Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zvětšit písmo došlé pošty v Outlooku Win10, Office 12

po skvělých radách na moji předchozí otázku si dovoluji obtěžovat znovu. Marně jsem se pokoušel zvětšit milimetr malé texty doručené pošty, až jsem na to rezignoval. Používám na to "lupu", anebo kopíruji texty do stránky ve wordu a tam si písmo zvětším. Takové krkolomné procedury jsou nejen že dnes již trapné, ale ztěžují vyřizování nákupů přes Internet, na které jsem odkázán. Předem děkuji.

dík, ale zatím se mi nic nezměnilo. Pod Zobrazit a Panely nástrojů jsem našel možnost Web namísto Standartní. Zo jsem zkusil, ale tím se mi jen ztratila možnost Odpovědět a další. Pod Zobrazit a Vlastní a Možnosti jsem neměl zaškrtnuté žádné políčko u Individuální nabídky.

Mnohé texty v příchozí poště jsou nadále jen asi takto velké

aha, pises v nadpisu "outlook 10".
nadpisy zapominam jako prvni, ostatne pri psani odpovedi nejsou videt.
cili ve svem outlooku si musis "zoom" vyhledat sam, treba to ma napovedu.

1) doma nechapu potrebu pouzivat nejakeho postovniho klienta (outlook, widows posta)
snad jedine pri potrebe silazovat na disku tisice mailu s tisici obrovskych zbytecnych priloh s fake news.
reseni uz jsem psal - vykaslat se na outlook, pouzivat internetovy prohlizec = firefox / operu / edge / chrome / vivaldi ... a prihlaseni do schranky jen v nem, cili to v cem si ctes poradnu.
internetovy prohlizec ma klavesovou zkratku "ctrl +"

2) v 92 letech musi byt extremne unavne az necitelne mit pidiobraz na notebooku, to je masochismus.
rekni detem, at ti koupi repasovany monitor 24"
variantou je koupit lcd tv k notebuku, treba stary dvbt-1, ktery je dnes k nicemu.
nebo sem napis adresu, domluvime se.

nadpisy zapominam jako prvni

pointou je něco zcela jiného.
starý pán položí dotaz a uteče od něj. nereaguje na komentáře, drží se jen své ideje jak to 15 let dělá v officu i když neví proč.
třeba ms off nelze provozovat na krámovém ntb s rozlišením 1366x768 px, právě kvůli otřesnému "pásu karet", který zabírá 1/4 displeje.
nedokáže vysvětlit proč nepoužívá webmail v prohlížeči místo dalšího špatného klienta ve windows, u kterého nefunguje zoom podle jeho přestav.

už jsem ztratil naději, že po 2 dnech konečně zareaguje k věci, vzdávám to.

Pokud v tom klientu (outlook) máš nastavené, že maily zůstávají (trvale) na serveru, tak se prostě přihlásíš přes web a majly tam budou. S kontaktama si nejsem jistý, možná tam všechny nebudou. Přístup je jasný: prostě se v prohlížeči přihlásíš ke svému "účtu" (a můžeš to mít pak už "trvale" přihlášené, takže po spuštění prohlížeče budeš prostě "v majlu"). Doporučuji přechod na Edge, ale snad FF je stále funkční.

jedna technická:

ntb s rozlišením 1366x768 px

právě o zvětšení nečitelného zobrazení + možné nízké rozlišení displeje notebooku + jako bonus o špatně zobrazující aplikaci tu jde.
co s tím má společného informace "Počítač je 64 bitový, 4GB op, 118 GB" ví jen pámbu. já se bavím o displeji, ten zobrazuje - ne ramka, ne disk, ne počet bitů windows.

přesný typ ntb bude na krabici / na faktuře / na štítku zespodu / vyčte ho hwinfo, speccy nebo jiný diagnostický program / příkaz:

wmic csproduct get name,identifyingnumber

druhá technická:
když se do té schránky "nějaké.jméno@nějakýposkytovatel.cz" dokáže přihlásit outlook (a ví heslo), dokáže to i samotný uživatel přímo v prohlížeči. a hlavně: může to být ergonomičtější.
nějací poskytovatelé, nevím který je váš:
https://mail.google.com/mail/u/0/?hl=cs&tab=wm#inbox
https://mail.centrum.cz/
https://email.seznam.cz/

něco jako změna rozlišení se řeší celý den - a nepostoupilo to ani o milimetr. něco jsem navrhoval. ale vidím, že je to ztráta času.

dobré ráno,
jde stále o tajný, ale novější notebuk, když umí full hd rozlišení displeje.
chápu potřebu nějaké hw/sw lupy, protože rozlišení 1920x1080 na malém displeji je pro všechny starší osoby extrémně namáhavé až nepoužitelné.
zvětšení této stránky v prohlížeči lze hned otestovat: ctrl +

definitivní a nejspíš jediné uspokojivé řešení s externím monitorem 24" nebo s nevyužitou starší domácí lcd tv jsem už popsal, zmínil jsem taky soukromou poštu zde na stránce vpravo nahoře.
reakce nula, takže s tím víc neudělám.

přeju pěkný den.

dobré odpoledne,
pochybuji, že by milimetrová velikost písma souvisela s rozlišením obrazovky. Spíše si myslím, že je to důsledkem špatného výběru možností při nastavení Outlooku. Na předchozím méně výkonném počítači se mi takové titěrné texty neobjevovaly. Ostatně, Vaše korespondence, jak se mi objevuje na zobrazovacím poli došlých zpráv Outlooku, je v normální velikosti a čtu ji bez problémů a bez brýlí. Rovněž tak i píši mejly bez brýlí ve velikosti písma 11. někdy i jen 10.

reaguju snad naposled, protože je to dokola o ničem.
navrhoval jsem "přestat řešit maily v outooku" a místo toho je zobrazit přímo v internetovém prohlížeči "po přihlášení do své schránky". je to proto že lišty prohlížeče zabírají méně zbytečného místa a jednoduše tam funguje zvětšení textu.
samotné přihlášení: podle koncovky mailu to může být seznam, centrum, gmail, ... nebo něco dalšího.
píšu to tu už po několikáté, nepadá to na úrodnou půdu, takže za mě to nemá žádné řešení. (dole je návrh se zvětšením měřítka zobrazení ve windows aspoň na 125%, i to může pomoct)

číst běžný 10px font na notebooku 15", v tolika letech, to je slušný výkon. ale kdyby to nedělalo problémy, tak by tento dotaz vůbec nevzniknul.

po tolika diskusích o tomto tématu si asi stále nerozume. Zde nejde o to, že bych kvůli mému věku nebyl schopen něco číst a že bych proto potřeboval brýle, lupy, nebo zvětšovací programy. Já všechny vaěe zprávy v Outlooku, nebo i vše zde na stránce poradny.net čtu normálně bez jakýchkoliv obtíží a pomůcek. Ale jde o to, že v některých došlých zprávách (zdůrazňuji, že některých) se vyskytují drobné texty příliš malé velikosti a podezírám, že je to mým špatným nastavením možností Outlooku. Bohužel, neumím přenést sem příklad takových titěrných textů, které se v mé došlé poště vyskytují a týkají se i čísel účtů a pokynů, jak mám platit. Já to zvládám , jak jsem již psal, různými krkolomnými způsoby a doufal jsem, že mi poradíte, jak lépe nastavit možnosti Outlooku, co jsem tam zvolil špatně, či zvoral. K takovému podezření mne vede i to, že před výměnou počítače a nastavením účtu Outlooka na novém, se takové titěrné texty dříve nevyskytovaly. Proto se na vás obracím nyní a nikoliv v době používání předchozího počítače a počítačů po mnoho let. Snad již někdy od roku 1965, kdy jsem na SAPO v Českomalínské chodil digitálně řešit diferenciální rovnice pro vývoj určitých strojních zařízení. Promiňte za nostalgii, ale ten Outlook mne opravdu moc sužuje.

.

naposled podruhé: kolikrát se tu píše - nepoužívat outlook, číst maily rovnou v prohlížeči?

internetové prohlížeče jsou: edge, chrome, firefox, ... něco z toho bude v pc

přihlášení do mailu bude nějspíš některá adresa z ...
https://mail.google.com/mail/u/0/?hl=cs&tab=wm#inbox
https://mail.centrum.cz/
https://email.seznam.cz/

a co mě mohlo napadnout dřív ...
v outlooku se asi nedá nastavit výchozí velikost písma, ale mohla by pomoct kdesi volba (v nastavení aoutlooku aby se prase vyznalo): že všechny přijaté maily bude outlook převádět na neformátovaný text (txt) = nebude zobrazovat formátovaný obsah (html, rtf). tím pádem bude mít vechno výchozí velikost 10px nebo tak nějak.

jedna technická:
zmršené maily s nečitelným pidifontem vznikají často zkopírováním textu z webové stránky a jeho vložením do mailu.
přenese se to jako formátovaný text s vlastními občas nevhodnými náhradami. tomu se ani do budoucna nedá vyhnout kromě toho, přestat si s podobnými pisateli psát, nebo nečitelné maily mazat.

druhá technická:
patičky mailů s pidipísmem není třeba číst. bývá tam maximálně odhlášení obchodního spamu.

třetí technická nakonec:
navhroval jsem cesty, jak se dostat k větší obrazovce pro pohodlnější čtení všeho obsahu, nejen mailů.
zájem nula, čili už k tomu nemám co dodat.

korespondence emailem přes prohlížeč by znamenala nežádoucí změnu mé adresy s nepředstavitelnými důsledky. Proto stále hledám cestu v Možnostech nastavení Outlooku. Velká obrazovka by byla zbytečná, vidím dobře. Ani nevím, kam bych ji umístil. Ty titěrné texty jsou nejspíš formátované a nikoliv kopírované. V tom podokně pro čtení zpráv se kopírované texty ani obrázky nemohou vyskytovat, ty jsou vždy v příloze. Kdybyste mi poradili, jak sem zobrazit, jako příklad, takových titěrných textů, jistě by vás napadla možnost, jak to řešit jednoduše v Možnostech formátování příchozích zpráv. Dobrý výsledek by asi pomohl nejen mne.

korespondence emailem přes prohlížeč by znamenala nežádoucí změnu mé adresy s nepředstavitelnými důsledky. - wtf??? ziadna zmena. prezrad uz konecne od koho mas e-mail. microsoft? gmail? seznam?? a nie, email od outlooku nemas. aku mas emailovu adresu ZA zavinacom? pripadne, ak to nebude nad technicke schopnosti, smelo sa spytam, nebol by mozny screenshot toho problemoveho emailu?

preposlal som mail sám sebe a text je ešte mrňavejší. Nepresedlal som zatiaľ, lebo mi hrozí tým zmena môjho servera z "volny.cz" na "email.cz" a dôsledky môžu byť z hľadiska komunikácie s mojimi kontaktmi nepredvídateĹné.Komunikujem nielen s priateľmi, ale aj s inštitúciami a zmenu mojej adresy si neviem predstaviť. Poraďte mi, prosím, ako mám sem kopírovať, ako názornú prílohu, "výstrižok" obrazovky s dotyčným textom.

do své schránky Volny u serveru Seznam občas nahlížím a vyprazdňuji zaplněná místa, takže to není pro mne novinka. Ale kdybych chtěl do mejlu nahlídnout touto cestou, když mám právě otevřený účet ve své bance, abych správnš přečetl čísla účtu a variabilní symbol pro nějakou platbu, tak ta mne banka v důsledku odchodu ze své stránky na ten Seznam, ihned odhlásí. Takže tudy cesta ani to omývání nevedou. Zajímalo by mne, jak lze sem nakopírovat nějaký obrázek. Tím by se mohlo mnohé ujasnit.

Oldmane, nečetl jsem pečlivě vaši předchozí komunikaci, ale jen jsem to rychle prolétl, tak snad nebude zle.
Je téměr jisté, že se bílý medvěd opupínkoval.

Ohlídal bych si dvě zásadní nastavení.
1) https://wintip.cz/510-jak-nastavit-velikost-pisma-ve-windows-10
2) http://kik.osu.cz/moodle/mod/page/view.php?id=795
Obojí je nutné zvládnout.

Snažte se v klidu řešit jednotlivé kroky a nezahlcujte se. Někdy je méně zcela dostačující...
Připomínáte mi obsáhlostí komunikace jednu učitelku... a to je problém (diagnoza).

Až sem napíšete výsledek, tak případně odpovím, pokud budu vědět.

když mám právě otevřený účet ve své bance, abych správnš přečetl čísla účtu a variabilní symbol pro nějakou platbu, tak ta mne banka v důsledku odchodu ze své stránky na ten Seznam, ihned odhlásí.

no to je ten notebuk s touchpadem, kdy máte otevřené stále jen jediné okno (tab/panel) prohlížeče. takto fungovaly windows 3.1 před 30 lety, doba mírně pokročila.

proto zásadně používám i u notebůů myš a ne touchpad.
prostřední tlačítko myši pro otevření nového odkazu do nového tabu je u mě nejopotřebovanější a vždy mi u myši odejde první.
nezavírám okno banky, ale mám paralelně otevřeno tolik panelů, kolik potřebuju pro další současně zobrazené weby, jak lze i z mého screenu jasně zříti.
firefox s touto featurou přišel před 20 lety, kdybyste to náhodou měl za převratnou novinku.

články jsem nečet, už staršího data, snad jsou dobře:
https://pc.poradna.net/articles/344711-jak-ulozit-obsah-obrazovky
https://pc.poradna.net/articles/344715-jak-vytvorit-screenshot
https://pc.poradna.net/articles/344709-vlozeni-obrazku-na-poradnu

leze tu do toho nějaký ocas. rodiče to nevychovali, tak se to chová jako prase, nemějte mu to za zlé. nic jiného neumí.

děkuji za připomenutí. Podobné novinky mi neunikají ani v biologii, nebo astronomii. Ale v mém případě by to bylo stále asi o tom, jak se brát za pravé ucho levou rukou, nebo ještě hůř. Kdosi z vás již naznačil možnost formátovat texty nastavením Win 10 a vyloučit v Outlooku HTML. To mi chvilku potrvá, ale nebudu vás dlouho napínat.

šlo s tím udělat několik pozitivních věcí:
1) podstatně zvětšít monitor, např repas 24" ... prý se nevejde do bytu

2) ve windows změnit měřítko zobrazení na 150% ... bez odezvy

3) neovladatelný outlook nahradit čtením mailů přímo ve tvé schránce na volny.cz
v prohlížeči jde zvětšovat měřítko zobrazení - ale naznačuješ, že když čteš maily v jiném klientu / v mobilu / v prohlížeči, že se tím změní jejich adresa ... nesmysl.
(jestli se domníváš, že jsi vlastníkem serveru @volny.cz, tak to fak nejsi, žádný mailový server doma nemáš - na něm v internetu leží tvé maily, ne na pc v outlooku)

4) variantou bylo nastavit ve schránce volny.cz, ať maily zobrazuje jen v prostém textovém formátu ... jenže volny nemá žádné nastavení, zkusil jsem tam založit účet.
(šlo by založit mail i u normálnějšího poskytovatele, párkrát jsem měnil mail a ten nový jsem nějakou dobu výslovně znovu uváděl v automatickém podpisu)

5) donutit ten outlook místo formátovaného textu použít obyčejný text = konstantní velikost jako zobrazení v notepadu: především outlook je nejhorší aplikace ms, se zmateným nastavením, v každé verzi vypadá jinak.
v příloze je pár screenů ... já vím, zase napíšeš, že to nejde (proto to má help).

děkuji za další rady.
Vidím dobře a zvětšovat monitor ani displej nepotřebuji.
Čtení a ošetřování majlů ve schránce servera je pro mne běžné. Avšak mezitím jsem z bezpečnostních důvodů odpojen od nezbytně otevřeného portálu například, banky. Jiná adresa se týkala té mojí, kdybych přešel k jinému poskytovateli. Úvaha o serveru doma asi vznikla chybným čtením mých zpráv.
Ty screeny pečlivě projdu. Dík za ně, již na první pohled vypadají nadějně. Ačkoliv moje verze Outlooku má ty možnosti zapeklitě schované, pokud je má. Uvidíme..

Avšak mezitím jsem z bezpečnostních důvodů odpojen od nezbytně otevřeného portálu například, banky.

nevyčítám lidem paranoidní vidění světa, protože jsou mi ukradení a je mi fuk, co si myslí.
řešením může být používat jeden méně oblíbený prohlížeč (třeba edge) pouze pro přístup do banky, může v něm být nastavena jako homepage.
pro mail a z něj vedoucí odkazy na eshopy a dezinformační weby pak používat svůj oblíbený prohlížeč (třeba chrome nebo něco bezpečnějšího), tak jako dosud.

úvaha o mailserveru byl velmi jemný humor. tak jemný, že ho zřejmě chápu jen já.
způsobila to ta obava z přechodu k jinému freemailníkovi. jak jsem psal, nic by se nestalo, jen by měli funkčnější rozhraní web mailu.

to jsem ještě nepsal možnosti použít jiný mailový klient (třeba thunderbird) a přestat používat outlook.
ale když už ten moloch v pc je, aspoň zkusit vyvolat jeho help - [f1].
držím palce.

skoro by mi lichotil zájem o můj věk, ale raději bych četl mejly bez lupy. Ten překlep či nedorozumení z roku 2009 se dá lehce vypočítat. Chyby na tomto fóru dělám i dnes. Nevím, jak se otázka ukončuje, jako vyřešená, nevěděl jsem, že, jako poradci komunikujete v rámci otázky mimo téma mezi sebou, že musím být přihlášen, aby moje "odpověď" nezmizela apod. Nastavení Outloooku mi asi dělá problém, když se nemohu těch milimetrových velikostí písmen v příchozích zprávách zbavit. Možná, že mi přece jen pomůžete. Ale dle možnosti ne jen rámcově. Předem děkuji.

Vyzkoušejte program pro zvětšování.
Stačí po stažení do PC spustit program LUPA.exe
Nemusí se instalovat.
Je třeba vytrvat při nastavování pro své potřeby.
Zobrazovací okno lze zvětšit za dolní pravý roh a je možné ho přesouvat dle potřeby.
Až vlastní praxe dá odpověď, zda to bude použitelné.
Případně zase napište a něco společně vymyslíme.

Zde stáhnout program LUPA
https://www.uschovna.cz/zasilka/AFI4V765Z8RMVRXR-22L/

Lupu používám kombinaci kláves Win a +, nebo pro zrušení win a -. Ale v rámci Lupy se velmi těžkopádně manipuluje s obrazem, aby čtený text byl v rámci Zobrazovacího okna. Outlook jsem míval na předchozím notebooku nastaven dobře, milimetrová písmena se nikde nevyskytovala. Počítač mi však shořel zásahem blesku a nový jsem již tak dobře nastavit neuměl. Snad taky věkem a pamětí.

Dík. Písmo jsem zde měl nastavené na 12 pt, ale možnost seskupení byla nastavena na řádky menší než 180 znaků. Nyní jsem to změnil na řádky menší než 80 znaků a uvidíme, jak se změní nějaká nová doručená pošta. U starých zpráv se tato změna neprojevuje. Formulář pro nastavení je v mé variantě Outlooka zcela jiný, nevím, jak ho aktualizovat na pozdější.

Prosím, rádo se stalo.

To zvětšovací okno lupy lze velikostně nastavit taháním myší za okraje hran okna.

Pak, když je program spuštěný, tak v dolní liště Windows kliknu pravým myšítkem na ikonku lupy a v menu nastavím jako ZAPNUTO = s fajkou:
Enabled (náhled lupy se průběžně mění s pohybem kurzoru myši)
Show cursor (zobrazuje kurzor v lupě)
Smoothen Display (to vyhladí písmena, aby při zvětšení nebyla zubatá)
Stay in system tray (program zůstane indikovaný v dolní systémové liště)
Run on startup (po zapnutí PC a spuštění Windows se automaticky stustí program)

Zvětšení jsem nastavil na Zoom level - Magnify 2x

Testoval jsem to a dobře to funguje tak, že program požadovaný ke zvětšení se umístí do pravé poloviny monitoru pomocí
Přichycení oken
klávesy Windows + šipka doleva = přichytí aktivní okno na levou část obrazovky
klávesy Windows + šipka doprava = přichytí aktivní okno na pravou část obrazovky
klávesy Windows + šipka dolů = minimalizuje aktivní okno do hlavní lišty
klávesy Windows + šipka nahoru = maximalizuje aktivní okno
https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/p%C5%99ichycen%C3%AD-oken-885a9b1e-a983-a3b1-16cd-c531795e6241

Pak si do levé poloviny monitoru nastavím okno lupy.