Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna serveru - raid pole, bsod INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Ahoj,
po normálním vypnutí serveru dell poweredge r320 nám odešla deska, koupili jsme nový server poweredge r450 a dali do něj disky ve stejném pořadí jak byly ve starém serveru (byly po dvojcích v raid 1).
Po zapnutí si řadič (novější verze) našel raid pole a importoval nastavení a windowsy (win server 2019) začaly bootovat (win logo), jenže vždy nastane bsod INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE. Když po restartu dám opravu systému tak je výsledek že to nedokáže problém vyřešit. Když dám příkazový řádek tak si soubory na systémovém disku můžu vypsat (v cmd se systémový disk jeví jako disk X).

Zkusil jsem dát na flešku instalačku windows a spustit z flešky, ale tam to opravu nenabízí, jen čistou instalaci.

Dá se to ještě nějak zachránit, nebo nás čeká čistá instalace windows?

Díky

Predpokladam, ze tam mas hw radic na tych serveroch, takze Windosu by malo byt u prdele jaky radic mu ukazuje virtualny disk.
Zameral by som sa na tu chybu, ktoru vypluje Windows...myslim, ze to je opravitelne bez nutnosti novej instalacie.
Spustil by som WIn z instalacky a pozrel si disky cez diskpart (ake im priradil pismena, ktory je aktivny a pod), pozrel disky cez bcdboot/bcdedit a pod.
Na dialku sa to tazko radi, ale intuitivne verim, ze na 99% je to opravitelne....aj ked je to Windows;o).

Častá hláška win XP pokud se vyměnila deska a zkoušelo se nastartovat z jiného hardware.
Pokud to byl RAID v obou případech na desce je možné že ovladač co je z toho r320 není kompatibilní s novým r450.

Nejrozumnější je podle.me koupit SSD, zkusit instalaci win server na něm a ten RAID potom připojit/ vykopirovat data.

Možná bych zkusil naklonovat jeden ten disk a zkusit opravu pres instalacku (ale zkušenosti na tím nemám)

no průběh je takový že když nabootuju z flešky a místo instalace dám opravit problémy a spustím command line, tak disk part nevidí žádný disk kromě flešky.

když se snažím nabootovat z pevného disku, tak bsod, po restartu se spustí zase nabídka s možností oprav (oprava se nepovede) a také je možné pustit command line - tam je ale disk označen jako x (x:\Windows\System32), ale jde vylistovat (dir) seznam souborů na systémovém disku. ostatní jsem zatím nezkoušel.

Nakonec jsme se dohodli na tom, že než aby tam pak byla nějaká rezidua, tak uděláme čistou instalaci - objednali jsme 2x ssd a zítra to budu instalovat. Na dalších discích byly data, která se snad pak povedou připojit.

Takže plán je takový že vyhodím ze serveru oba systémové disky v raid1, dám nové ssd, nakonfiguru raid1 a na ně nainstaluju windows. Jen nevím co bude s licencí (je z action packu) - jestli to bude fungovat na novém železe...

No a když nabootuješ z flešky, dáš jí taky ovladače pro HW raid kartu toho serveru? Ta bude totiž nejspíš jiná, než byla v původním serveru a tudíž bude vyžadovat jiné ovladače. Původní windows samozřejmě nový ovladač taky nemají a to, že náhodou s nějakým generickým ovladačem, který si ty windows vylosujou, se dostaneš do commandlajny, je spíš dílo náhody. Takže zkusit nastartovat recovery, podstrčit systému správné ovladače RAIDu a disky by měly naskočit. Samozřejmě nová instalace je možná, nicméně ovladače pro některé RAID řadiče se i tak musí přidávat manuálně, protože prostě windows nezná všechny, nebo se svými ovladači neposkytuje všechny funkce.

tak nakonec šéf rozhodl že se udělá nová instalace s novýma většíma ssd (původní byly 10 let staré hdd). Už windows běží, raid vytvořen, ostatní disky s datama v raidu jsou v pohodě ve win viditelné, jen měly přeházená písmena. A ještě běží na raidu nějaká konfigurace