Ale raději bych použil něco vhodnějšího, něco, co používá x264 a lze tam nastavit normálně parametry x264 (nebo jede na výchozí nastavení x264). Buď ffmpeg nebo jakýkoliv video enkodér s gui, který umí to, co píšu.

@iq37
Ano, problém je v tom, že tam nebylo vůbec spustitelné video.
Zjistil jsem, že:
Formáty přehrávání videa na mém mobilu SAMSUNG Galaxy A12 jsou funkční tyto formáty: AVI, MP4, WMV, MKV, 3GPP, H.263, H.264, H.265, AVC, WebM, Xvid, Flash Video, VP8, VP9.
Je tam tudíž i AVC, nyní pátrám, jak ten mob il nastavit na potřebný formát při uložení na disk přes USB.
Jestli někdo víte, jak uvítám nakopnutí.

To, že to umí přehrát avc ještě neznamená, že v tom mobilu jde nastavit ukládání videa do avc, i když avc je předchůdce hevc.
Musíš najít do čeho jde ukládat videa a jestli jde to tvé hevc změnit na avc nebo ne.
A i kdyby to nešlo nebo nikdo neporadil a nezjistil jsi to, tak proč to furt řešíš, normálně to hevc převeď pomocí ffmpeg (nebo čímkoliv co umí x264) na avc a je to.

@kacikkac
Dík za info na to najedu v dalším kroku.
Tedko mně jde o to, že z rootu /Stažené na PC normálně otevřu ten odkaz, který jsem Vám nahoře poslal v .ZIP:
social_snehulak_ostrava.mp4
Umístil jsem odkaz na web pod to video -
https://nekecamweb.cz/infusions/articles/images/social_snehulak_ostrava.mp4

Prosím snažně, zkuste někdo, zda se vám video otevře!?
Mně se video neotevírá v prohlížeči VCL, a to je, myslím ten problém, musím doinstalovat
Dík!

Přehrávání HTML5 audia a videa ve Firefoxu

Média chráněná patentem AAC a H.264/MPEG-4 AVC jsou patentem chráněné formáty pro kompresi zvuku a videa. Jsou-li do webové stránky vloženy v kontejnerových formátech MP4 (soubory typu .mp4, .m4a, .m4p, .m4b, .m4r, .m4v), lze je ve Firefoxu přehrávat za použití knihoven, jež jsou součástí operačního systému (tudíž ani Mozilla ani vy nemusíte platit žádné poplatky). Na systémech, které nepodporují MP4/H.264, Firefox podporuje video WebM/VP9.

A toto tu píšeš proč? Máš snad problém s nepodporou avc? Dyť ty furt řešíš hevc. Jestli ti nebude stačit avc, který ještě ani nemáš, tak pak řeš třeba i to vp9 nebo av1. Na webu to jde udělat tak, že můžeš mít třeba i tři videa a web prohlížeč použije to, které prohlížeč zvládne, dělá se totakto:
https://www.w3schools.com/html/html5_video.asp
prostě se ty videa napráskají pod sebe.
Jenže ty nejsi schopný tam hodit avc, natožpak abys řešil navíc toto.
Šoupni tam toto:
https://uloz.to/file/RORLS4ME3k5X/social-snehulak-ostrava-avc-mp4
je to převedené z toho tvého hevc na avc pomocí ffmpeg a jestli ti nebude stačit avc, tak ti klidně udělám sněhuláka i ve vp9 a av1.

Co furt řešíš?
Po milionkráté.
To video je hevc.
Pokud to video chceš přehrát v nějakém normálním video přehravači, tak není problém, přehraje se.
Pokud jej ale budeš chtít přehrát ve webovém prohlížeči, tak problém je, protože hevc webové prohlížeče běžně nepřehrají. Takže je vhodné převést video na avc.

Úplně ten nejtriviálnější příklad:
Nejnovější ffmpeg:
https://www.gyan.dev/ffmpeg/builds/
Stáhneš to co je pod ffmpeg-git-full.7z
Rozbalíš z toho archivu soubor ffmpeg.exe do nějaké složky.
Ve stejné složce bude hevc video, které chceš enkodovat.
Ve stejné složce pomocí poznámkového bloku vytvoř soubor s názvem např. start.cmd tohoto obsahu (tyto dva řádky):
ffmpeg -i "snehulak_hevc.mp4" -acodec copy "snehulak_avc.mp4"
pause
První název v uvozovkách je název souboru, který chceš enkodovat (uprav ho na tvůj), ten druhý název bude název výstupního videa.
Až to máš takto nachystané tak spustíš start.cmd
Jestli chceš další video, tak do složky šoupneš video, upravíš název vstupního a výstupního videa ve start.cmd a zase spustíš start.cmd

@kacikac
Cha..., jdu na věc.
Na Linux, Ubuntu jsem naionstaloval takto:
sudo apt install ffmpeg
Takže to mám vyřešený a nyní postupuji konverzi podlé Tebe!
Dík!
****

Podle tvého postupu přes Windows OK!!!!

Nyní jdu na Linux/Ubuntu

Zde mám za půl hoďky také hotovou konverzi - mp4 převeden za 3 minuty do avc - v OS Linux/Ubuntu:
/home/dida/Stažené# ffmpeg -i test_social_snehulak_ostrava.mp4 test_snehulak_ostrava.avc.mp4
Tedy v tomto případě konverze jen do "avc" stačí? Zkusím na webu, zda tento postup rovněž funguje
!!!!!!!!Tak na Ubuntu nefunguje, pač jsem nepřidal kodek, musím zřejmě použít tohle:
ffmpeg -i test_social_snehulak_ostrava.mp4 -c:v libvpx -c:a test_social_snehulak_ostrava-avc.mp4
Zkouším...

Nevím jak na linuxu, ale ve windows je pro příponu mp4 defaultní kodek x264, takže se nic nastavovat nemusí.
Pokud tomu tak v linuxu není tak nastav x264 přídáním tohoto:
-c:v libx264
Odmaž to:
-c:v libvpx
Další věc. Pokud máš audio aac, jako že jsi ho ve videu měl, tak nastav jen kopírování audia bez rekomprese tak jak jsem to tam měl já:
-acodec copy
Další věc, nevím co znamená to nefunguje, vlož tu výstup z ffmpeg.
Je možné, že pomůžou i uvozovky na názvech souborů, absolutní cesty... co já vím...
Další věc. Pokud chceš nastavovat kvalitu videa tak doporučuju zkoušet si pohrát s hodnotou crf, default u x264 je 23. Čím menší hodnota, tím kvalitnější a větší bude výstup. Čím vyšší tak opačně, na web můžeš klidně jít s hodnoutou crf i výš (nad 30 ale určitě ne).
Např:
-c:v libx264 -crf 26

Funguje bezva i po přidání -c:v libx264

kvetos@kvetos:~$ sudo su
[sudo] heslo pro kvetos:
root@kvetos:/home/kvetos# cd Stažené
root@kvetos:/home/kvetos/Stažené# ffmpeg -i test_social_snehulak_ostrava.mp4 -c:v libx264 -c:a test_social_snehulak_ostrava-avc.mp4
ffmpeg version 4.2.4-1ubuntu0.1 Copyright (c) 2000-2020 the FFmpeg developers
built with gcc 9 (Ubuntu 9.3.0-10ubuntu2)
configuration: --prefix=/usr --extra-version=1ubuntu0.1 --toolchain=hardened --libdir=/usr/lib/x86_64-linux-gnu --incdir=/usr/include/x86_64-linux-gnu --arch=amd64 --enable-gpl --disable-stripping --enable-avresample --disable-filter=resample --enable-avisynth --enable-gnutls --enable-ladspa --enable-libaom --enable-libass --enable-libbluray --enable-libbs2b --enable-libcaca --enable-libcdio --enable-libcodec2 --enable-libflite --enable-libfontconfig --enable-libfreetype --enable-libfribidi --enable-libgme --enable-libgsm --enable-libjack --enable-libmp3lame --enable-libmysofa --enable-libopenjpeg --enable-libopenmpt --enable-libopus --enable-libpulse --enable-librsvg --enable-librubberband --enable-libshine --enable-libsnappy --enable-libsoxr --enable-libspeex --enable-libssh --enable-libtheora --enable-libtwolame --enable-libvidstab --enable-libvorbis --enable-libvpx --enable-libwavpack --enable-libwebp --enable-libx265 --enable-libxml2 --enable-libxvid --enable-libzmq --enable-libzvbi --enable-lv2 --enable-omx --enable-openal --enable-opencl --enable-opengl --enable-sdl2 --enable-libdc1394 --enable-libdrm --enable-libiec61883 --enable-nvenc --enable-chromaprint --enable-frei0r --enable-libx264 --enable-shared
libavutil 56. 31.100 / 56. 31.100
libavcodec 58. 54.100 / 58. 54.100
libavformat 58. 29.100 / 58. 29.100
libavdevice 58. 8.100 / 58. 8.100
libavfilter 7. 57.100 / 7. 57.100
libavresample 4. 0. 0 / 4. 0. 0
libswscale 5. 5.100 / 5. 5.100
libswresample 3. 5.100 / 3. 5.100
libpostproc 55. 5.100 / 55. 5.100
Trailing options were found on the commandline.
Input #0, mov,mp4,m4a,3gp,3g2,mj2, from 'test_social_snehulak_ostrava.mp4':
Metadata:
major_brand : mp42
minor_version : 0
compatible_brands: isommp42
creation_time : 2022-01-05T07:00:42.000000Z
com.android.version: 11
com.android.capture.fps: 30.000000
Duration: 00:00:25.84, start: 0.000000, bitrate: 10214 kb/s
Stream #0:0(eng): Video: hevc (Main) (hvc1 / 0x31637668), yuv420p(tv, bt709/bt709/smpte170m), 1920x1080, 9959 kb/s, SAR 1:1 DAR 16:9, 30.01 fps, 30 tbr, 90k tbn, 90k tbc (default)
Metadata:
rotate : 90
creation_time : 2022-01-05T07:00:42.000000Z
handler_name : VideoHandle
Side data:
displaymatrix: rotation of -90.00 degrees
Stream #0:1(eng): Audio: aac (LC) (mp4a / 0x6134706D), 48000 Hz, stereo, fltp, 256 kb/s (default)
Metadata:
creation_time : 2022-01-05T07:00:42.000000Z
handler_name : SoundHandle
At least one output file must be specified
root@kvetos:/home/kvetos/Stažené#

POZOR! Když jsem přidal -c:v libx264 -crf26, tak nefunguje....
Unrecognized option 'crf26'.
Error splitting the argument list: Option not found