Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - Jak v parametru funkce vybrat více oblastí?

Dobrý den,

Ptřeboval bych se zeptat ohledně funkce v Excelu
Např. zde =COUNTIF(List1!D:D;"=Pokus") + COUNTIF(List2!D:D;"=Pokus")

Tento zápis je zbytečně složitý. Pro zjednodušení bych ale potřeboval

1. Jestli existuje funkce, která mně vrátí více oblastí, kterou bych použil jako první parametr?
2. Pokud ano, jak použiji funkci jako parametr funkce?

Prosím o radu,

Děkuji

UPDATE:

Částečně se mně to podařilo.

=COUNTIFS(D:D:E:E;"=Pokus")

Jenže, já chci hledat v jiných listech a to už nefunguje

=COUNTIFS(List1!D:D:List2!D:D;"=Pokus")

Děkuji, tohle vypadá slibně, podařilo se mně už použít funkci na jiný list

=COUNTIFS(INDIRECT("'P'!D:D");"Pokus")

Problém je, že jsem nepochopil, jak napsat do složených závorek pro více listů. Tohle nefunguje.

=COUNTIFS(INDIRECT({"'P'!D:D";"'R'!D:D"});"Pokus")

Jaký je, prosím Vás, správný zápis?

Děkuji

Už jsem na to přišel. Pokud chci vrátit počet buněk se stejnou hodnotou v různých listech, musím to napsat takhle. Díky

=SUM(COUNTIFS(INDIRECT({"'List1'!D:D";"'List2'!D:D"});"Pokus"))

PS. Jen jsem chtěl dodat, jak jsem tam dříve psal =, kterou tam Excel mermomocí doplňoval, to tam být vůbec nemusí.

Hm, musím uznat, ze Jsi poměrně zvláštní jedinec

VBA je totálně zaostalý

a

=COUNTIF(P!D:D;"Pokus") + COUNTIF('R'!D:D;"Pokus")

Tento zápis je zbytečně složitý. Pro zjednodušení bych ale potřeboval

=SOUČIN.SKALÁRNÍ(COUNTIF(NEPŘÍMÝ.ODKAZ("'"&{"P";"R"}&"'!"&"D:D");"Pokus"))
=SUMPRODUCT(COUNTIF(INDIRECT("'"&{"P";"R"}&"'!"&"D:D");"Pokus"))

Jo, super teď už je to mnohem jednodušší, aneb když problém neexistuje tak si ho vytvoříme.

Ta obsese s nesmyslnými rozsahy je taky dobrá, můžeme se těšit na další dotaz: Proč je Excel tak pomalý.