Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil do 8000,- Kč (kovové tělo, voděodolnost, dualSIM, baterie od 4000 mhA)

Ahojky, potřebuju poradit s výběrem mobilu. Původně jsem nechtěla dávat za mobil víc než 5000,- Kč, ale nyní bych hranici posunula do 8000,- Kč.
Někdo řekne, že pod deset tisíc jde o šunty, ale já za mobil prostě víc dávat nechci a ani nemohu. Navíc, nepotřebuji ho na nic náročného na výkon, jako třeba hry apod.
Prostě jen na volání, psaní SMS, občas volání přes ICQ a hlavně focení.
Ale jelikož jsem dost velké nemehlo, tak bych byla ráda, kdyby měl kovové tělo (x krát mi totiž vypadnul na dlažbu a rozbil se mi i displej) a alespoň nějakou certifikaci voděodolnosti, nemusí to být zrovna stupeň krytí IP68, potápět se nehodlám, ale aby nějakou tu vlhkost vydržel, protože jsem už jeden mobil utopila. Pak jsem ho teda sušila v rýži a nějaký měsíc ještě fungoval, ale pak se stejně odporoučel. A taky dítě je v tomhle směru nebezpečné. :-) Vylitý hrnek s čajem na mobil už jsem měla, bohužel, taky. :-)

Líbilo by se mi něco jako Samsung Galaxy A8, ale s trochu větší kapacitou baterie, alespoň 4000 mhA. Jo a kvůli pracovní SIMce potřebuji DUAL SIM (klidně kombinované s paměťovou kartou).

Díky za případné tipy na mobil, s kterým jste spokojení. A všem prima víkend přeji.

Co na tyto požadavky odpověděli prodejci?

Mobil opravdu, ale opravdu nemusí ležet na rizikových místech, ani tam být vnášen.

Znalejší mě opraví a doplní. Údajně "odolnější" přístroje mají paradoxně vyšší reklamovatelnost, tedy i poruchovost (info staré cca rok). Z hlediska bezpečnosti, užitné hodnoty a přijatelné ceny nejlépe vychází Motorola. Xiaomi a podobné čínské nesmysly provádějící špionáž, ty jsou svojí přítulností vhodné pro slabší a neuvědomnělé jedince.

Xiaomi je v držení úhlavního nepřítele.
ICQ je v držení úhlavního nepřítele.

Na fotografování je určený fotoaparát. Např. Canon Power Shot, např. G řada...
Udělátka v mobilních telefonech jsou jen atrapami fotoaparátů. Prakticky se jedná o mizerné "digitální zápisníky".

Takže vzít rozum do hrsti... :i:

Prioritou je vždy bezpečnost, že? Alespoň lidi od počítačů by to měli chápat. Co si třeba nastudovat bezpečnostní testy? Lenovo to ještě u Motoroly nestihlo vymršit. Kdo ten Motor. systém zná, tak chápe o co jde. Zbytek naivních šablonovitě kupuje špionážní přístroje, a to k dobru třídního nepřítele! (už jsem jak Nudista).

tak zrovna lenovo je smutne proslule tim, ze mezi cetifikaty v pc instalovalo svuj neduveryhodny. neni zadny duvod, aby stejnou praktiku nedelalo u svych mobilu.

cina je totalne policejni stat, profizlovany od sklepa po pudu. a nejen ze povinne sbiraji informace ze vsech svych "inteligentnich" vyrobku, ale i od tech co jdou na vyvoz.
nadavat na jeden jejich vyrobek a doporucovat stejny druhy muze jen hlupak.

Gumárníku, až vystřízlivíš, tak mi zase něco hezkého napiš. Hlavně prosím slušně a gramotně. Měl bys zapracovat na lepší vizitce a karmě. Nezvládáš pochopit ani kapitalizaci. Víš co je kapitalizace? Je mi jasné, co tě napadlo. Ne, opravdu to tak není. Na základní škole nás učili, že platí obecné pravidlo. Na začátku věty se píše velké písmeno. Jiné formy jsou projevem negramotnosti. Mimochodem, jsem mladší než ty, ty jeden Continentalisto. Doufám, že už to konečně chápeš a nejsi zmatený jako při včerejším alkoholovém deliriu.

Pak se podívej na ty bezpečností testy. Hledat to za tebe nebudu.

Na fotografování je určený fotoaparát. Např. Canon Power Shot, např. G řada...

Už jsme trochu někde jinde. Tahat s sebou separátní přístroj je jen pro profíky a nadšence, co jdou cíleně fotit. Dnešní mobily plně vytlačily laciné kompakty do kapsy, nahradí je ve všem, snad krom optického zoomu. Naprosto dostatečná kvalita snímků pro 99% lidstva. Asi jako bys tvrdil, že auto s motorem pod 150 kW je jen motokára.

Já mám doma kapesního Nikona. Ale ani už nevím, kde je. Mobily poskytují stejnou službu a hlavně lze fotky hned "zpracovat". Pro nás to znamená to, že manželka si je prohlídne a co se jí líbí, odešle si do svýho telefonu po síti. Navíc je tam většina uživatelů i rovnou prohlíží a ukazuje ostatním, zatímco z foťáku je třeba to poslat jinam, což obvykle znamená do počítače a tam to zůstane a už nikdo téměř nikdy neuvidí.

Tak ono se to z toho počítače taky dá poslat kamkoli (ať na mobil, nebo na web, nebo ...), nebo to rovnou prohlížet ve foťáku.

Mobily v tomhle mají výhodu, že jsou relativně malé a placaté a pokud nejde o nějaké detaily, tak tu fotku hned i upraví ("vylepší"), takže třeba záběr, jak si Franta cestou z hospody zvrací na vlastní tenisky prostě "tak nějak vyjde", aniž by uživatel musel cokoli vědět, nebo nastavovat.

("S Karlem už nikdy do hospody nepůjdu, on pak druhý den v práci o mě vykládá příšerné lži. A kdyby jen vykládal, on je i promítá ...")

Na druhou stranu jakmile o detaily jde, tak to pro mobily fakt není.

Testováno naposledy včera večer v hospodě, kde kamarád machroval s nějakým udělátkem, co nebylo pořádně vidět, jak to udělal. Tak si to ostatní nafotili na mobily (taková všehochuť od levných modelů až po prestižní podnikatelské), že si to nazvětšujou a třeba na to přijdou. No, většina zjistila, že tam jsou dva drátky vedle sebe, na koncích spojené, někteří měli i to, že ten spoj je několika pixelová asi-kulička. Já zatím z tašky vytáhnul opravdový foťák a vyfotil to taky, akorát že po nazvětšování náhledu na patřičný výřez bylo přez celý display vidět připájenou diodu, včetně detailů toho letování, jejího obalu a vlastního chipu v něm zalitého. Takže foťák koloval kolem stolu a každý si to na něm prohlížel. Sice má obrazovku tak poloviční plochy než ty jejich smatphony, ale zase místo pár pixelů tam byla ta SMD LED vidět ostře přez celou plochu a šla i dál zvětšovat.

Než to hodím na web, tak to nijak zvlášť zpracovávat nebudu, jen to oříznu na to podstatné.

Prostě ta služba není stejná, jen se částečně překrývá s foťákama a obecně má každé z toho jinou oblast využití.

Těm příměrům jsem se zasmál od srdce.

Pro tazatelku je prioritou kvalita foto výstupu. Jasně to tak napsala. Většina matek chce pro děti a rodinu to nejlepší. Snažil jsem se jí dát možnost, aby se na to podívala jinak. Foto = důležité uchování vzpomínek.

Jinak souhlasím s Jakubem. Jeho myšlenka je přínosná. "...skús pouvažovať či nie je lepšie kúpiť častejšie nový mobil v nižšej cenovej kategórii."

... no a pak na mě přilítl ožralý sršeň, který si zvracel na tenisky.

No, když má ve zvyku mobily ztrácet, rozbíjet, topit jak koťata a tak podobně, tak stejně bude muset ty fotky z nich posílat někam jinam, aby vzpomínka přežila i dnešní mobil :-p

Plus pokud je prioritou kvalitní fotka, tak technicky mobily na foťáky nemají, takže jde o to vyvážit, jak moc kvalitní fotky chce, jak moc pohodlné to musí být, jak moc je ochotná a schopná se naučit a kolik peněz do toho je ochotná dát. Pak jí vyjde, jestli raději drazží smartphone, nebo raději levnější a foťák zvlášť.

Mě osobně vyšlo pro mě a moje podmínky nejlepší mít mobil na telefonování, foťák na focení a počítač(e) na počítání (a hry a internet a jiné programy). Jinému zase tohle nahradí jeden smartphone a ze svého hlediska je spokojený, protože nemá moje požadavky, celé se mu to vejde do jedné kapsy a nevadí mu to nabíjet klidně i každý den.

Mě osobně vyšlo pro mě a moje podmínky nejlepší mít mobil na telefonování, foťák na focení a počítač(e) na počítání (a hry a internet a jiné programy)

Na toto mám úplne rovnaký názor. S univerzálnosťou klesajú jednotlivé možnosti na kvalite. Dnes je všetko pokrokové a čo platí dnes už zajtra nemusí ale hoci sme už v roku 2022, tak v mnohých oblastiach sa nič nemení. Nech sa pozriem kdekoľvek tak stále to platí. Ľudia kašľú na kvalitu a chcú univerzálne, malé, ľahké, dostupné zariadenie ktorým je možné nahradiť hromadu dedikovaných produktov. Niekto povie že nenáročnosť ale noták...Každý chce to najlepšie, najviac, najväčšie, naj... Čistokrvná lenivosť a pohodlnosť. Nedávno sa rozmáhala miniaturizácia a teraz v plnom prúde rozmach bezdrôtových zariadení. Určite produkty ale zatiaľ nemôžu byť tak malé a tiež prenášať bezdrôtovo. Len aby som to nezakríkol a zajtra príde na trh kvantový foťák od Apple a môžu to nazvať iPhone iQ :D

Tak ono je jasný, že přístroj typu "vše v jednom" je o kompromisech. Na mobilu taky můžu otevřít excelovskou tabulku, ale pracuje se s ní lépe na počítači. Ale zase mobil je něco, co mám u sebe naprosto vždy, narozdíl od foťáku, kterej prostě s sebou v kabelce žádná ženská nenosí. Takže když chce ženská dobrej foťák v mobilu, tak takovej, co nebude mít dostatečnou kvalitu pro focení dětí na pískovišti. Detail diody na drátku ji zajímat nebude. Srovnáváš kapesní nožík s kuchařskou kudlou.
Poslat to z počítače sice jde, ale zase je tam ten mezistupeň, tj. je třeba vytáhnout kartu z foťáku a dát ji do PC a tam to přebrat, navíc se to blbě dělá z gauče, či postele.

Ono z DSLR i bezzrcadla bych mohl mit taky fotky okamzite "v cloudu" kdybych chtel, ty funkce dnesni stroje uz maji (odesilani - synchronizace s mobilem, odtamtud treba do Gooogle Photo). A teda - sam vim kdy mi staci mobil, a kdy je dobre vzit si neco slusnejsiho. Ono s vetsimi chipy (aspon APS-C) a lepsi optikou mas ciste technicky kvalitu o dost nekde jinde, a muzes s tim i pracovat, zpracovavat uplne iinak - jiny vesmir. Druha vec je, ze drtive vetsine staci co produkuji dnesni mobily, a vlastne na nejake posilani whatsappy, messsengery, cumeni na ty fotky na 5-6" mobilu je stejne uplne fuk z ceho to vylezlo.

Poriadne drahé mobily už majú celkom slušné foťáky. Najprv bol foťák vždy zarovno s telom mobilu a pozrime sa ako to rok čo rok rastie. Platí staré známe že väčší je lepší?
Napríklad makro snímač je niečo neskutočné. Stačí mobil s makro snímačom a krásne vidieť aj úplne miniatúrne napríklad súčiastky. Keď som to prvýkrát využil bol som až šokovaný aký detail sa dá snímať a to mám low-endovú šunku.

V práci mám v kufru s nářadím malej francouzskej klíč. Na většinu šroubků a matek mi stačí. Ale občas si holt skočím do velkýho vozejku pro velkou sadu klíčů. Ta je sice parádní, ale je velká a těžká a tak ji s sebou netahám, ale jen když opravdu potřebuju.
A stejný je to s mobilem a foťákem. Akorát se najdou tací, co budou tu těžkou sadu klíčů tahat raději furt u sebe, aby byli vždy za profíky.