Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zvětšit písmo došlé pošty v Outlooku Win10, Office 12

po skvělých radách na moji předchozí otázku si dovoluji obtěžovat znovu. Marně jsem se pokoušel zvětšit milimetr malé texty doručené pošty, až jsem na to rezignoval. Používám na to "lupu", anebo kopíruji texty do stránky ve wordu a tam si písmo zvětším. Takové krkolomné procedury jsou nejen že dnes již trapné, ale ztěžují vyřizování nákupů přes Internet, na které jsem odkázán. Předem děkuji.

dík, ale zatím se mi nic nezměnilo. Pod Zobrazit a Panely nástrojů jsem našel možnost Web namísto Standartní. Zo jsem zkusil, ale tím se mi jen ztratila možnost Odpovědět a další. Pod Zobrazit a Vlastní a Možnosti jsem neměl zaškrtnuté žádné políčko u Individuální nabídky.

Mnohé texty v příchozí poště jsou nadále jen asi takto velké

aha, pises v nadpisu "outlook 10".
nadpisy zapominam jako prvni, ostatne pri psani odpovedi nejsou videt.
cili ve svem outlooku si musis "zoom" vyhledat sam, treba to ma napovedu.

1) doma nechapu potrebu pouzivat nejakeho postovniho klienta (outlook, widows posta)
snad jedine pri potrebe silazovat na disku tisice mailu s tisici obrovskych zbytecnych priloh s fake news.
reseni uz jsem psal - vykaslat se na outlook, pouzivat internetovy prohlizec = firefox / operu / edge / chrome / vivaldi ... a prihlaseni do schranky jen v nem, cili to v cem si ctes poradnu.
internetovy prohlizec ma klavesovou zkratku "ctrl +"

2) v 92 letech musi byt extremne unavne az necitelne mit pidiobraz na notebooku, to je masochismus.
rekni detem, at ti koupi repasovany monitor 24"
variantou je koupit lcd tv k notebuku, treba stary dvbt-1, ktery je dnes k nicemu.
nebo sem napis adresu, domluvime se.

šlo s tím udělat několik pozitivních věcí:
1) podstatně zvětšít monitor, např repas 24" ... prý se nevejde do bytu

2) ve windows změnit měřítko zobrazení na 150% ... bez odezvy

3) neovladatelný outlook nahradit čtením mailů přímo ve tvé schránce na volny.cz
v prohlížeči jde zvětšovat měřítko zobrazení - ale naznačuješ, že když čteš maily v jiném klientu / v mobilu / v prohlížeči, že se tím změní jejich adresa ... nesmysl.
(jestli se domníváš, že jsi vlastníkem serveru @volny.cz, tak to fak nejsi, žádný mailový server doma nemáš - na něm v internetu leží tvé maily, ne na pc v outlooku)

4) variantou bylo nastavit ve schránce volny.cz, ať maily zobrazuje jen v prostém textovém formátu ... jenže volny nemá žádné nastavení, zkusil jsem tam založit účet.
(šlo by založit mail i u normálnějšího poskytovatele, párkrát jsem měnil mail a ten nový jsem nějakou dobu výslovně znovu uváděl v automatickém podpisu)

5) donutit ten outlook místo formátovaného textu použít obyčejný text = konstantní velikost jako zobrazení v notepadu: především outlook je nejhorší aplikace ms, se zmateným nastavením, v každé verzi vypadá jinak.
v příloze je pár screenů ... já vím, zase napíšeš, že to nejde (proto to má help).

děkuji za další rady.
Vidím dobře a zvětšovat monitor ani displej nepotřebuji.
Čtení a ošetřování majlů ve schránce servera je pro mne běžné. Avšak mezitím jsem z bezpečnostních důvodů odpojen od nezbytně otevřeného portálu například, banky. Jiná adresa se týkala té mojí, kdybych přešel k jinému poskytovateli. Úvaha o serveru doma asi vznikla chybným čtením mých zpráv.
Ty screeny pečlivě projdu. Dík za ně, již na první pohled vypadají nadějně. Ačkoliv moje verze Outlooku má ty možnosti zapeklitě schované, pokud je má. Uvidíme..

Avšak mezitím jsem z bezpečnostních důvodů odpojen od nezbytně otevřeného portálu například, banky.

nevyčítám lidem paranoidní vidění světa, protože jsou mi ukradení a je mi fuk, co si myslí.
řešením může být používat jeden méně oblíbený prohlížeč (třeba edge) pouze pro přístup do banky, může v něm být nastavena jako homepage.
pro mail a z něj vedoucí odkazy na eshopy a dezinformační weby pak používat svůj oblíbený prohlížeč (třeba chrome nebo něco bezpečnějšího), tak jako dosud.

úvaha o mailserveru byl velmi jemný humor. tak jemný, že ho zřejmě chápu jen já.
způsobila to ta obava z přechodu k jinému freemailníkovi. jak jsem psal, nic by se nestalo, jen by měli funkčnější rozhraní web mailu.

to jsem ještě nepsal možnosti použít jiný mailový klient (třeba thunderbird) a přestat používat outlook.
ale když už ten moloch v pc je, aspoň zkusit vyvolat jeho help - [f1].
držím palce.

Prosím, rádo se stalo.

To zvětšovací okno lupy lze velikostně nastavit taháním myší za okraje hran okna.

Pak, když je program spuštěný, tak v dolní liště Windows kliknu pravým myšítkem na ikonku lupy a v menu nastavím jako ZAPNUTO = s fajkou:
Enabled (náhled lupy se průběžně mění s pohybem kurzoru myši)
Show cursor (zobrazuje kurzor v lupě)
Smoothen Display (to vyhladí písmena, aby při zvětšení nebyla zubatá)
Stay in system tray (program zůstane indikovaný v dolní systémové liště)
Run on startup (po zapnutí PC a spuštění Windows se automaticky stustí program)

Zvětšení jsem nastavil na Zoom level - Magnify 2x

Testoval jsem to a dobře to funguje tak, že program požadovaný ke zvětšení se umístí do pravé poloviny monitoru pomocí
Přichycení oken
klávesy Windows + šipka doleva = přichytí aktivní okno na levou část obrazovky
klávesy Windows + šipka doprava = přichytí aktivní okno na pravou část obrazovky
klávesy Windows + šipka dolů = minimalizuje aktivní okno do hlavní lišty
klávesy Windows + šipka nahoru = maximalizuje aktivní okno
https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/p%C5%99ichycen%C3%AD-oken-885a9b1e-a983-a3b1-16cd-c531795e6241

Pak si do levé poloviny monitoru nastavím okno lupy.