Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové RAM paměti a grafická karta

Trápím se s výběrem těchto dvou komponent, můžete mi prosím poradit?

Mám:
Deska
RAM viz screen
CPU: Intel(R) Core(TM) i5-4570 CPU @ 3.20GHz
Monitor

1) Rád bych RAM alespoň 16 GB. Mám dokoupit další 2x4 GB? Či 1x8? Nebo zcela nové? Klidně prosím poraďte nějaké lepší RAM. Pokud není problém, tak z CZC.

2) A u grafické karty jsem úplně v pytli. Sice nejsem pařan, ale chtěl bych si někdy s kamarádem zahrát Hell let Loose. Cena dejme tomu do 15 tisíc, ale klidně se nechám ukecat na více :)

Velice vám děkuji za pomoc.

Má smysl v roce 2022 kupovat paměť DDR3, když už existuje DDR5? Jedině snad někde v bazaru za symbolickou cenu nebo od kámoše.

Na jaké programy ti paměť nestačí? Kolik je volné/obsazené RAM? Víš to vůbec?

Do té staré sestavy bych asi ani novou grafiku nekupoval - i když samozřejmě bys ji mohl později přendat do nového PC, ale je to zbytečný mezikrok...

host, MM_tank, ota11: Super, děkuji za prvotní konzultaci. Když mi to takhle vysvětlíte, dává to smysl. (Zmiňovaný monitor už mám).

Když bych tedy šel do nové sestavy, pomohli byste mi s ní? Nebo někde jinde za placenou konzultaci? Původních 15 tis. jsem chtěl jen na grafiku. Do nové sestavy, stačilo by 40 tisíc? Nebo mám přidat? Hlavní disk mám poměrně nové SSD 222 GB + 1TB datový plotnový, s tím si tedy vystačím. Case mám Zalman Z3 plus.

Edit: Tohle tedy teď mám, kupoval jsenm v roce 2014.

Crucial Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) DDR3 1600
1 ks za 2 039 Kč

Seagate Desktop HDD - 1TB
1 ks za 1 379 Kč

Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM
1 ks za 2 249 Kč

CoolerMaster Thunder 600W
1 ks za 1 049 Kč

MSI Z87-G43 - Intel Z87
1 ks za 2 482 Kč

Intel Core i5-4570
1 ks za 4 790 Kč

Zalman Z3 Plus

Jak píše MM_tank záleží jestli koupit už sestavu hotovou nebo sestavit sám, někdy jsou výhodnější sestavené kvůli těm grafikám a to co posílá MM_tank máš tam MSI NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G, i5 12600KF, vodní chlazení, RAMky 16GB 3600MHz a to jen tak za tuhle cenu neposkládáš

Tady je sestava kterou jsem stavěl letos já Sestava MM_tank říkal že by dnes šel asi i do toho intelu 12XX řady tak by se to dalo ještě pozměnit musela by se vyměnit i teda základní deska, záleží co od toho chceš.
Tu grafiku: MSI NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G koupíš i za 25K na GPU RTX 3070Ti tak že by jsi ušetřil 5k kdyby jsi ji nebral z té alzy. musíš se hodně dívat kde ji seženeš za nejrozumnější cenu i když furt za větší.

Fajn žes tu dal odkaz na sestavu
Aspoň se to dá porovnat. U toho martyyho je navíc vodní chladič za 2.5 v akci, 3 normálně a Windows.

Osobní zkušenost s tím Marty shop nemám,.jen vidím, že reaguje rychle na pokles cen a ty sestavy se mi zdají dobře vybrané,je tam seznam.komponent. Nenašel jsem tam žádnou ojebavku. Jsou v Praze Zličín.

Otázkou by samozřejmě byla případná reklamace pokud jsi z daleka ale i Alza a spol jsou dnes jen výdejní pobočky a vše posílají do centrály. A špatně zkušenosti tu někdo psal.

Myslím že je to dobrá volba na to na co to chceš, kdyby jsi sehnal levněji grafiku kolem 25K dalo by se to za stejnou cenu poskládat, pro mě samotného by to mělo výhodu že bych tam měl rovnou 32GB RAM ale 16GB ti bohatě stačí (když tak dokoupíš) a u té samo sestavené se jednotlivé díly pak dají reklamovat samostatně a nemusíš posílat celé PC ale to už jsou maličkosti které ty ani řešit nemusíš, tady to máš už připravené, záruka na 3roky jen si dej bacha jak to berou jestli ti tam nedají pečeť (dnes už se to tam snad nikde nedává) a případně při reklamaci musí být PC v původním stavu (kdyby jsi pak dokupoval třeba ty ramky)

Tak jestli jsi se rozhodl tak ať slouží a ať jsi spokojený, až ti ta mašina dojde dej vědět pocity :-)

Nejlíp si tam zítra zavolej a zeptej třeba jestli je na faktuře sestava nebo je to rozepsané, jak případně reklamace probíhá a tak. A uvidíš jaký z toho budeš mit dojem.

Pokud věříš víc czc nebo ho máš poblíž není nic jednoduššího než si to zkusit naházet do košíku tam. Minimálně pro porovnání ceny bych to udělal.

Ještě je možnost počkat, sestavy s 3070 ti a adekvátním procesorem což je ryzen 5800/Intel 12600/12700 se dřív nebo později objeví za normální cenu.

Nahaž si to klidně do košíku, my to zkouknem a poradíme co třeba vyměnit.

Edit tak na tsbohemii je 3070 ti za 24

https://www.tsbohemia.cz/msi-geforce-rtx-3070-ti-ventus-3x-8g-oc_d379857.html?utm_source=heureka&utm_medium=srovnavac&utm_campaign=Elektronika+%7C+Pocitace+a+kancelar+%7C+Pocitacove+komponenty+%7C+Graficke+karty&utm_term=379857

No znám, neznám :-) kupuju v brněnské pobočce a v mironetu nejčastěji. A radši tady ty dva než skřeta, ten se dá zkousnout jedině když je levnější a přes alzabox:-D. Czc mi spíš nevyhovuje kvůli cenám. Tsbohemia je stará firma, byl jsme v olomoucké pobočce někdy před 20ti lety. Ale to dnes nic neznamená. Všechny ale rejžují poslední dva roky až neskutečně na to aby s tím sekly:-D
tady na poradně si tykáme:-)

Právě mi po telefonu řekli, že když si vyplním nějaký formulář na internetu, tak mi to prodají za cenu, jako je u konkurence. Ale každou součástku musím uplatňovat zvlášť.
Vzhledem k tomu, že nemají procesor a neví, kdy ho naskladní, tak stejně nepřipadá v úvahu.

Na tsbohemii to NyNí* s 12700KF ** vyjde na 54 94622-tsbohemia-png

Tu skríň jsem tam jen nahodil první co mě zaujala neprohlížel sem podrobně

a porovnání s amd https://pc.poradna.net/files/94623-tsbohemia-amd-png

s tím že třeba mironet má lepší paměti pro amd https://www.mironet.cz/gskill-ripjaws-v-black-32gb-2x16gb-4000mhz-ddr4-cl18222242-14v-xmp-20+dp485772/

Takže jestli máš poblíž někde TSB máš o čem přemýšlet.

Nějaké srovnání ryzen 5800 vs 12600/12700 si najdi na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=ydgN4W97Esk

Já mám doma ryzen 5800,levnou desku za 1700 a 3060:-) V lednu se objevili levné desky (okolo 5) pro intel a DDR4 tak bych teď bral spíš ten intel. Ale 12700 už s vodníkem.
Pokud máš drahou elektriku tak ten ryzen je uspornější (hrubý odhad - hraní sestava s amd bude brát míň o 40w).

Kdybys chtěl mnohohodinově stříhat video doporučil bych ten ryzen možná víc jader (spotřeba za rok).

* V pátek 3070 Ti neměli za 2
** Dal sem tam rovnou osmiválec těch necelých 3000 už fakt není takový rozdíl.

DĚKUJI VÁM

Ještě jednou vám všem velice děkuji. Nějakou dobu se o nové součástky ze světa pc nezajímám, tudíž jste mi ušetřili mnoho času a jsem vám za to vděčný. Pro sestavu od Smarty jsem si dnes na otočku z Krumlova dojel :). Kdyby vás zajímalo, jak to u nich chodí, tak jsem nedostal žádný papír ani krabici od jakéhokoli hardwaru, opravdu jen sestavený case (plus síťový kabel a kabely ze zdroje).

Co teď? Když vytvářím nové téma, není tam kolonka "prodej", můžu vůbec tuto původní sestavu nabídnout zde? Nebo jí chcete vy? Pokud ne, co a kde za ní chtít? Nechci vydělat, jen se jí rozumně zbavit.

LED monitor 24" Samsung LS24F 350 FHUXEN
Procesor - Intel Core i5 4570 - 3.20GHz
Grafická karta - NVIDIA GeForce GTX 750
Základní deska - MSI Z87-G43 (MS-7816)
Operační paměť – Crucial Ballistix Tactical 8GB (2x4GB) DDR3 1600
Pevný disk – SSD Kingston SSDNow V300 - 240GB
Zdroj - CoolerMaster Thunder 600W
CASE – Zalman Z3 Plus
WIN 10 PRO 64bit (přeinstalované přes zakoupené WIN 7)
Nějaká DVD mechanika

Díky za info. Jestli můžeš přidej nějakou fotku skrz bočnici dovnitř a nebo nějaký dojem z toho třeba vodního chlazení.

Můžeš to zkusit nabídnout zde v tomto vlákně https://pc.poradna.net/questions/2990624-bazar-hw-u-mm-tanka

a potom bych využil bazoš (na aukru platíš provizi).

Cena je složitá, teď grafiky padají ale odhaduju to na 8 tisíc (s monitorem) s tím že na bazoši bych dal vyvolávačku 10 a počítal bych že půjdu na 9 (8). Tam chce každý slevu:-) záleží na co kývneš.
Týden se nikdo neozve a pak najednou tři během dne :-)
Tady nabízí něco podobného za 9 https://pc.bazos.cz/inzerat/148414162/herni-pc-core-i5-8gb-ram-ssdhdd-1050ti-4gb-win10.php bez monitoru ty máš lepší vnitřek.