Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kto skladá dobre počítače ?

Ahojte :) chcem si nechať poskladať od niekoho pc .. naposledy som dal cez alzu a kabeláž bola katastrofálna … aj tak sa mi o 6 mesiacov pokazil a keďže nestihli opraviť do 30dni vrátili mi peniaze … komponenty mám už vybraté .. viete niekto odporučiť nejaký servis kde skladajú pc fakt precízne ? Ja som od Trnavy ďakujem

Skoro všetky shopy sú na tom podobne, nie že skladajú zle, ale je to ako lotéria,... videl som aj perfektne poskladané PC od alzy,... ale aj veľmi špatne poskladané.... v podstate záleží od šťastia, ktorý človek to skladanie dostane na starosť.Podobné skúsenosti mám aj s inými shopmi... inak ale osobne si myslím že najlepšie je poskladať si to sám.

Nemáš nějakého kámoše ajťáka/servisáka? Pokud to nedáš sám (a když se ptáš takhle, asi nedáš), nejmenší zlo je znalý kámoš. Nechej jej posoudit komponenty, ty pak zakup, nechej si to u něj jenom sestavit. Osobně takové věci dělám za flašku dobrého šnapsu.

Alza zostavenie PC a iné služby ktoré to robia vo veľkých množstvách sú pochopiteľne síce na úrovni ale s veľkosťou klesá kvalita. Pracovník v rámci takej služby nevenuje individuálny prístup pre daný komp. Chce ich zložiť čo najviac a čo najrýchlejšie. Toto riešenie nemám rád a vyhýbal by som sa tomu to ale neznamená že je to vyslovene zlá voľba. Úplne najhoršie je zložiť si PC sám a nič o tom nevedieť a tesne v závese za tým je dať zložiť PC kamarátovi alebo známemu z okolia ktorý zloží jeden PC za pár rokov. Síce bude ovládať problematiku veci ale len základy. Môžeš si problematiku veci naštudovať ale bude ťa to stáť veľa času a výsledok by mal byť uspokojivý. Alebo zaplať niekomu z okolia za zloženie ale musíš nájsť vyslovene niekoho kto skladá PC dostatočne často a zároveň nie príliš často. Dajme tomu ak nájdeš niekoho kto poskladá zopár PC ročne tak to máš zlatú strednú cestu.

Dávať si skladať takto na diaľku? Je to tvoja voľba ale ja to nechápem. Neide o nijak zvlášť špecializovanú činnosť. V každom meste nájdeš minimálne jedného schopného odborníka ktorý ti to zostaví. Ak mu zaplatíš 30€ tak nemôžeš očakávať že ti to spraví poriadne. Záleží aký komp skladáš. Pochopiteľne nedáva zmysel dať za profi zostavenie PC 100€ ak je cena PC niekde pod 1000€. Ak ale staviaš hi-end tak to je taký problém k zostave za 2-3k dať stovku za zostavenie?

O tady té proklikávačce, mezi reklamama, které se dříve říkalo poradna také pomlčím.
Zabalili to tady dobří lidi, celá řada a já už mezi nimi taky neformálně jsem.
Hodnosti jsou jen dle (anti)sympatií moderátora.

Je mi jasné, že za tento pravdivý výrok dostanu "deku", ale v současné době je už lépe řešené Živě(free).
A jsou tam také odbornější poradci + lepší návštěvnost, rychlost rad atd.....

S jednou vecou urcite nesuhlasim....ukaz mi, kde nebolo dostatocne poradene tazatelovi a tp vplyvom mensej odbornosti poradcov ako na zive.
Hoci je tu menej ludi ako kedysi, vratane tych kvalitnych stale som presvedceny o tom, ze 99% otazok je zodpovedanych dostatocne fundovane.

P.S. Bez tej reklamy by uz bola poradna davno vypnuta.

Karel je super, ale třeba má teď úplně jiné starosti. Určitě mu to nemůže mít nikdo za zlé a třeba se časem vrátí. Třeba je někde u moře :-)
Ten jeho humor je nenahraditelný :-) Za mě myslím, že všichni jsou v pohodě. Někdy může něčí odpověď působit až arogantně, ale když je podobných dotazů denně třeba desítka a tazatel se nesnaží ani hledat v předchozích odpovědích, nedivím se. Určitě to není ale myšleno zle, ale snaha zapojit do "procesu" i tazatele.

Asi záleží, komu se to PC na složení dostane do ruky, ale to tak bude asi všude. Já už z CZC viděl hodně poskládaných PC, které jsem měl doma na opravu nebo které jsem tam nechal pro zákazníka složit. Některé byly složené výborně, včetně kabeláže a správného airflow a některé zase hrůza a děs. Je to prostě o lidech...