Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samsung soundbar nefunguje po pripojeni s PC cez HDMI

Zdravim vas, jadro otazky vid nadpis, blizsie vysvetlenie: PC prepojene s TV pomocou HDMI (HDMI OUT z grafiky v PC, HDMI IN priamo v TV) - funguje bez problemov, 4k obraz, vsetko super, zvuk ide zo soundbaru (soundbar je prepojeny s TV pomocou ARC HDMI kabla). Problem: Na to, aby film mohol vyuzit DOLBY ATMOS to ale potrebujem prepojit inak, a to tak, ze: HDMI OUT z PC grafiky, nie do TV, ale do soundbaru do HDMI IN. Nasledne na SOUNDBARE zvolit moznost vystupu HDMI. tak by mal ist signal priamo do soundbaru a ten ho preposlat do TV. ale ani prd makovy, nejde to, pritom sa vsetko tvari zapojene spravne (vo WIN detekuje 2 monitory spravne, vratane rozlisenia, po vytiahnuti kabla spravne jeden zmizne, po zapojeni sa automaticky zdetekuje, cize zapojenie vyzera byt OK, len proste obraz nikde, skusal som aj nizsie rozlisena nastavit, nic, soundbar podporuje UHD az do 3840x2160) Perlicka: soundbar ma DVA HDMI vstupy (oznacene HDMI 1 a HDMI 2), do portu HDMI 1 je zapojeny settopbox a ten funguje uplne bez problemov, PC zapajam do portu HDMI 2 a nic. Manual o tomto probleme nepise nic, ani google neporadil. este ak tak HW: soundbar je SAMSUNG HW-Q80R a tv je TCL 75P615. Vdaka za akykolvek tip.

vecer este skusim nahrat do TV novy firmware

Update do té TCL ? Teď tam máš ještě starý Android 9 nebo 11 ?
(Já jsem už pred časem Updatoval na verzi v715 Android 11 což vyřešilo nekolik drobných zádrhelů, na oficialních strankach je tuším ještě stará verze v645)

Nečetl jsem to celé, ale ano, na té TCL je jedno HDMI podporující ARC tak ten SB musí jit přez něho ale to už asi víš.
Jinak u TCL je to normální že Datmos nefunguje ve všem, v prvé řadě ho zkus přes integrovanou aplikaci TCL video player (od Realtek), hoď nejaky test file na klíč USB jestli ti DAtmos naskočí.
https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/
(Hodně lidí ma s TCL + SB něhaké problémy ale zpravidla je to posunutý zvuk)

testovacie video som skusal, bez uspechu, ziaden atmos. firmware tam ma teraz tusim v378.016574, stiahol som novy update v645 teraz, vecer ho nahodim. o ziadnom novsom oficialnom update neviem. inak, telku mam TCL 75EP660, v povodnom dotaze som sa sekol v oznaceni TV.

V715 [OTA] se da stahnout zde : https://mega.nz/file/4FdmSJgb#kXnKGuczOdjAkONy1k8gActHvcZg9XrGUdYnWMeDApI (zdroj TCL Updates)
Na oficialnich strankach TCL pro Evropu neni, protoze na to TCL sere od doby co prehazovali servery. Od V645 vyslo okolo 5 novych aktualizaci.

PS: Ale po prechodu na Android 11 bych ti po instalaci doporucil provest tovarni obnoveni (reset) televizoru.
(Proste v menu v TV das reinstalovat). Nebo muzes zvolit verzi [IMG] ale to je komplikovanejsi instalace pres tlacitko Power.

Dneska jsem mel trochu casu, tak jsem zkousel nektere soubory a alespon v mem pripade mi Dolby Atmos funguje u techto snimku : https://developer.dolby.com/tools-media/sample-media/video-streams/dolby-vision-streams/
Stahoval jsem prvni dva a fungovali → Dolby Vison + Dolby Atmos (u tvého modelu to bude pravdepodobne HDR + Dolby Atmos) Glass Blowing @59.94fps: Dolby Vision Profile 5 FHD for iOS – Dolby Atmos
Spusteno v integrovanem Playeru TV.

Jo, pres USB (format NTFS) v TV ve vychozi aplikaci Video Player :
[95453-dv-atmos-png]

Link 1 1080p : http://media.developer.dolby.com/DolbyVision_Atmos/mp4/iOS_P5_GlassBlowing2_1920x1080%4059.94fps_15200kbps.mp4 - Pravym tlacitkem mysi dej "STAHNOUT"
Link 2 2160p : http://media.developer.dolby.com/DolbyVision_Atmos/mp4/iOS_P5_GlassBlowing2_3840x2160%4059.94fps_15200kbps.mp4
Link 3 https://www.demolandia.net/downloads.html?id=8776535 : Tento snimek ma 3 zvukove stopy, z toho Dolby + Dolby Atmos, tudiz musis zvolit druhou audio stopu ktera je ATMOS tlacitkem MENU na ovladaci TV.
Takze kdyz nevidis ATMOS, tak se pro jistotu podivej, jestli video nema vice [AUDIO] stop ;-)

vyskusam doma, lenze, so starym TCL soundbarom mi to fungovalo, s novym SAMSUNG ale ee - nepodporovany format zvuku. Priamo v manuali k soundbaru SAMSUNG sa pise: Important: This product supports Dolby Atmos® only in HDMI mode. ja to chapem tak, ze proste ATMOS neprehraje z USB v TV, musi dostavat signal s ATMOS priamo do HDMI IN portu, co je teda zvlastne, ale vyzera, ze je to tak.

ja som to tiez chapal tak, LENZE, so starym TCL soundbarom - testovaci subor alebo film, USB do TV - zvuk ATMOS, obraz HDR10. teraz, novy samsung soundbar, uplne ten isty USB kluc s rovnakym filmom, do TV - a prd, na TV hlaska - nepodporovany format zvuku. obraz ide, zvuk nic. tak a teraz bud z toho mudry. ano, v TV je nastaveny zvuk na AUTO, nic som v tom nemenil pred a po vymene stareho soundbaru za novy.

Jen kdyby ti mohl poradit a co mi funguje, mam v nastaveni kuprikladu PLEX (tak jako v jinych aplikacich co to podporuji) aktivovany passthrough abych mel korektni vystup DTS:HD nebo Dolby Atmos, ale pouzivam Sound System 7.1 sestavu ne SB.
Co se tyce aplikaci na TV, nejvice pouzivam (mimo PLEX & EMBY) "NOVA VIDEO PLAYER" kompatibilni a optimizovana i pro ATV https://play.google.com/store/apps/details?id=org.courville.nova&hl=en&gl=US, ale to je jen tak kdyby nahodou ..
PS: Jinak bych ti doporucil na TV aktivovat i CEC.

Ilustracni obrazek audio vystupu (zde bych se urcite podival jak to mas nastavené), zkusil bych prvne AUTO & Pruchod:
* Ano, TCL ma zvlastni preklad do cizich jazyku :D
[95454-vystup-png]

Problém není vyřešený a dotaz označený za vyřešený, tak to zkusme znovu.
Byl vyzkoušený jiný HDMI kabel s certifikací 2.1 a vyšší?
Byl alternativně použit jiný zdroj signálu (např. blu-ray přehrávač nebo PC)?
Pro úspěšné vyloučení vady nebo nekompatibility je nutné připojit celou sestavu k jinému televizoru.
Pokud je soundbar v záruce, tak reklamovat, aby servis provedl diagnostiku.

Byl vyzkoušený jiný HDMI kabel s certifikací 2.1 a vyšší? - ne,kabel je OK
Byl alternativně použit jiný zdroj signálu (např. blu-ray přehrávač nebo PC)? - bluray ne, o PC tu celu dobu pisem :(
Pro úspěšné vyloučení vady nebo nekompatibility je nutné připojit celou sestavu k jinému televizoru - vylucene
Pokud je soundbar v záruce, tak reklamovat, aby servis provedl diagnostiku - podla teba je problem v soundbaru? akoze vsetko funguje, okrem atmos? s takymto problemom by som sa stretol prvy krat.

1) ne
2) ne
3) ne
4) možná, překvapení

Je patrný opoziční a odmítavý postoj. Asi svérázný patent na rozum.
Co je tohle zamizerný přístup? Jsem chytrej jak rádio, ale nepřipustím, že...

Tak snad nejprve vyzkouším všechny možnosti řešení!
Chápu, opoziční 2 minuty na napsání zbytečného příspěvku byly menší námahou.
Tak to hodně štěstí... více se tu snažit nebudu.

Znou naznačuji, že když pominu jiné možné příčiny, tak ta televize je nekompatibilní jebka. Pochopeno? Teď to ještě kontrolně ověřit v praxi, že?

1 nie je dovod robit rosady s kablami, kabel nie je ALZA kvalita ani aliexpress ale statocny 2.1 certifikovany HDMI kabel za nemale peniaze
2 ak pozorne precitas dotaz, tak settopbox FUNGUJE bez problemov, jedine to nepripoji PC - unika mi teda potreba kupovat a testovat bluray prehravac, ked evidentne v kabli ani v HDMI porte chyba nie je
3 takisto co s tym ma televizor???? mam si kupit novu TV len kvoli testu HDMI ARC?? wtf??? evidentne signal prechadza, kedze ten settopbox funguje
4 nevyjadrujem sa

televize je mozno podla teba nekompatibilni jebka, skor si ale myslim, ze jebko tu bude niekto uplne iny....

Nečítal som to celé ale v krátkosti ak si chceš znepríjemňovať život tak používaj HDMI CEC a HDMI ARC/eARC. Nič proti tým funkcionalitám ale je známe že nie vždy fungujú správne a ak to už funguje tak nikdy sa na to nemôžeš na 100% spoľahnúť. Je to také na štýl ide, neide, ide, neide...HDMI ARC môžeš nahradiť normálnym audio prepojením(napr.optika). HDMI CEC je lepšie riešiť spoločným diaľkovým ovládačom napríklad https://www.dalkove-ovladace.cz/ovladace-zakazkove-general-c-11/general-premium-luxusny-dialkovy-ovladac-naprogramovany-pre-2-4-lubovolne-zariadenia-p-5461
Ja som si s týmto už užil svoje čiže radím ti kašli nato...

nie, to nie je pravda. cez optiku atmos nepretlacis.

Digital optical doesn’t support Dolby Atmos because it can’t transmit the Dolby Digital Plus or Dolby TrueHD audio codecs (both of which can contain Dolby Atmos audio). Digital optical cables only support up to 5.1 channels of audio. HDMI is the only method to send/receive signals with Dolby Atmos.